Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tınaztepe'deki üniversite alanında imar değişikliği

25.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Buca'nın Tınaztepe Mahallesi'ne bağlı Tınaztepe Mahallesi, 95 bin 112,42 metrekarelik arazi ile 6 bin 912,34 metrekarelik arazi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan “Üniversite Alanı” ve ''Yüksek Öğretim Tesisi Alanı'' kararı alındı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir'in Buca ilçesine bağlı Tınaztepe Mahallesi'ne bağlı iki taşınmaz için yeni bir hamle yaptı. 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği ile “Üniversite Alanı” kullanım kararı, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliğinde “Yüksek Öğretim Alanı” kullanım kararı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğinde E:1.00 Yençok: Z+5 Kat yapılanma koşullarında “Yüksek Öğretim Tesisi Alanı” kullanım kararı getirildi.

Yapılan değişiklik ile birlikte toplam 102 bin 024,76 metrekarelik alan üniversitenin kullanımı için ayrılmış oldu. Bakanlık tarafından yapılan hamle için 1 aylık askı süreci başladı. Bu asklı sürecinde yapılacak olan itirazlar değerlendirilecek. (Egedesonsöz-Oktay Güçtekin)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'de bazı oteller, depremden etkilenen vatandaşların ücretsiz konaklayabileceğini açıkladı. Sosyal medyada elden ele dolaşan oteller ve telefon numaraları haberimi...

İzmir'de vatandaşlar deprem toplanma alanlarını internette aramaya başladı. İzmir'de tüm ilçelerdeki toplanma alanları haberimizde.

Medicana International İzmir Hastanesi, Atatürk’ün özel eşyalarının ve belgelerinin sergilendiği sergiyi 29 Ekim’de açtı.

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından başlatılan eğitime destek kampanyasına 100 tabletle katıldı.

İzmir'in Bayındır ilçesine bağlı Lütuflar Köyü'nü de Koronavirüs (Kovid-19) salgını vurdu. Köyün Muhtarı Yusuf Akçalı salgınla ilgili açıklama yaptı.

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan Suriyeli uyruklu bir ailenin 2 yaşındaki Ahmet isimli çocuğu evden kaçırılmak istendi.

İzmir’in Konak İlçesinde bıçaklı saldırganların iki kadını gasp etme olayını yoldan geçen bir Uzman Çavuş engelledi.

Yazarlar
Website Security Test