Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Urla üretici kadın kooperatifine Ticaret Bakanlığı hibesi

22.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ticaret Bakanlığı tarafından Urlalı kadınların katma değer için çalıştıkları, Urla Kadın Girişim ve İşletme Kooperatifi'ne hibe verilecek. Güzel haber ise Urla'nın ilk kadın belediye başkanı Sibel Uyar verdi.

S.S. Urla Kadın Girişim ve İşletme Kooperatifi'nin 2. Başkanı durumundaki Urla'nın ilk kadın belediye başkanı Sibel Uyar, Ticaret Bakanlığı'nın ilk kez bütçesine aldığı Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı çerçevesinde açtığı hibe projesine, kooperatifin projesiyle katıldıklarını ve hibe almaya hak kazandıklarını bildirdi.

Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre Sibel Uyar, "Hibenin takibini, İzmir Ticaret Müdürlüğü yapıyor. İmzalar adıldı. Bu hibenin de amacı, yerelde kalkınma ve kadınların güçlendirilmesi, istihdamın artırılması. Kooperatifimizde meyve ve sebze işleme yapıyoruz. Katma değerli ürünler ve daha fazla üretim için ihtiyacımız olan makine ve teçhizatlar, hibe çerçevesinde kooperatifimize gelecek. Yasal prosedürlerin yerine getirilmesinden sonra makineler kurulacak ve kooperatifimiz küçük bir işletmeye dönüşecek. Fabrikaya doğru gidiyoruz." bilgilerini verdi.

Reçel, konserve ile kurutulmuş meyvelerden katma değer üreteceklerini söyleyen Uyar, "Katma değerli ürünlerimizi artırmanın peşindeyiz. Mesela Karye markasıyla Urla'nın ünlü Sakız Enginarı'nı dünyaya tanıtacağız. Hibe de tam zamanında geldi. Kadın kooperatifleri, şirket mantığında yönetilmediği için ekonomik anlamda sıkıntıda. Dolayısıyla devletin desteğine ihtiyaç var. 150 bin lira, küçük bir meblağ gibi görünse de bizim için değerli. Bu parayı, nakdi olarak almayacağız. Bize makine ve teçhizat olarak gelecek. Önümüzdeki dönemde Urla Kadın Koop, üretimde ve pazarlamada daha etkin olacak." dedi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Medicana International İzmir Hastanesi, Atatürk’ün özel eşyalarının ve belgelerinin sergilendiği sergiyi 29 Ekim’de açtı.

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından başlatılan eğitime destek kampanyasına 100 tabletle katıldı.

İzmir'in Bayındır ilçesine bağlı Lütuflar Köyü'nü de Koronavirüs (Kovid-19) salgını vurdu. Köyün Muhtarı Yusuf Akçalı salgınla ilgili açıklama yaptı.

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan Suriyeli uyruklu bir ailenin 2 yaşındaki Ahmet isimli çocuğu evden kaçırılmak istendi.

İzmir’in Konak İlçesinde bıçaklı saldırganların iki kadını gasp etme olayını yoldan geçen bir Uzman Çavuş engelledi.

İzmir Bornova ilçesinde bulunan Kemalpaşa Mahallesi 7034 sokakta yaşanan olay dehşete düşürdü. İddiaya göre bir kız çocuğu elleri ve ayakları bağlı şekilde bir inşaatt...

İzmir'in Konak ilçesi Alsancak semtinde trans bireylerin kavgası geceyi hareketlendirdi. Kavgada cam şişeler ve saksılar havada uçuştu.

Yazarlar
Website Security Test