Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de 2. Baro çalışması yılbaşından sonra hızlanacak

28.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de 2. Baro çalışmasının yılbaşından sonra hızlanacağını söyleyen AK Parti eski Milletvekili Ali Aşlık, kısa zamanda 2. Baro'yu kuracaklarını söyledi.

İzmir'de 2. Baro'yu oluşturmak için bir süredir çalışma içinde olan AK Parti eski Milletvekili ve İzmir İl Başkanı Ali Aşlık ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, meslek odaları olan Baro'da 2. oluşumun mutlaka gerçekleşeceğini, pandemi nedeniyle acele etmediklerini söyledi. Avukat Ali Aşlık, pandemi nedeniyle 2. Baro hareketine hız kazandıramadıklarını ancak yılbaşından sonra kısa zamanda belli bir düzeye getireceklerini açıkladı. Kendisiyle birlikte çok sayıda avukatın birlikte hareket ettiğinin altını çizen Ali Aşlık, şu açıklamayı yaptı:

 

"Arkadaşlarımızda istişarelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda baroda seçim var. Seçimlerin ardından bu işe yoğunlaşacağız. 2 bin imzayı bulamayacağımız söyleniyor. 2 bin imzayı kolayca buluruz. Buna inanmasak zaten yola çıkmazdık. Pandemi nedeniyle bugüne kadar ağır hareket ettik ancak yılbaşından sonra yeterli imza sayısına ulaşıp İzmir'de 2. Baromuzu kurmuş oluruz. Seçime katılacağız, katılmak zorundayız, çünkü katılmamanın cezası var. Özel bir durum söz konusu değilse, her avukat seçime gitmek durumunda. Kime oy vereceğimize gelince... Çağdaş Grup mu, Cumhuriyetçi Grup mu? Tabii ki buna oy kullanma kabinine girdiğimizde karar vereceğiz."

 

DAĞ: SEÇİM SONRASI SOMUT ADIMLAR GELİYOR

Mevcut baro sisteminden rahatsız olan birçok avukatın olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "İzmir Barosu'na kayıtlı avukatlarımızı, illaki belli bir dünya görüşüyle sınırlandırmak doğru değil. Baro, meslek kuruluşudur. Meslektaşlarımızın sıkıntılarını giderecek, onlara ufuk açacak kurum olarak görüyoruz. Bu minvalde İzmir'de bir Çağdaş Grup, bir Cumhuriyetçi Grup yönetime geldi. Bir sene, iki grup birleşerek görevdeydi. Hiçbir grup, diğerinden daha az siyaset yapmadı baroda... Meslek özelinde olaya bakan meslektaşlarımızla ortak hareket ediyoruz. İstişare halindeyiz. Takvim sınırlandırması yapmıyoruz. Çünkü Ankara 46 bin, İstanbul 20 bin üyeli bir baro. Dolayısıyla orada 2 bin imzaya ulaşmak daha kolaydı. İzmir'de 9 bin üye var. Seçimlerin gölgesinde alternatif baro çalışması yürütmek istemedik. Baro seçimlerinden sonra somut adımlar atmaya başlarız." dedi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Medicana International İzmir Hastanesi, Atatürk’ün özel eşyalarının ve belgelerinin sergilendiği sergiyi 29 Ekim’de açtı.

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından başlatılan eğitime destek kampanyasına 100 tabletle katıldı.

İzmir'in Bayındır ilçesine bağlı Lütuflar Köyü'nü de Koronavirüs (Kovid-19) salgını vurdu. Köyün Muhtarı Yusuf Akçalı salgınla ilgili açıklama yaptı.

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan Suriyeli uyruklu bir ailenin 2 yaşındaki Ahmet isimli çocuğu evden kaçırılmak istendi.

İzmir’in Konak İlçesinde bıçaklı saldırganların iki kadını gasp etme olayını yoldan geçen bir Uzman Çavuş engelledi.

İzmir Bornova ilçesinde bulunan Kemalpaşa Mahallesi 7034 sokakta yaşanan olay dehşete düşürdü. İddiaya göre bir kız çocuğu elleri ve ayakları bağlı şekilde bir inşaatt...

İzmir'in Konak ilçesi Alsancak semtinde trans bireylerin kavgası geceyi hareketlendirdi. Kavgada cam şişeler ve saksılar havada uçuştu.

Yazarlar
Website Security Test