Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir SEV öğrencileri evde kalıp ürettiler

13.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir SEV öğrencileri, korona salgınında önemi daha da anlaşılan doğayı ve çevreyi korumak için el ele verdiler. Okulun hazırladığı ''Dünyayı İyileştirme Kiti''nden etkinlikler seçip evlerinden dünyayı güzelleştirmek için çalıştılar.

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumu’nun öğrencileri, evde kaldıkları koronavirüs salgını sürecinde, dünyayı iyileştirmek için tek yürek oldular. Pandemi ile birlikte önemi bir kez daha anlaşılan doğayı ve çevreyi korumak için el ele veren ilkokul öğrencileri, evlerinde birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirdiler.

Öğrencilerinin çevreye ve doğaya duyarlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleyen İzmir SEV İlköğretim Kurumu, öğrencileri için “Dünyayı iyileştirme Kiti” oluşturdu. Kitte, her sınıfın evlerinden dünyayı iyileştirecek yapabileceği çeşitli etkinlik önerileri yer aldı.

Korona salgını nedeniyle eğitimlerine online olarak evlerinden devam eden öğrenciler de “Dünyayı iyileştirme Kiti”nden etkinlikler seçip hayata geçirdiler. Öğrencilerin her sınıf seviyesinde evlerinde yaptıkları çevre etkinliklerinden bazıları şöyle:

DOĞAYA TEŞEKKÜR ETKİNLİĞİ: Birinci sınıflar, evden çıkamadıkları günlerde doğaya teşekkürlerini sunmak için çalışmalar yaptılar. Yedikleri meyvelerin çekirdeklerini, kendi tasarımlarını yaptıkları kaplarda biriktiren öğrenciler, doğadan aldıklarını tekrar doğaya döndürmek için çalıştı. Biriktirdikleri meyve çekirdeklerini yeniden toprakla buluşturan öğrenciler, böylece doğanın dönüşümüne küçük de olsa bir katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadı.

GERİDÖNÜŞÜMLÜ OYUNCAKLAR: İkinci sınıflar geridönüşüm malzemelerinden birbirinden yaratıcı oyuncak tasarladılar. Kimi bebeklerine yatak yaptı, kimi eski penyeleri değerlendirerek bebeklerine elbise dikti, kimisi de kedisi için yuva yaptı.

SOSYAL MESAFESİZ SELFİE: Üçüncü sınıflar, “Dünyayı İyileştirme Kiti” içinden “Sosyal Mesafesiz Selfie” etkinliğini seçti. Pandemiden korunmak için gerekli olan “sosyal mesafenin” evimizdeki diğer canlılar için geçerli olmadığından yola çıkan öğrenciler, evlerinde, bahçelerinde yaşayan canlılarla selfie çekerek, onlara ne kadar değer verdiklerini gösterdiler.

EVLERİMİZDEKİ YEŞİL KÖŞELER: Dördüncü sınıflar, evlerinde, balkonlarında ya da bahçelerinde olan tüm bitkileri tarayarak bir grafik oluşturdular. Grafik hazırlarken bitkilerin isimlerini ve özelliklerini öğrenen öğrenciler, yeşilin değerini bilmeye yönelik önemli bir farkındalık kazandılar.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Çetin Gürel, yıllarca Gözlem'de yazı yazan, 96 yaşında hayatını kaybeden Haluk Cansın'ı anlatan bir yazı kaleme aldı.

İZSU'nun paylaştığı rapora göre bugün (10 Temmuz 2020 Cuma) İzmir'in Kemalpaşa ve Menderes ilçelerinde su kesintisi olacak. Kemalpaşa, Menderes sular ne zaman kesilece...

81 ilden ve 250 atık su arıtma tesisinden numune alımları gerçekleşti, 52 tanesinin ise analizleri tamamlandı. İzmir'in atık suyunda da Koronavirüs (Kovid-19) konsantr...

İzmir'de 200 ve 240 gram olan ekmeklerin birim satış fiyatlarına zam yapıldı. İzmir'de ekmek fiyatları ne kadar oldu? Ekmekler hangi günden itibaren zamlı fiyatlarla s...

Muğla'da bulunan bazı sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler ve koyların, Muğla Valiliği bünyesinde bulunan ''Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketi'...

İzmir'de Menderes'e bağlı kırsal Küner Mahallesi, bir süredir İzmir'in Koronavirüs merkez üssü olarak geçiyordu. Küner'de yapılan kısıtlamalar sonuç verdi ve vaka sayı...

İzmir İş Kadın Derneği (İZİKAD),”İş Gençlikte” projesi ile kız öğrencilere yeni bir bakış açısıyla iş fikirlerini hayata geçirme yolunda destek oluyor. Proje kapsamınd...

Yazarlar
Website Security Test