Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de trafiği azaltmak için deniz ulaşımı projesi

27.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içindeki trafik yoğunluğunu hafifletmek için bir projeyi daha hayata geçiriyor. Ulaşım Daire Başkanlığı ile İZDENİZ'in yürüttüğü ortak çalışma sonucunda, ''doldur boşalt'' sistemi uygulaması kapsamında körfezdeki yolcu ve arabalı vapur seferlerinin artırılmasına karar verildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, İzmir'de kara ulaşımındaki trafiği azaltmak için uygulanacak proje hakkında bilgiler verdi.

Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre, Atak, vatandaşların deniz ulaşımına olan güvenini ve ilgisini artırmayı, kara yolunu kullanan yolcuları deniz yoluna çekmeyi amaçladıklarını söyledi.

Pandemi döneminde otomobil kullanımının arttığını, toplu taşıma araçlarından kaçış olduğunu belirten Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, "Bu sorunu aşmak için aldığımız bir takım önlem paketimiz var. Bu paketteki unsurlardan biri de denizyolu ulaşımını daha rantabl hale getirmek, vatandaşların deniz yolculuğuna ilgisini artırmaktı" dedi.

Atak, "Deniz ulaşımını geliştirmek, paketteki önemli maddelerden biriydi. Yakında, yolcu ve arabalı vapurların sefer sıklıklarını artıracağız. 'Doldur, boşalt' adını verdiğimiz bu sistemde yolcu, iskeleye gittiğinde gemiyi hazır bulacak. Geminin hareket etmesi için uzun süre beklemeyecek. Bu projemiz UKOME gündemine girdi. Bu hafta görüşülecek ve hemen harekete geçilecek. Yolcu gemileriyle bu uygulamayı başlatacağız. İzmirlilerin 'Fethi Sekin' adını verdiği arabalı vapurumuz hizmete girdi. Sırada diğer arabalı vapurumuz 'Uğur Mumcu' var. O da geldiğinde aynı uygulama arabalı vapurlarda uygulanmaya başlanacak. Uygulama, günün belli saatlerinde değil, tam güne yayılacak. İzmirliler, bu uygulamayı çok sevecek ve benimseyecek. Gemilerimizin güvenirliğini artırdığımızda denizyolunu kullanan yolcu sayısı da artacaktır." ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, gemilerin sefer sıklıklarının 10 dakika civarında olacağını sözlerine ekledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Foça Belediyesi’nin öncülüğünde 17 Ocak 2020 tarihinde Genel Kurulunu yaparak kuruluşunu tamamlayan Foça Fokoop Doğal Ürünler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, amacını ve...

Güzelbahçe’de kurulmak istenen ve eylemlere neden olan Go-Kart pisti davalık olmuştu. Eylemler sebebiyle faaliyete ara veren firma ile Güzelbahçe Kültür ve Çevre Güzel...

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde aydınlatma direğine otomobiliyle çarpan 31 yaşındaki Çağla Kızılsu, ağır yaralandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve bazı illerdeki cumhuriyet başsavcılıklarınca yürütülen soruşturmalar kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan şüphelilere yönelik...

İzmir'in Konak ilçesinde bir iş yeri sahibi, dükkanına giren şüphelillere pompalı tüfekle ateş açarak şüphelilerden 1'ini yaraladı.

İzmir'in sembolü Konak meydanında bulunan Saat Kulesi, Azerbaycan'a destek amacıyla Azerbaycan Devleti bayrağının renklerine büründü.

Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz ay içinde olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi nedeniyle kaldırılan Mustafa Kemal Atatürk’ün yurt içi ...

Yazarlar
Website Security Test