Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Serdaroğlu: “DP silahsız ‘Kuvayı Milliye’ hareketidir”

10.11.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, İzmir İl Başkanı Dilek Levent, Ankara ve Bursa’dan gelen il teşkilatları ve yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı toplantıda Mustafa Kemal Atatürk anıldı ve mirasına sahip çıkılacağı vurgulandı.

Doğru Parti (DP) Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde düzenlediği basın toplantısında İş Bankası’nda Atatürk’ün vasiyeti, Türkiye ekonomisinin durumu, Berat Albayrak’ın istifası ve birçok güncel konuda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Atatürk’e ve mirasına sahip çıkacaklarını vurgulayan Serdaroğlu, “Bugün, dünyanın hala itibar ettiği ‘Büyük Devlet Adamı’, emperyalist devletlerin ordularına diz çöktüren ‘Büyük Komutan,’ tarihteki son Türk Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yılıdır. 82 yıldır yeri doldurulamayan Aziz Atatürk’ü tüm dünya milletleri gibi Türk Milleti de saygıyla, özlemle şükranla anmaktadır. Doğru Parti olarak bizler de Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya, onun ilkelerinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinden yeniden etkin ve geçerli olması için çalışmaya ve onun en büyük eseri olan laik Cumhuriyeti korumaya ant içmiş vatanseverleriz. Hedefimize, ulaşıncaya kadar bıkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Biz silahsız Kuvayı Milliye hareketiyiz.” dedi.

AKP iktidarını sert sözlerle eleştiren ve muhalefet partilerine tepki gösteren Serdaroğlu, “Atatürk’ün tüm emanetleri gibi vasiyetlerine de sahip çıkmak bizim görevimizdir. Tüm muhalefet partileri bu konuda sessiz kalmamalı. Bu güne kadar hep sessiz kaldınız. Atatürk'ün değerlerine, hatıralarına sahip çıkmayacaksanız siyasette ne işiniz var? Eğer Atatürk'ün emanetlerine sahip çıkmıyorsanız ki çıkmadıkları belli ki AK Parti bu hale kadar geldi, Türk milletinin onlara itibar etmeyeceğini bilmeleri gerekiyor.” ifadelerini kullandı. DP’nin şu ana kadar 46 ilde teşkilatlandığını belirten Serdaroğlu, yılbaşına kadar birçok ilde teşkilatlanmalarını tamamlayacaklarının bilgisini verdi.

Serdaroğlu: “AKP’ye karşı hukuk mücadelesi başlattık”
İktidarın İş Bankası’ndaki Atatürk vasiyetine karşı hareket edildiğinin altını çizen Rifat Serdaroğlu, “17 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına dayanarak, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansman Genel Müdürlüğü’nün 217586 sayılı yazısı ile İş Bankasının Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu’na verilmesi gereken tutarın aktarılmasını engellemiştir. Bu kanunsuz davranışa karşı 09.11.2020 tarihinde 2020/6055 dosya numarasıyla Danıştay’a dava açılmıştır. AKP, Cumhuriyetin tüm eserlerini, iki üç yıllık gelirleri karşılığında peşkeş çekti. Türk Milletini gırtlağına kadar borçlandırdı. Yetmedi önümüzdeki 25 yılımızı da ipotek altına aldırdı. Tüm mal varlığı tek yüzük olan siyasetçileri arasına girdiler. Fakat şuna inanmanızı isterim ki, bunları yapan AKP yöneticilerinin Yüce Divan’da yargılanacakları ilk dosya ‘Atatürk’ün vasiyetini çalmak’ dosyası olacaktır.” dedi.

Türkiye’deki Suriyeliler konusuna da değinen Serdaroğlu, “Çocuklarımıza, sağlık sektörümüze, eğitimimize, geleceğimize yatıracağımız maddi kaynaklarımızı Suriyeliler için kullanıyoruz. Üstelik kontrol altında olmayan bu insanların bir kısmı suça bulaşıyor. Birçoğu ise bilinçsiz bir biçimde çocuk sahibi oluyor. Türkiye gelecekte daha da sorun yaşayacağı bu konuyu doğru bir biçimde çözüme kavuşturmalıdır.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Albayrak ile ilgili de bir değerlendirme yapan Serdaroğlu, “Bu konuda sorgulamamız gereken istifa değil bakanlığını yaptığı konuda bilgisi bu kadar zayıf olan bir ismin nasıl bu göreve nasıl getirildiğidir. Üstelik de 5 yıldır bakan olarak görevi sürdürmüştür.” şeklinde konuştu.

Çoban Ateşi Hareketi ile DP’nin oy potansiyelinin yüksek olduğunu ve iktidar hedeflerinin olduğunu belirten Rifat Serdaroğlu, “Biz AKP'nin Türkiye'den gitmesini ilk hedef olarak görüyorsak, demokratik her türlü iş birliği içinde oluruz. Biz sadece ve sadece AKP ve onun ortağı MHP'nin yanında asla asla yer alamayacağız. Anayasanın ilk 6 maddesine inanan herkesle iş birliğine açığız.” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Koronavirüsle mücadele hızla artan vakaların gölgesinde tam gaz devam ederken, 5 ilde kritik salgın toplantısı gerçekleştirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan İzmir...

İzmir'de 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan deprem sonrası yapılacak deprem konutlarının yapılacağı Bornova'ya bağlı Doğançay mahallesindeki alan, Cumhurbaşkanlığı Kararı ...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Kasım ayı Meclis Toplantısı video konferans yoluyla Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya ka...

Urla ilçesinde 56 lüks villanın bulunduğu, içerisinde iş insanlarının da yaşadığı bir sitede kumar oynatılmak için yer temin edildiği iddia ediliyor. 56 konuttan 30'un...

İzmir'de, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar sonrasında AVM'lerin boşaldığı gözlemlendi. AVM'lere gelen az sayıda vatandaş ise aldıkları yemekleri bahçel...

İzmir Gaziemir ilçesinde park halindeki kamyona arkadan ciple çarpan 46 yaşındaki polis memuru Mehmet Çeken hayatını kaybetti.

İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu koronavirüs salgını için alınan yeni tedbirleri açıkladı. Yeni tedbirler AVM'ler ve sahillere yönelik alındı.

Yazarlar
Website Security Test