Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Foça Fokoop bilgilendirme toplantılarına başladı

1.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Foça Belediyesi’nin öncülüğünde 17 Ocak 2020 tarihinde Genel Kurulunu yaparak kuruluşunu tamamlayan Foça Fokoop Doğal Ürünler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, amacını ve hedeflerini aktarmak için başladığı ancak pandemi nedeniyle kesintiye uğrayan bilgilendirme toplantılarını yeniden yapmaya başladı.

Foça’daki tarımsal faaliyetlerin kooperatifler eliyle güçlenmesine çok önem verdiklerini ve desteklediklerini belirten Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in düşünce önderliğinde agroekolojik tarım modelini öne çıkaran ‘Başka bir Tarım Mümkün’ söyleminden hareketle Foça Fokoop Doğal Ürünler Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin kurulmasına öncülük etmiştik. Daha önce pandemi nedeniyle kesintiye uğrayan bilgilendirme toplantıları devam edecek. Foça Fokoop Doğal Ürünler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, geleneksel ürünleri Foça adıyla tanıtmak ve canlandırmak amacıyla çalışmalar yapacak. Çalışma alanı Foça’nın tamamını kapsayan kooperatifin öncelikli ürünleri arasında; zeytin, zeytinyağı, Foça Karası, ıtri bitkiler ve el sanatları olacak.’’dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Medicana International İzmir Hastanesi, Atatürk’ün özel eşyalarının ve belgelerinin sergilendiği sergiyi 29 Ekim’de açtı.

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından başlatılan eğitime destek kampanyasına 100 tabletle katıldı.

İzmir'in Bayındır ilçesine bağlı Lütuflar Köyü'nü de Koronavirüs (Kovid-19) salgını vurdu. Köyün Muhtarı Yusuf Akçalı salgınla ilgili açıklama yaptı.

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan Suriyeli uyruklu bir ailenin 2 yaşındaki Ahmet isimli çocuğu evden kaçırılmak istendi.

İzmir’in Konak İlçesinde bıçaklı saldırganların iki kadını gasp etme olayını yoldan geçen bir Uzman Çavuş engelledi.

İzmir Bornova ilçesinde bulunan Kemalpaşa Mahallesi 7034 sokakta yaşanan olay dehşete düşürdü. İddiaya göre bir kız çocuğu elleri ve ayakları bağlı şekilde bir inşaatt...

İzmir'in Konak ilçesi Alsancak semtinde trans bireylerin kavgası geceyi hareketlendirdi. Kavgada cam şişeler ve saksılar havada uçuştu.

Yazarlar
Website Security Test