Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de LGS'de veliler sosyal mesafeyi hiçe saydı

20.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de de Türkiye'nin genelinde olduğu gibi korkutan LGS manzaraları ortaya çıktı.

Türkiye genelinde yaklaşık 1 buçuk milyon öğrenci, ilk oturumu 09.30'da, ikinci oturumu ise 11.30'da başlayan ve 12.50'de sona eren LGS sınavına girdi. Hayallerindeki liseye kavuşabilmek için öğrenciler sınavda ter dökerken, velileri de sınava giren çocuklarını okulların kapısında bekledi.

İzmir'deki birçok okulun önlerinde tüm Türkiye'de olduğu gibi kalabalıklar oluştu. Görüntülerde, maske kuralına genel olarak uyulduğu görülürken, çocuklarını bir an önce görmek isteyen veliler, sosyal mesafe kuralını hiçe saydı. Okul yetkilileri sık sık velileri uyarsa da yoğunluk oluşmasına engel olunamadı.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde ikinci dalga endişesi yaşanırken, oluşan kalabalık görüntüler de korkuları artırdı.

Yazarımız Dr. Zeki Hozer kalabalığı yorumladı.

Yurttan LGS kalabalığı manzaları;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 13 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Hasan Doğan

20.06.2020 - 21:54
Akıllanmazsınız....Akillanmazsiniz..

Burcu Karagülle

20.06.2020 - 21:33
Haber izmir ama resme dikkatli bakın samsun yazıyor niye izmir. Tabiki hicbir ilimizde bu görüntü olmasin ama resim başka haber başka neden...
Diğer Haberler

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin en kıdemli üyesi olan Haluk Cansın, 96 yaşında hayatını kaybetti. Haluk Cansın kimdir?

Rus milyarder Alexander Svetakov, 4 çocuğu ve eşiyle birlikte Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan Yalıkavak Mahallesi'ndeki Tilkicik koyunu kapatarak tatil yaptı.

CHP’li Burak Oğuz için mahkeme kararını verdi. Oğuz'a 6 yıl 3 ay hapis cezası verilirken mahkeme Oğuz'un yattığı süreyi dikkate alarak tahliye kararı verdi.

161 yıllık Paterson Köşkü’nde restorasyon çalışmalarına yeniden başladı. Köşk kültür amaçlı kullanılacak. Köşkün restorasyonu 2021 yılında tamamlanacak.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaşanan son depremin ardından İzmir hakkında kritik uyarılarda bulundu. Görür, Ege Bölgesi'ndeki son...

İzmir'de ticaret yapan fırıncılar, en son yapılan zammın ardından maliyetlerin arttığı ve ekmek fiyatlarına zam gelmesi gerektiğini bildirdiler.

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı karantinaya alınan mahallesi Küner'de hayatını kaybedenlerden birinin minibüs şoförü olduğu öğrenilirken, köy halkı virüsten korunmak ...

Yazarlar
Website Security Test