Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

BAYOSB, ekolojik endüstriyel park olacak

25.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi, (BAYOSB) Ekolojik Endüstriyel Park hedefine adım adım yaklaşıyor. BAYOSB, ''Özel Sektörün Kurumsal Kapasitesinin ve Rekabet Edebilirliğinin Güçlendirilmesi Mali Destek Programı KARE01'' kapsamında İzmir Kalkınma Ajansı’ndan destek aldığı ''Yeşil OSB Yol Haritası'' projesini tüm hızıyla sürdürüyor.

İhale aşamasına gelen proje kapsamında 5 katılımcı firma yeşil OSB çalışmalarına imza atarak tüm OSB’nin yol haritasını çıkaracak.

Proje ile ilgili bilgi veren BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, Yeşil OSB Yol Haritası Projesi’nin beş katılımcının faydalanacağı bir proje olarak hazırlandığını söyledi. Telseren, “Proje kapsamında firmalarda sürdürülebilir üretim uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik süreç ve yöntemlerin iyileştirilmesi için gerekli yol haritalarının oluşturulması sağlanacak. Kaynak ve atık yönetiminde optimizasyon planlamasının yapılması ve firmalar arası iş birliği modellerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Korona virüs salgını nedeniyle proje süresi 2 ay uzatıldı. Pandemi sonrası normalleşmeyle beraber ön hazırlıklar yapıldı ve ihale hazırlık sürecine geçiyoruz. İhale ile; beş katılımcımız ve OSB‘mizi kapsayacak “temiz üretim ve kaynakların verimli kullanılmasına” yönelik çalışmalar yapılacak. Seçilen beş firma ile BAYOSB’ye ait analiz raporu hazırlanarak tüm katılımcılar için bir yol haritası çıkacak” diye konuştu.

Yeşil ve ekoloji öncelikli OSB

BAYOSB’de Ekolojik Endüstriyel park olma hedefinin ilk somut adımının atıldığını söyleyen Telseren, “Önemi her geçen gün artan temiz üretim ve kaynakların verimli kullanılması projemizin temelini oluşturuyor. Şimdi bu proje hayata geçiyor. Hepimiz çok heyecanlı ve umutluyuz. 18 ay sürecek projenin tamamlanmasıyla BAYOSB’nin birçok OSB’ye rol model olacak. Yeşile ve ekolojiyle önem veren yeni katılımcılarla bölgemiz büyümesine devam ediyor” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'de sokaklarda maske takmayan vatandaşlara ''neden maske takmıyorsunuz?'' sorusu soruldu. Vatandaşların verdiği cevaplar şaşırttı ve tepki çekti.

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, İzmir'de deprem için bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Çetin Gürel, yıllarca Gözlem'de yazı yazan, 96 yaşında hayatını kaybeden Haluk Cansın'ı anlatan bir yazı kaleme aldı.

İZSU'nun paylaştığı rapora göre bugün (10 Temmuz 2020 Cuma) İzmir'in Kemalpaşa ve Menderes ilçelerinde su kesintisi olacak. Kemalpaşa, Menderes sular ne zaman kesilece...

81 ilden ve 250 atık su arıtma tesisinden numune alımları gerçekleşti, 52 tanesinin ise analizleri tamamlandı. İzmir'in atık suyunda da Koronavirüs (Kovid-19) konsantr...

İzmir'de 200 ve 240 gram olan ekmeklerin birim satış fiyatlarına zam yapıldı. İzmir'de ekmek fiyatları ne kadar oldu? Ekmekler hangi günden itibaren zamlı fiyatlarla s...

Muğla'da bulunan bazı sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler ve koyların, Muğla Valiliği bünyesinde bulunan ''Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketi'...

Yazarlar
Website Security Test