Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tabip Odası: İzmir'de günlük Koronavirüs vaka sayısı 300'ü geçti

21.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Tabip Odası'nın yaptığı basın açıklamasına göre, İzmir'de günlük Koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 300'ü geçti. Odadan yapılan açıklamada İzmir'de toplam Koronavirüs kaynaklı vakanın 3 bine yakın olduğu, hastanelerde ise 250 kişinin yattığı bildirildi.

İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Lütfi Çamlı, tüm ülkede yükseliş trendine giren Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde İzmir'deki toplam vaka sayısının 3 bini geçtiği, günlük vaka sayısının ise 300'ü geçtiğini söyledi.

Yeni Bakış'tan Kenan Yeşil'in haberine göre, İzmir Tabip Odası, yeniden artış trendine giren Koronavirüs vakalarının ardından basın açıklaması yaptı. 7-24 Koronavirüs ile mücadele eden Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sabrı ve enerjisinin tükenme noktasına geldiği dikkat çekilen açıklamada hekimlerin özlük hakları, çalışma koşulları, ve ücretler konusunda yaşanılan sorunlar değinildi. Basın açıklamasında konuşan İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Lütfi Çamlı, kendilerine ulaşan bilgilere göre İzmir’de 3 bin Kovid-19 hastası bulunduğunu ve sadece geçtiğimiz günde 312 kişinin kovid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi.

Çamlı, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in de açıklamalarına işaret ederek, "İzmir de önceki döneme göre bir vaka artışı mevcut. Vali Köşger’de bu artış ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı. İzmir’de dün yapılan koronavirüs testinde ise 302 test saptandı. 40’lara kadar inan vaka oranlarını düşündüğümüzde artışın olduğu göz önüne seriliyor. Koronavirüs testlerinin de kimlere ve nasıl tarandığını bilmiyorum. Pandemi sürecinde başarı şeffaf bir başarı ile olur. Hasta sayıları yoğun bakım sayılarının İzmir özelinde Tabip odaları ve meslek odaları ile paylaşılması gerekir. Bunla birlikte ancak gerekli tedbirler hakkında görüş iletebiliriz. İzmir’de 3 bine yakın koronavirüs hastası var 250 civarı hastanede yattığı biliyoruz. Bu verilerin hastanede olması durumunda. Biz bu süreçte aktif rol almak istoruz. Kamu sağlığını belirleyen bu durumda il pandemi kuruluna alınamaması kabul edilemez" ifadelerine yer verdi.

"DÜZENLİ TEST YAPILMIYOR"

Kent genelinde sağlık çalışanlarına düzenli Kovid-19 testinin yapılmadığı da sözlerine ekleyen Çamlı şunları söyledi;

"İzmir’de sağlık çalışanlarına düzenli olarak kovid testi yapılmıyor. Kovid-19 tarama testleri sağlık çalışanlarına düzenli olarak yapılmalı. Bu vaka artışı böyle giderse pandemi başındaki döneme dönebiliriz açıklamaları var. Zamanında tedbir alınmazsa çok daha vahim bir şekilde başladığımız noktaya döneriz. İzmir Tabip Odası olarak pandeminin ilk günlerinde yaptığımız uyarıyı bir kez daha tekrarlıyoruz. Hekimleri ve sağlık çalışanlarını korumayı başaramaz, maddi ve manevi desteği sağlayamazsanız, toplumu hiç koruyamazsınız"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki Bostanlı semtinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği Yasemin Cafe'de büyük bir yangın çıktı.

Meteorolojiden İzmir'in güneydoğu ve doğusunda bulunan 8 ilçe (Kemalpaşa, Torbalı, Selçuk, Bayındır, Tire, Ödemiş, Kiraz, Beydağ) için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarı...

İzmir'in Konak ilçesinde 4 çocuk annesi 37 yaşındaki Aysun K., ''seni boşayacağım'' dediği imam nikahlı kocası tarafından bıçakla yaralandı.

İzmir'in Bornova ilçesinde bir evin terasında yaşanan tüp patlaması, korku yarattı.

İzmir'in Koronavirüs (Kovid-19) risk haritası güncellendi. İzmir'in ilçelerinde Koronavirüs riskinde son durum ne? Kırmızı bölgeler azaldı mı? İzmir'de Koronavirüs ris...

Deneme Sahnesi Kuvayi Milliye’nin ardından iki yeni oyun daha sahneleyecek. Gangster 30 Eylül Çarşamba 20.00’de İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde, Don Kişot’un Rüyası ise ...

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın K...

Yazarlar
Website Security Test