Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İTB sermayeli İZLADAŞ birinciliği bırakmıyor

21.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Borsası’nın yüzde 100 sermayesi ile kurulan ve 2014 yılında faaliyete geçen İzmir Ticaret Borsası Laboratuvar, Arge ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (İZLADAŞ) dünyanın en iyi pamuk lif analiz laboratuvarına sahip olduğunu birincilikleriyle ispatlamaya devam ediyor.

İzmir Ticaret Borsası'nın Ticaret Bakanlığı tarafından verilen izin ile 31 Aralık 2014 tarihinde pamukta yetkili sınıflandırıcı lisansı alarak faaliyete geçen İZLADAŞ Türkiye’de pamukta ilk ve tek yetkili sınıflandırıcı laboratuvarı olma özelliğini taşırken aldığı birinciliklerle de ülkemizin göğsünü kabartmaya devam ediyor.

2014 yılından bu yana ICA-Bremen Cotton Round Test’e katılan İZLADAŞ, CSITC Round Test’e katılımı ile lif analiz cihazlarının ölçüm yeterliliklerini iki farklı organizasyonda test etmektedir. İZLADAŞ, Uluslararası Pamuk Danışma Komitesi’nin (ICAC) iştiraki olan CSITC (Commercial Standardization of Instrument Testing of Cotton) tarafından düzenlenen pamuk lif analiz laboratuvarları karşılaştırma çalışmasına (Round Trials) ilk olarak 2017 yılında katılım sağladı. Bugüne kadar önemli başarılar elde eden İZLADAŞ, 2020 yılının ikinci etabında da birinci oldu. Böylelikle İZLADAŞ, 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilen CSITC çalışmasında art arda iki kez birinciliği elde ederek 2017 yılından bu yana toplamda dört birincilikle lif analiz cihazlarının ölçüm yeterliliğindeki istikrarını devam ettirdi.

31 ülkeden 49 laboratuvar ve 87 cihazın katıldığı karşılaştırma testine İZLADAŞ, dört cihazı ile katılım sağladı ve tüm özelliklerde yüzde yüz tolerans değeri içinde ölçüm sonuçları alarak 100 tam puan elde etti. İZLADAŞ, Selçuk Şubesi Laboratuvarı 0,17 değerlendirme skoru ile dünyada birinci sırada yer aldı.
Geniş bir katılım ile gerçekleştirilen CSITC laboratuvarlar arası karşılaştırma testine; Amerika Tarım Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren tüm sınıflandırma laboratuvarları ve FIBRE–Faserinstitut-Bremen başta olmak üzere birçok önemli pamuk üreticisi ülkeden laboratuvar katılıyor. Laboratuvarlar arası karşılaştırma çalışması yılda dört kez yapılan organizasyon sayesinde dünyada bu alanda faaliyet gösteren işletmelerin çalışma standartlarının iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Üç lokasyonda hizmet veriyor

İZLADAŞ, faaliyete geçtiği günden itibaren müşterilerine kalite odaklı çalışma sistemini benimseyerek, uluslararası kabul görmüş metotlar çerçevesinde, tarafsızlık ve gizlilik ilkeleri kapsamında doğru, güvenilir ve hızlı sonuç vererek uluslararası arenada da adından başarıyla söz ettiriyor.

T.C Ticaret Bakanlığı denetiminde çalışmalarını sürdüren İZLADAŞ; İzmir Merkez Laboratuvarı, Belevi-Selçuk Şube laboratuvarı ve Şanlıurfa Şube laboratuvarı ile 3 lokasyonda; başta İzmir Ticaret Borsası üyeleri olmak üzere Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş, (ELİDAŞ), Şanlıurfa Pamuk Lisanslı Depoculuk A.Ş (PAMLİDAŞ) ve ülke genelinde faaliyet gösteren borsalar, üniversiteler, araştırma kurumları, tekstil ve çırçır fabrikaları, özel tohum firmaları gibi pek çok kurum ve kuruluşa hizmet veriyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki Bostanlı semtinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği Yasemin Cafe'de büyük bir yangın çıktı.

Meteorolojiden İzmir'in güneydoğu ve doğusunda bulunan 8 ilçe (Kemalpaşa, Torbalı, Selçuk, Bayındır, Tire, Ödemiş, Kiraz, Beydağ) için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarı...

İzmir'in Konak ilçesinde 4 çocuk annesi 37 yaşındaki Aysun K., ''seni boşayacağım'' dediği imam nikahlı kocası tarafından bıçakla yaralandı.

İzmir'in Bornova ilçesinde bir evin terasında yaşanan tüp patlaması, korku yarattı.

İzmir'in Koronavirüs (Kovid-19) risk haritası güncellendi. İzmir'in ilçelerinde Koronavirüs riskinde son durum ne? Kırmızı bölgeler azaldı mı? İzmir'de Koronavirüs ris...

Deneme Sahnesi Kuvayi Milliye’nin ardından iki yeni oyun daha sahneleyecek. Gangster 30 Eylül Çarşamba 20.00’de İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde, Don Kişot’un Rüyası ise ...

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın K...

Yazarlar
Website Security Test