Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de sağlıkçıların eylemleri Valilik tarafından yasaklandı

1.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşanan olaylar sonrasında İzmir Valiliği tarafından eylem ve gösteriler için yasak getirildi.

İzmir'de il Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda İzmir Valiliği tarafından kentin genelinde eylemler ve protesto gösterileri yasaklandı.

Yapılan açıklamada ‘ilimiz sınırları içinde bulunan tüm sağlık kurumları ile bunların bağlı bulunduğu kurumların ek bina, idari bina, kampüs vb. alanları da dahil olmak üzere hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla her türlü gösteri, toplantı ve eylemlerin yasaklanmasına karar verilmiştir" denildi. Karara uymayanlara para cezası verileceği, ayrıca adli işlem yapılacağına da vurgu yapıldı. 

GEREKÇE KORONAVİRÜS

Kararın gerekçesi olarak şunlar söylendi;

"Tüm dünyada devam eden ve fiziksel temas, solunum vb. yollarla çok hızlı bir şekilde bulaşarak enfekte olan insan sayısını hızla artıran koronavirüs salgınının, halk sağlığı açısından oluşturudğu riski yönetebilmek adına, sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla böyle bir karar alınmıştır. Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan karara uyulmayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhla Kanununu gereği idari para cezası verilmesi başta olmak üzere, aykırılığın durumuna göre adli işlemler yapılacaktır."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kurban Bayramı'nda yoğunluk oluşan İzmir'in Çeşme ilçesinde emniyet güçleri maskesiz gezen vatandaşlara ceza yağdırdı. Toplamda 51 işletme ve 107 kişiye para cezası ya...

İzmir'de aralıksız olarak devam eden en uzun soluklu sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali hazırlıklarını tüm hızı ile sürdürüyor.

İzmir'in Menderes ilçesinde çıkan orman yangınının gece saatlerinde kontrol altına alınmasının ardından bölgedeki soğutma çalışmaları hava ve karadan sürüyor. Menderes...

İzmir'de Karşıyaka'dan hareket edip Foça'daki Hayırsız Ada açıklarında batan teknede 4 kişi öldü, 1 çocuk kayboldu.

Dünyaca ünlü Ukraynalı top model Daria Kyryliuk, İzmir'in Çeşme ilçesinde darp edildi.

İzmir'in ilçelerinde neredeyse her gün yangın çıkıyor. Son olarak Menderes ilçesinde çıkan yangınlar sonrası İzmir itfaiyesi alarmda. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı...

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ferit Hakan Öner, Çeşme'de boğularak hayatını kaybetti.

Yazarlar
Website Security Test