Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mesut Ergin sorunları yerinde anlatmak adına Ankara’da

18.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin Ankara’ya ziyarette bulundu. Hem seçimden sonra bölge milletvekillerini iade-i ziyarette bulunan Mesut Ergin hem de bir çok bürokrat,milletvekili ve siyasetçi ile görüşerek Ayvalık sorunlarına çözüm aradı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin; “Elbetteki her belediye gibi bizim de sıkıntılarımız var,kendi imkanlarımız doğrultusunda çözmeye çalışıyoruz, ama sorunların çözümü için ilgili kurumlara ,kişilere iyi de aktarmak lazım,ben iyi diyaloğun doğru çözümler getireceği kanaatindeyim, o nedenle de Ayvalık’ı daha iyi anlatabilmek için Ankara ziyaretimiz önemliydi” dedi.

DOĞALGAZ İÇİN ALDIĞIMIZ SÖZ ÖNEMLİ

Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ile birlikte Botaş Genel Müdürü Burhan ÖZCAN ve EPDK (Enerji Piyasdası Denetleme Kurulu) Daire Başkanı Hüseyin Daşdemir ile görüşen Belediye Başkanı Mesut Ergin,2020 de Mühendislik ihalesinin biteceğini,2021’de borulama ve ishale hattının biteceğini,2022 ise binalara gazın verileceğinin müjdesini verdi.”Doğalgaz Ayvalık’ımız için sadece konfor açısından değil,hava kirliliği açısından da önem taşıyor, bu nedenle 2022 ‘ de doğalgazın Ayvalık’ta olması çok önemli” dedi.

YENİ YAPILACAK HİZMET ALANLARI İÇİN YER TAHSİSİ KONUSU

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver ile de görüşen Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık’ta yeni yapılacak Belediye Hizmet alanları için yer tahsis talebinde bulundu.Geniş bir coğrafyası bulunan Ayvalık’ın halka hizmeti daha farklı alanlarda da götürebilmesi için yer tahsislerine ihtiyacı olduğunu belirten Mesut Ergin, bu konuda görüş birliğine vardıklarını belirtirken, aynı zamanda Tabiat Parkının Günü Birlik İşletmelere ihaleye açılmaması gerektiği konusunu görüştü.Tabiat Parkının halkın olduğunu beyan eden Mesut Ergin, Tabiat Parkının ranta dönüşmemesi gerektiğini ,Ayvalık halkının da, Belediye Başkanı olarak kendisinin de konudaki hassasiyetlerini dile getirdi.

BALIKÇI BARINAĞI ÖNEMLİ SORUN

Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Genel Müdürü Yalçın Eyigün ile yapılan görüşmede ise; Ayvalık için balıkçı barınağının ivedilikle çözülmesi gereken bir sorun olduğunu belirten Başkan Ergin, balıkçıların teknelerini koyacakları yer bulamaması sebebiyle sıkıntı yaşadıklarını,korunaklı barınakların olmamasından ,çıkan şiddetli rüzgarda teknelerin hasar gördüğünü belirtti.Bunun üzerine Ulaştırma Bakanlığı Alt yapı Genel Müdürü Yalçın Eyigün ile marinanın plana alınması konusunda mutabakat sağlandı.


ANKA AJANS GENEL MÜDÜRÜ AHMET DİRİCAN’a BiLGİLENDİRME

Bilindiği üzere Ayvalık kendi hassasiyetlerinde ,hem turizm açısından hem Unesco süreciyle,hem zeytin ve zeytinyağı potansiyeli bakımından,tarihi yapısı,coğrafi güzellikleri ile ilgi odağı olan bir yer.Bu nedenle Ayvalık hakkında bilgi almak isteyen ANKA AJANS GENEL MÜDÜRÜ Ahmet DİRİCAN ile uzunca sohbet eden Ergin,Ayvalık hakkında düşüncelerini paylaştı.Potansiyeli kuvvetli bir yer olduğunu belirten Mesut Ergin, turizm açısından kalabalık kentlerimize daha yakın daha ulaşılabilir olduğunu,bunu müspet anlamda kullanarak turizmi bahar aylarında da kültür turizmiyle desteklemek niyetinde olduklarını belirtti.Her belediye gibi sorunların da olduğunu belirten Başkan Ergin, çözümler zor da olsa zaman da alsa, çözülebileceğini, projelerine ve kendilerine inandıklarını belirtti.

İLLER BANKASI YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz ile görüşen Mesut Ergin ,gerek büyükşehir gerekse Ayvalık Belediyesi eli ile yapılacak büyük projelerin finansal kaynaklarının temini konusunda görüştü.Uzlaşılan konularda daha Ankara’da iken girişimlerde bulunan Ergin , ”Ayvalık için gelecek vaad eden ve gerekli projelerin hızlanması için konuların ve halka geri dönüşlerinin yerinde, verilerle detaylarla anlatılması önemli” dedi.

MESUT ERGİN BÖLGE MİLLETVEKİLLERİYLE DE GÖRÜŞTÜ.

Balıkesir Bölge Milletvekillerimiz P.Mutlu Aydemir,Ahmet Akın,Mustafa Canbey ve Fikret Şahin’e de ziyarette bulunan Mesut Ergin ; “seçimden sonra hem iade-i ziyaret yaptıklarını belirtirken aynı zamanda sorunlarımızı milletvekillerimizle yerinde görüşmek ,görüş alışverişinde bulunmak önemli. Çünkü çözümün ilk kısmı sorunun ne olduğunun anlaşılması, bölge milletvekillerimizle her detayı paylaşmamız ,çözümü beraber aramamız kolaylık sağlıyor.Her şey daha çabuk çözümlere ulaşmak için “ dedi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ayrıca Demokrat Parti Başkanı Güntekin Uysal’ı da TBMM’deki makamında ziyaret etti. Seçimden sonraki bir yıla yakın süreci değerlendirdiklerini belirten Ergin, son söz olarak” Daha yaşanabilir bir Ayvalık mümkün, çabamız bunun için” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, akşam saatlerinde yaptığı yeni açıklamalar ile vaka ve can kaybı sayısını güncellerken, İzmir için de bir harita verdi. Bakan Koca'nın ve...

İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı oldukları öğrenilen iki sağlık çalışanı, Karşıyaka İskele ve Osmanbey Parkı'nda vatandaşlara koronavirüs testi yaptı. Sosyal medyada payla...

İzmir'in Manisa'ya geçiş noktalarından Sabuncubeli Tüneli'nde, trafiğin akışı normale döndü.

Geçtiğimiz günlerde Karşıyaka Çarşısı için önlem alınmıştı. İlçe Hıfsızsıhha Kurulu’nun kararıyla Karşıyaka Çarşısı’nın giriş ve çıkışlarına barikatlar kurulmuştu. Ayn...

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Taşbakan, Koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konan ve tedavi al...

Tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs salgını nedeniyle, günlük yaşantımız büyük ölçüde değişti. Alınan tedbirler çerçevesinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çık...

İzmir Berberler Odası Başkanı Şükrü Bilgin, üyelerine 100 TL değerinden alışveriş çeki dağıtacaklarını duyurdu. Bilgin, ilk kartı üyesi Volkan Berber’e imza karşılığı ...

Yazarlar
Website Security Test