Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Çamlaraltı Koleji'nde eğitime ara yok

20.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'in en köklü eğitim kurumlarından Özel Çamlaraltı Koleji'nin Genel Müdür Gülçağ Gençer, corona sürecinde uzaktan eğitim sistemiyle ana sınıfından liseye kadar kesintisiz eğitim sürdürdüklerini söyledi.

Ülke çapında 16 Marttan itibaren eğitime ara verildiğini ve tüm eğitim sektörünün bu duruma hazırlıksız yakalandığını dile getiren Gülçağ Gençer, öğretmen ve öğrencilerin teknoloji sayesinde bu sürece kolayca adapte olabildiklerini ifade etti.

Sistemden ana sınıfından liseye kadar tüm kademelerin yararlanabildiğini ifade eden Gençer, bu zorlu süreçte öğrencilerin derslerinden geri kalmaması ve kendilerini okul ortamında hissedebilmeleri için ickegitim.com adresi üzerinden yürütülen uzaktan eğitim sistemini kurdukları bilgisini verdi.

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ

Genel Müdür Gülçağ Gençer “Ülkece yaşadığımız bu zorlu süreçten çocuklarımız da en az bizler kadar etkilendi. Onların eğitimlerinden geri kalmamaları ve bu yılı kayıpsız kapatabilmeleri adına Çamlaraltı Ailesi olarak hızlı bir şekilde kriz yönetimi yaparak, kendi uzaktan eğitim sistemimizi devreye soktuk. Hem yeni kurduğumuz ickegitim.com sitesini, hem online programları, hem de okulumuza ait olan öğrenci ve veli bilgilendirme platformumuz olan Çamportal’ı aktif olarak kullanmaya başladık. Sınıf öğretmenlerimizden branş öğretmenlerimize kadar tüm öğretmenlerimiz öncelikle konu anlatımı yaptıkları videoları sistem içerisine yüklüyor, öğrencilerimiz olağan akışta konularını takip ediyor, ardından öğrencilerimizin katılımıyla online dersler işleniyor ve bunların yanında Çamportal ve ickegitim.com üzerinden öğrencilerimize ödevler verilip, öğretmenleri tarafından kontrolleri yapılıyor. Bu süreçte Çamlaraltı Ailesi olarak, öğrencilerimizi mağdur etmemek için tüm idari kadromuz ve öğretmenlerimiz evlerinden büyük bir özveri ve gayretle çalışmalarını aralıksız yürütüyor. Öğrencilerimizin okulu ne kadar özlediklerini biliyor ve biz de aynı şekilde onları özlüyoruz. Bu zorlu dönemi atlatacağımız, öğrencilerimizle kucaklaşacağımız günlerin en kısa zamanda gelmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

EBEVEYNLERE DE GÖREV DÜŞÜYOR

Online eğitim sistemiyle birlikte öğrencilerin derslerinin bir şekilde telafi edilebileceğini kaydeden Gençer önemli olanın çocukların ruh sağlığının olumsuz etkilenmemesi olduğunun da altını çizdi.

Evde çocuklarla ilgilenen ebeveynlere de önemli görevler düştüğünü dile getiren Gençer çocuğun isteklerini de içeren, farklı aktivitelerden oluşan günlük bir planla birlikte bu vaktin verimli kullanılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

15 – 21 Ekim 2020 tarihler arasında Buca Belediyesi’nin himayesinde İzmir’de gerçekleşecek olan 6. Balkan Panorama Film Festivali’nin Danışma Kurulu belli oldu.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, Ege Bölgesi'nde üretilen yaş meyve sebzelerin sirke sineğinden korunması için 1.000 adet sirke sineği tuzağı yaptırarak pilo...

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) uyguladığı sıfır atık projeleri sayesinde 11 bin 900 ton atık dönüştür. Ege Serbest Bölgesi 3 bin 500 ton atık kağı...

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, İzmir’deki tarım ve kooperatifçilik faaliyetleri hakkında açıklamalar yaptı.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan eski kurşun döküm fabrikası bölgesinde 13 yıl önce ortaya çıkan tehlikeli atık ve radyoaktif maddeler hala temizlenmedi. Türkiye At...

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) illerde kaç adet cami olduğunu açıkladı.

Kemeraltı Çarşısı esnafı, dün etkili olan sağanak nedeniyle zor anlar yaşadı ve İzmir Büyükşehir ile Konak Belediyesi'ne çağrıda bulunuyorlar.

Yazarlar
Website Security Test