Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Medical Park İzmir Hemşire Adayları kariyer günlerinde buluştu

27.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Medical Park İzmir Hastanesi, her yıl düzenlenen kariyer günlerini, pandemi nedeniyle online ortama taşıyarak İzmir’deki 828 Hemşirelik Bölümü öğrencisi ile bir araya geldi.

Medical Park İzmir Hastanesi İnsan Kaynakları Müdürü Deniz Baygür, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Pınar Ilıkkan ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Işıl Çınar’ın katıldığı çevrimiçi organizasyona, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin Hemşirelik Bölümü öğrencileri katıldı. Öğrenciler, kariyer hedefleriyle ile ilgili merak ettikleri sorulara yanıt alma fırsatı yakaladı.

Sağlık alanında çalışmak isteyen öğrencilere yol göstererek hastanedeki kariyer fırsatları ile ilgili bilgiler verdiklerini dile getiren İnsan Kaynakları Müdürü Deniz Baygür; “ Dört gün süren Online Kariyer Günleri’nde yeni mezun olacak olan öğrenciler ile tanışma fırsatı yakaladık. İş hayatına katılacak olan adaylara kurumumuzu tanıtarak, çalışanlarımıza sunduğumuz uygulamalarla ilgili bilgiler verdik.” dedi.

Sağlık Sektörü Yükselen Değer
Yeni mezun olacak öğrencilerin en çok merak ettikleri konunun pandemi sürecinde personel çıkartılıp çıkartılmadığı olduğunu söyleyen Baygür, “Bizler bu süreci fırsata çevirerek bir takım aksiyonlar aldık. Üç ay içinde 100’ü aşkın yeni personel istihdam ettik. İletişim kanallarımızı güçlendirerek yeni çalışma modelleri oluşturduk. Pandemi sürecinde sağlığın ne kadar önemli olduğunu hep birlikte deneyimledik. Sağlık sektörünün önümüzdeki yıllarda en önemli istihdam alanı olacağını öğrencilerimize anlattık.” dedi.

Online Kariyer Günleri’nde yeni mezun olacak öğrencilerin eğitim ve yüksek lisans konularında da sorular sorduklarını belirten hastanenin Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Pınar Ilıkkan ise “Hastane olarak hemşirelerimizin her türlü eğitimini destekliyor ve onlara gerekli olanakları sağlıyoruz. Görüşmelerde en çok sorulan soru pandemi sürecinde nasıl çalıştığımız oldu. Bizler bu süreçte de uluslararası standartlarda sunduğumuz kaliteli sağlık hizmetimizi uygulamaya kesintisiz devam ettik. Hasta ve çalışan güvenliğimizin sadece pandemi döneminde değil, her zaman önceliğimiz olduğunu hemşire adayı öğrencilere detaylı olarak anlattık. Öğrencilerimizin ilgisi bizi çok memnun etti. En kısa zamanda mezun olup aramıza katılmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin en kıdemli üyesi olan Haluk Cansın, 96 yaşında hayatını kaybetti. Haluk Cansın kimdir?

Rus milyarder Alexander Svetakov, 4 çocuğu ve eşiyle birlikte Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan Yalıkavak Mahallesi'ndeki Tilkicik koyunu kapatarak tatil yaptı.

CHP’li Burak Oğuz için mahkeme kararını verdi. Oğuz'a 6 yıl 3 ay hapis cezası verilirken mahkeme Oğuz'un yattığı süreyi dikkate alarak tahliye kararı verdi.

161 yıllık Paterson Köşkü’nde restorasyon çalışmalarına yeniden başladı. Köşk kültür amaçlı kullanılacak. Köşkün restorasyonu 2021 yılında tamamlanacak.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaşanan son depremin ardından İzmir hakkında kritik uyarılarda bulundu. Görür, Ege Bölgesi'ndeki son...

İzmir'de ticaret yapan fırıncılar, en son yapılan zammın ardından maliyetlerin arttığı ve ekmek fiyatlarına zam gelmesi gerektiğini bildirdiler.

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı karantinaya alınan mahallesi Küner'de hayatını kaybedenlerden birinin minibüs şoförü olduğu öğrenilirken, köy halkı virüsten korunmak ...

Yazarlar
Website Security Test