Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Medical Park İzmir Hemşire Adayları kariyer günlerinde buluştu

27.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Medical Park İzmir Hastanesi, her yıl düzenlenen kariyer günlerini, pandemi nedeniyle online ortama taşıyarak İzmir’deki 828 Hemşirelik Bölümü öğrencisi ile bir araya geldi.

Medical Park İzmir Hastanesi İnsan Kaynakları Müdürü Deniz Baygür, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Pınar Ilıkkan ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Işıl Çınar’ın katıldığı çevrimiçi organizasyona, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin Hemşirelik Bölümü öğrencileri katıldı. Öğrenciler, kariyer hedefleriyle ile ilgili merak ettikleri sorulara yanıt alma fırsatı yakaladı.

Sağlık alanında çalışmak isteyen öğrencilere yol göstererek hastanedeki kariyer fırsatları ile ilgili bilgiler verdiklerini dile getiren İnsan Kaynakları Müdürü Deniz Baygür; “ Dört gün süren Online Kariyer Günleri’nde yeni mezun olacak olan öğrenciler ile tanışma fırsatı yakaladık. İş hayatına katılacak olan adaylara kurumumuzu tanıtarak, çalışanlarımıza sunduğumuz uygulamalarla ilgili bilgiler verdik.” dedi.

Sağlık Sektörü Yükselen Değer
Yeni mezun olacak öğrencilerin en çok merak ettikleri konunun pandemi sürecinde personel çıkartılıp çıkartılmadığı olduğunu söyleyen Baygür, “Bizler bu süreci fırsata çevirerek bir takım aksiyonlar aldık. Üç ay içinde 100’ü aşkın yeni personel istihdam ettik. İletişim kanallarımızı güçlendirerek yeni çalışma modelleri oluşturduk. Pandemi sürecinde sağlığın ne kadar önemli olduğunu hep birlikte deneyimledik. Sağlık sektörünün önümüzdeki yıllarda en önemli istihdam alanı olacağını öğrencilerimize anlattık.” dedi.

Online Kariyer Günleri’nde yeni mezun olacak öğrencilerin eğitim ve yüksek lisans konularında da sorular sorduklarını belirten hastanenin Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Pınar Ilıkkan ise “Hastane olarak hemşirelerimizin her türlü eğitimini destekliyor ve onlara gerekli olanakları sağlıyoruz. Görüşmelerde en çok sorulan soru pandemi sürecinde nasıl çalıştığımız oldu. Bizler bu süreçte de uluslararası standartlarda sunduğumuz kaliteli sağlık hizmetimizi uygulamaya kesintisiz devam ettik. Hasta ve çalışan güvenliğimizin sadece pandemi döneminde değil, her zaman önceliğimiz olduğunu hemşire adayı öğrencilere detaylı olarak anlattık. Öğrencilerimizin ilgisi bizi çok memnun etti. En kısa zamanda mezun olup aramıza katılmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Alsancak'ta Kıbrıs Şehitleri caddesinde eylem yapan kadınlara polis müdahalede bulundu. 16 kişinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Arda Aydın’ın yazıp yönettiği ve rol aldığı Biraderler Cabaret, 14 - 15 Ağustos’ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

Kınık Organize Sanayi Bölgesi (Kınık OSB) lojistik avantajları ve uygun fiyat politikası ile yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Kınık OSB 40 milyon liralık yeni...

İzmir'de faaliyet gösteren bir teknoloji şirketinin elektrikli mini araçları, aynı firma tarafından geliştirilen araç paylaşım platformu ZOOP aracılığıyla yollara çıkt...

Ege Sanayici İş İnsanları Derneği (ESİAD), pandemi nedeniyle 15 Nisan’da yapılamayan genel kurulunu, Eylül ayında gerçekleştirilecek. Başkan Fadıl Sivri, aday olmayı d...

İzmir'deki konut satışları Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde yavaşlamıştı ancak İranlıların İzmir'e gösterdikleri özel ilgi durumu biraz düzeltti. Konut yatırımcılar...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dalgıçları, denizde kaybolan 8 yaşındaki Sarp Göksoy’u Foça Belediyesi’nin itfaiye ekipleriyle birlikte arıyor.

Yazarlar
Website Security Test