Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var Programının Ege finalistleri belli oldu

3.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Bölgesi’nde girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla EGİAD işbirliği ile gerçekleştirilen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege Programının 2020 dönemi yarı finalistleri belli oldu.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var, en çok başvuru aldığı bölgelerden biri olan Ege Bölgesi’ne yönelik kurguladığı TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege ile girişimci gençleri desteklemeye devam ediyor. Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) işbirliği ile düzenlenen programa bu sene ön değerlendirmeyi geçen ve Ege Bölgesi’nde yaşayan ya da öğrenim gören 18 ekip katıldı.

Girişimcilik kampında 60 girişimci gence girişimcilik eğitimi verildi

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege kapsamında 24-25 Şubat 2020 tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Ege Girişimcilik Kampı düzenlendi. Ege Bölgesi’nden çok sayıda girişimcilik ekosistemi paydaşı ve iş insanının katılımı ile gerçekleştirilen kampta 60 girişimci gence girişimcilik eğitimi verildi.

Girişimciler iş fikirlerini EGİAD Üyelerinin rehberliğiyle geliştirecek

Ekipler 29 Şubat 2020 Cumartesi günü EGİAD’ın ev sahipliğinde gerçekleşen eşleşme gününde iş fikirlerini EGİAD üyelerine sundu. Eşleşen 6 ekip, TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege’nin 2020 dönemi yarı finalisti oldu. Ekipler, 14 Mayıs'ta gerçekleşecek Ege Final Günü’ne kadar rehberleri ile beraber çalışacak. Seçilen ekipler ve rehberleri ise aşağıda yer alıyor:

Accident Alert System/AAS
Kaza raporlarını derleyip sık kaza yapılan yollara yaklaşırken sürücüyü uyaran ve böylece kazaların tekrarını engelleyerek kaza sayısını azaltan akıllı sistem.

Rehberi: Taylan Tanyer, Tanyer Yapı

BonnyBaby
Annelerin hamilelik ve doğum sonrası süreçlerini bilinçli geçirmelerini sağlayan, gerektiğinde uzman doktorlarla iletişimi kolaylaştıran bir mobil uygulama. Ayrıca bebeğin yaşayabileceği olası problemleri küçük testlerle belirleyip erken önlem almalarına yardımcı oluyor.

Rehberi: Özüm İlter Demirci, Bayteks Tarım Ürünleri

Buton
Gıda üreten kuruluşlardaki fazla yemekleri, ihtiyaç sahibi insanlarla buluşturan sosyal platform.

Rehberi: Frederic Pagy, Özlem Tarım Ürünleri

Genotek
Erken aşama karaciğer kanserine yakalanmış veya yakalanma olasılığı taşıyan bireylerin kullanımına yönelik destekleyici ürün.

Rehberi: Filip Minasyan, EFE Industries & Trade Co.

Kitap Kulübü
Sanal kitap toplantıları ile farklı bakış açılarına ve hayat deneyimlerine sahip insanları buluşturan mobil uygulama.

Rehberi: Zerrin Ülken, Tunaboylu Mefruşat

Waiterating Crew
Restoranlardaki hizmet kalitesini yükseltmeyi, işe alım standartları oluşturmayı ve müşteri memnuniyetini artırmayı sağlayan dijital çözüm.

Rehberi: Yonca Güngör Çınar, Ege Asal Metal

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu tarafından "Pandemi döneminde de adrese teslim, kişiye özel kadro ilanları devam ediyor" başlığıyla yapılan basın açıklamasında mevzua...

Tire’de Zeytin Sineği Zararlısına karşı Olipe (plastik şişe ile yapılmış) Tuzaklarla Toplu ve Eş Zamanlı Mücadele Uygulaması, Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Proj...

İzmir'in Tire ilçesinde inanılmaz bir olay yaşandı. Pazar tezgahı altında doğum yapan kadın İzmirlilerin gündemine oturdu.

Haziran ayına iki gün kala Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine kar yağdı!

İzmir'de Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı hayatını kaybedenlerin sayısı açıklandı. İzmir'de ve diğer şehirlerde hayatını kaybedenlerin sayısı A Haber canlı yayınında te...

İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunduğu 15 ilde ise giriş-çıkış yasağı 3 Haziran’a kadar uzatılmıştı. İzmir'de normalleşme adımları olarak şehre giriş çıkışların açı...

Ünlü Deprem Profesörü Şener Üşümezsoy, Akdeniz’de son zamanlar sıkça yaşanan depremleri Instagram hesabından yorumladı.

Yazarlar
Website Security Test