Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Basmane'deki restorandan örnek 'Askıda Yemek' dayanışması

11.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Basmane Semti’nin tanınmış esnaflarından Beşir ve Münir Tunç kardeşler ''Askıda Yemek'' kampanyası başlattı. Tunç kardeşler, toplumsal dayanışmanın her dönemde ayakta kalması için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Basmane’de hizmet veren Doğu Kebap Salonu sahipleri Beşir ve Münir Tunç kardeşler, örnek bir çalışmaya imza attı. İhtiyaç sahipleri için “Askıda Yemek” kampanyası başlatan Tunç kardeşler, hayırseverlere ve duyarlı insanlara çağrıda bulundu.

DAHA GENİŞ BİR DAYANIŞMA
Salgın döneminde insanların dayanışma ruhunun önemini bir kez daha hatırladığının altını çizen Münir Tunç, “Korona sürecinde hepimiz bazı şeylerin önemini bir kez daha hatırladık. Ramazan ayını da kapsayan bir süreç olduğu için toplumsal dayanışma adına güzel örnekler gördük. Oysa hala toplumun bir kesimi acil ihtiyaçlarını yerine getiremiyor. Esnaf olarak bu süreçte elimizden geleni yaptık; ama daha geniş bir ağ kurmak için askıda yemek kampanyasını başlattık” dedi.

KAZANÇ AMAÇLI DEĞİL
Salgın sürecinde ihtiyaç sahibi hiçbir insanı geri çevirmemeye özen gösterdiklerini kaydeden Münir Tunç, “Şimdi başlattığımız kampanyayla hayırseverlerin işaret ettiği ihtiyaç sahibi vatandaşların kapısına kadar yemek götüreceğiz. Kazanç amaçlı olmayan bir kampanya bu. Hatta maliyetinin altında olacak bir yemek paketini insanlara ulaştıracağız. Duyarlı insanlarımızın, hayırseverlerin bu dayanışma çabasına katkı koyacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Kampanyanın başka esnaflara da örnek olmasını dilediğini söyleyen Beşir Tunç da, “Herkesin bu dönemde yapabileceği şeyler var. Semtimizde asıda ekmek gibi kampanya sürdüren çok değerli esnaflarımız var. Biz yemekle buna katkı sunmak istedik. Umarız bu duyarlılık yayılır” sözlerine yer verdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'de sokaklarda maske takmayan vatandaşlara ''neden maske takmıyorsunuz?'' sorusu soruldu. Vatandaşların verdiği cevaplar şaşırttı ve tepki çekti.

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, İzmir'de deprem için bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Çetin Gürel, yıllarca Gözlem'de yazı yazan, 96 yaşında hayatını kaybeden Haluk Cansın'ı anlatan bir yazı kaleme aldı.

İZSU'nun paylaştığı rapora göre bugün (10 Temmuz 2020 Cuma) İzmir'in Kemalpaşa ve Menderes ilçelerinde su kesintisi olacak. Kemalpaşa, Menderes sular ne zaman kesilece...

81 ilden ve 250 atık su arıtma tesisinden numune alımları gerçekleşti, 52 tanesinin ise analizleri tamamlandı. İzmir'in atık suyunda da Koronavirüs (Kovid-19) konsantr...

İzmir'de 200 ve 240 gram olan ekmeklerin birim satış fiyatlarına zam yapıldı. İzmir'de ekmek fiyatları ne kadar oldu? Ekmekler hangi günden itibaren zamlı fiyatlarla s...

Muğla'da bulunan bazı sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler ve koyların, Muğla Valiliği bünyesinde bulunan ''Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketi'...

Yazarlar
Website Security Test