Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Çeşme ve Urla'da kamulaştırılan bölgelerde kimlerin arazileri var?

19.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Çeşme ve Urla'da yapılan acele kamulaştırma sonrasında bölgedeki arazi sahipleri netleşti. Günlerce üzerinde yapılacak projelerin tartışıldığı Çeşme ve Urla'da kimlerin arazisi var?

Planı ilan edilen ve görselleri çıkan "Yeni Çeşme Projesi’nin" Alaçatı ve Çeşme kısımlarındaki mülkler belli oldu. Kamulaştırılan bölgelerde kimlerin arazileri var?

Egedesonsöz'ün haberine göre, yaklaşık 2 bin dönüm olan Çeşme İlçesi’ndeki araziler projenin hayata geçmesiyle birlikte iptal edilen Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı Projesi’nin etrafında bulunuyor. Arazilerin en büyük kısmının mülkiyetini Zorlu Grup oluşturuyor. Zorlu Holding’in sahibi Nazif Zorlu’nun onayıyla geçmiş yıllardan itibaren toplanan arazi 600 dönümün üzerinde görünüyor.

Projenin hayata geçeceği Alaçatı bölgesinde kamulaştırma kararı alınan ve tapulara şerh konulan ikinci büyük arazi Medikal Park Hastanesi’nin. Yaklaşık 400 dönüm arazinin sahibi kayıtlarda Medikal Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Zafer Beken ile Genel Müdür Veysi Kubba’dan oluşuyor.

Çeşme’de yaşayan ve Alaçatı’da ikamet eden yerli ailelerin de hisselerinin bulunduğu listede Megapol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir ile Orkide Yağları Sahibi Ahmet Küçükbay’ın da tapulu arazileri yer alıyor. İki ismin arazi metrekarelerinin düşük olması dikkat çekiyor.

Urla ve Çeşme’deki arazilerle ilgili süreç devam ederken, Urla Zeytineli’ndeki araziler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayladığı son Resmi Gazete kararıyla kamulaştırma listesinden çıkartılmıştı.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, Ege Bölgesi'nde üretilen yaş meyve sebzelerin sirke sineğinden korunması için 1.000 adet sirke sineği tuzağı yaptırarak pilo...

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) uyguladığı sıfır atık projeleri sayesinde 11 bin 900 ton atık dönüştür. Ege Serbest Bölgesi 3 bin 500 ton atık kağı...

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, İzmir’deki tarım ve kooperatifçilik faaliyetleri hakkında açıklamalar yaptı.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan eski kurşun döküm fabrikası bölgesinde 13 yıl önce ortaya çıkan tehlikeli atık ve radyoaktif maddeler hala temizlenmedi. Türkiye At...

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) illerde kaç adet cami olduğunu açıkladı.

Kemeraltı Çarşısı esnafı, dün etkili olan sağanak nedeniyle zor anlar yaşadı ve İzmir Büyükşehir ile Konak Belediyesi'ne çağrıda bulunuyorlar.

İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan Point Alışveriş Merkezi'ne iki kez silahlı saldırı düzenleyen kişi emniyet güçleri tarafından yakalandı.

Yazarlar
Website Security Test