Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Cumhuriyet'in sahipçileri ödüllendirildi

18.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Özel Çamlaraltı Koleji'nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl on dokuzuncusu düzenlenen “Kentimizde Cumhuriyet’e Sahip Çıkanlar” töreninde ödüller sahiplerini buldu.

Özel Çamlaraltı Koleji'nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl on dokuzuncusu düzenlenen “Kentimizde Cumhuriyet’e Sahip Çıkanlar” töreninde ödüller sahiplerini buldu.

Ödüllerin sahipleri bu yıl, öğrenciler tarafından yapılan seçim sonucunda; Ahu Arslan Yıldız, Olten Filarmoni’nin kurucularından Fatma Olten, Köy Enstitülü öğretmenlerden Huriye Saraç ve dünya şampiyonu milli jimnastikçi İbrahim Çolak olarak belirlendi.

Atatürk'ün mirası olan Cumhuriyeti korumak ve yeşertmek için çalıştıklarını söyleyen Çamlaraltı Koleji Genel Müdürü Gülçağ Gençer, yaşamlarını bu görevi yerine getirmeye adayan insanlara bir anlamlı ödül vermek istediklerini dile getirdi.

İlki 2001-2002 eğitim-öğretim yılında düzenlenmeye başlanan ve geleneksel hale getirilen bu ödüllerin değerinin yıllar geçtikçe daha da arttığını ifade eden Gülçağ Gençer, “Bilinçli bireyler yetiştirme misyonu ve Atatürk'ün bizlere verdiği sorumluluk bilinciyle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. 66 yıldır yaptığımız gibi Atamızı gelecek nesillere anlatacağız ve Cumhuriyete sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bilim, sanat, spor ve eğitim gibi farklı alanlarda başarı gösteren ve bu başarılarıyla kendinden sonra gelen nesillere de örnek olan bireylerin bu vefalı çabaları çok önemli. Cumhuriyete sahip çıkan herkesi gönülden tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, Ege Bölgesi'nde üretilen yaş meyve sebzelerin sirke sineğinden korunması için 1.000 adet sirke sineği tuzağı yaptırarak pilo...

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) uyguladığı sıfır atık projeleri sayesinde 11 bin 900 ton atık dönüştür. Ege Serbest Bölgesi 3 bin 500 ton atık kağı...

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, İzmir’deki tarım ve kooperatifçilik faaliyetleri hakkında açıklamalar yaptı.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan eski kurşun döküm fabrikası bölgesinde 13 yıl önce ortaya çıkan tehlikeli atık ve radyoaktif maddeler hala temizlenmedi. Türkiye At...

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) illerde kaç adet cami olduğunu açıkladı.

Kemeraltı Çarşısı esnafı, dün etkili olan sağanak nedeniyle zor anlar yaşadı ve İzmir Büyükşehir ile Konak Belediyesi'ne çağrıda bulunuyorlar.

İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan Point Alışveriş Merkezi'ne iki kez silahlı saldırı düzenleyen kişi emniyet güçleri tarafından yakalandı.

Yazarlar
Website Security Test