Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de bayram sonrası Koronavirüs patladı: Kamu kurumlarında ciddi artış

15.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de Kurban Bayramı'ndan sonra şehir dışındakiler kente geri dönerken, Koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış korkuttu. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarında bayram sonrası tedbir amacı ile Koronavirüs testleri yapıldı ve yapılan testlerin sonuçları korkuttu.

İzmir'de Kurban bayramı sonrasında Koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki artış tedirgin ediyor. Son olarak Narlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Şehit Ayhan Tanrıverdi Polis Merkezi'nde çalışan 16 polisin testi pozitif çıkarken, Bayraklı'daki PTT Kargo Dağıtım Merkezi'nde de 40'a yakın personelin Kovid-19 testinin pozitif çıktığı ifade edildi.

Yeni Asır'ın haberine göre, PTT Kargo Bayraklı Posta Dağıtım Merkezi'nde de 40'a yakın personelin pozitif olduğu tespit edildi. Bu kişilerle bağlantılı olan personel de karantinaya alınırken, bir gün süreyle tebligat işlemleri yapılamadı. İlaçlama işlemlerinin tardından Bayraklı'daki PTT Kargo Posta Dağıtım Merkezi'nin bugün tekrar hizmete geçeceği öğrenildi. Konak'ın Çankaya semtinde de özel bir bankada çalışan personelde korona virüse rastlandı. Banka çalışanları karantinaya alınırken, gerekli tedbirler alındıktan sonra diğer şubelerden bankaya takviye personel gönderildiği kaydedildi. bu arada İzmir Adliyesi'nde insan sirkülasyonun yoğun olduğu İzmir 12. İcra Müdürlüğü'ndeki personelde de korona virüse rastlandığı ortaya çıktı.

VALİ KÖŞGER 1 AY ÖNCESİNDEN DAHA KÖTÜ DEMİŞTİ

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 11 Ağustos'ta, koronavirüse karşı henüz aşı geliştirilemediğini hatırlatıp, şu açıklamayı yapmıştı;

"Bunu önlemenin tek yolu, 3-4 kurala riayet etmektir. Bunlar; maske, mesafe, hijyen kuralları, bir işletmenin kapasitesi üzerinde kimseyi almaması ve takdim ettikleri ürünleri hijyen kuralları içinde sunmasıdır. Vaka sayıları maalesef hem ülkemizde hem de dünyada artma trendine girdi. İzmir'de de bir artış trendi olduğunu görüyoruz. İzmir için durum çok vahim olmamakla birlikte 1 ay öncesine göre daha kötü durumdayız. Rakamlar, istatistikler daha kötüye gidiyor. Bu aşamada durumu sıkı kontrol etmez ve kurallara uymazsak tekrar yaygınlaşma riski ortaya çıkabilir ve daha ağır yaptırımlar gerekebilir. Bu denetimleri yapmamız lazım ki farkındalık oluşsun. Vatandaşlarımızın da bu kurallara riayet etmesi gerekir. Çok hızlı normalize olmaya başladı her şey. Halbuki yeni normal, diye bir şey söylendi ve buna uymamız lazım. Evet, hayatımızı devam ettireceğiz, gündelik hayatımızı yaşayacağız, ekonomi çalışacak, çarklar dönecek, insanlar işine gücüne gidecek hatta insanlar plajına, sporuna da gidecek ancak bunları yeni normaldeki kurallara riayet ederek yapacaklar"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 13 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Evrim eren

17.08.2020 - 00:25
Urlada öyle 100 kişide 10 kişi maskeli

Timurray

16.08.2020 - 02:06
Böyle konuşmak istemezdim ama daha kötüsü 1 ayın sonunda geliyor.Nedeni şu maskeyi ağzında değildi orasında burasında gezdirenler yüzünden!!!Onların yüzünden malesef kurallara uyanlarada olan olacak.Ben her zaman şunu düşündüm ve bilimsel olarakda bu yola çıkıyor.Çünkü hastalığın daha fazla ilerleme noktasıda burası olacak.Oda şu kışın hava soğuduğunda çalışanlar ve diğerleri dolmuşa,otobüse ve metro istasyonlarında kalabalık yığınları oluşturacak!Otobüs ve dolmuşlarda kapı ve pencereler yaz gibi açılamayacağı için potansiyel yayıcı haline gelecektir!Bunu çin gibi kurallara uyarak çoktan halletmemiz gerekirdi...Cahiliyet gerçektende çok zor.Maske takmayan sen!Sen 3 üniversite bitirsen seni cahilliktenmi kurtaracak.Hayır ama seni vicdan azabından kurtaramayacağı belli bu gidişle...
Diğer Haberler

Deneme Sahnesi Kuvayi Milliye’nin ardından iki yeni oyun daha sahneleyecek. Gangster 30 Eylül Çarşamba 20.00’de İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde, Don Kişot’un Rüyası ise ...

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın K...

İzmir Valiliği'nden yeni Koronavirüs (Kovid-19) kararı geldi. Alınan yeni karara göre pazarcılara ve AVM çalışanlarına HES kodu zorunluluğu getirildi.

İzmir'in Urla ilçesinde bulunan Özbek Mahallesi'nde vatandaşlar, kanalizasyon sorunu nedeniyle artan sinek popülasyonuna karşı elektrikli raketlerle avlanıyorlar.

İzmir'in Torbalı ilçesinde 1 buçuk yaşındaki Ceylin Azra Karadeniz isimli bebek balkondan düşerek öldü.

İzmir'de 2. Baro çalışmasının yılbaşından sonra hızlanacağını söyleyen AK Parti eski Milletvekili Ali Aşlık, kısa zamanda 2. Baro'yu kuracaklarını söyledi.

İzmir Karabağlar'da, komşular arasında başlayan sözlü tartışma bıçaklı kavgaya döndü. Meydana gelen kavgada 1'i ağır 2 kişi yaralandı.

Yazarlar
Website Security Test