Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

TÜGEM İzmir üyeleri sektörü değerlendirdi

20.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

2016 yılında kurulan ve gayrimenkul sektörünün en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) İzmir Şubesi, gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısında sektördeki son gelişmeleri masaya yatırdı.

Karşıyaka Best Western Otel’de yaklaşık 60 gayrimenkul danışmanının buluştuğu toplantıda sektörel güçbirliği, bilgi paylaşımı ve dijitalleşmenin önemi vurgulandı.

TÜGEM'in Ticaret Bakanlığı tarafından akredite edilen tek sivil toplum kuruluşu olduğuna dikkat çeken İzmir Şubesi Başkanı Onur Karademir, emlak sektöründe güçbirliği ve çözüm odaklı çalışmalarıyla çatı bir dernek olarak çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇIK

Onur Karademir, “Gönüllülük esası ve mesleki dayanışma bilinciyle burada sizleri ağırlamaktan ötürü mutluluk duyuyoruz. Amacımız bilginin paylaşarak çoğalması ve bir networking sağlamaktır. Çağın gerekliliklerine uyarak bilgi birikimi ve donanımımızı artırmaktır. Pandemi sonrasında Hazıran ayıyla birlikte işlerimiz çok şükür arttı. Haziran ayında Türkiye’de 190 bin konut satıldı. Bu rakamın 230 bin seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyordu. Fakat tapu sürecindeki uzamalar nedeniyle bu rakam gerçekleşmedi. İzmir’de ise 11 bin 600 konut satıldı. Bu satışlar artarak devam edecektir. Çünkü inşaat firmalarının ve piyasadaki konut stoğu hala devam ediyor. Kredi imkanından faydalanan vatandaşlar gayrimenkul sektörüne yatırım yapıyor” diye konuştu.

BİLGİ PAYLAŞIMIYLA BÜYÜYECEĞİZ

TÜGEM Danışma Kurulu Başkanı Adnan Bozbay da gerçekleştirdiği sunumda TÜGEM üyeleri arasındaki paylaşımın artması gerektiğini vurguladı.

Amerika’da emlak satışlarının %95'inin emlakçılar tarafından gerçekleştirildiğini ve bu rakamın Türkiye’de %25 seviyelerinde olduğununu hatırlatan Bozbay, “Dernek olarak yaşama geçireceğimiz bir networking ile şirket gözetmeksizin herkes iş geliştirme imkanı bulabilecek. Pandemi nedeniyle zarar gören farklı sektörlere ait ticari gayrimenkullerin satışı veya devri gündemde. Burada bir iş yoğunluğu var gibi gözükse de, arz ve talep dengesizliği bir sorun yaratabilir. Yani satan var ama olan olacak mı sorusunu sormamız gerekiyor. Bir de artan e - ticaret nedeniyle lojistik ve depolama gibi hizmet sektörleri de hareketlenme yaşıyor. Tarım işletmeleri, çiftlikler ve tarlaların satışına yönelik talep de çok arttı. İnsanlar artık daha doğal yaşama dönmek için yeni konut tercihlerine yönelecektir” ifadesini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Valisi Köşger’e Torbalı ziyaretinde Çapak Bardacık İnciri ikram eden Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun ''Bir geleneği değiştirdik. Konuklarımıza artık lokum ve...

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, Vali Yavuz Selim Köşger'i, İnciraltı planlamasıyla ilgili sorunla...

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, G.T. (31) isimli kadın, ekmek bıçağı ile tartıştığı babasını bıçaklayarak gündem oldu.

İzmir’in Urla ilçesi Kuşçular Köyü’nde bulunan 122 dönüm zeytin ağaçlı tarla için dikkat çeken bir imar izni verildi. Edinilen bilgiye göre zeytinlik alana 100 villa i...

İzmir'de taksimetre tarifesine 2 yıl sonra ayarlama yapıldı. İzmir'deki taksilerde indi bindi ücreti ne kadar oldu?

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde Yelki mevkisine yapılması planlanan Go-Kart pisti için vatandaşlar tarafından eylem yapıldı. Ellerindeki pankartlarla pist çevresinde yür...

İzmir'in Konak ilçesinde silahlı bir kavga meydana geldi. Kavganın ortasında kalan 10 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Yazarlar
Website Security Test