Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmirli koyunlar Elazığ yolunda

7.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Elazığ’da yaşanan 6.8’lik depremin ardından bölgede yaşayan ve depremden etkilenen yetiştiricilerimizin bir nebze de olsa yaralarını sarmak, onlara umut olmak amacıyla başlatılan ''Kardeşimin Koyunu Benden'' Kampanyasında koyunlar yola çıktı.

İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin işbirliği ile başlatılan kampanyada İzmir’de bulunan 1 milyon küçükbaş hayvan arasından özellikle Bergama, Torbalı, Ödemiş, Seferihisar, Kiraz, Tire, Dikili, Aliağa, Kınık, Beydağ, Selçuk, Bayındır ilçelerinden gönüllülük esasıyla temin edilen 81 koyun Elazığ’daki üreticilerimize teslim edilmek üzere yola çıktı.

Kemalpaşa ilçesinde toplanan 81 koyun İzmir Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Tayyar Gülpınar, Kemalpaşa İlçesi Müftüsü Necati Topaloğlu, Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray ve Kemalpaşa İlçe Müdürü Ali Bal’ın da katıldığı törenle dualar okunarak kamyona yüklendi.
İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen İzmirli yetiştiricilere teşekkür ederek “Elazığ ve Malatya bölgesinde bir deprem afeti yaşandı. Rabbim tabi ki memleketimizi, milletimizi her türlü beladan, musibetten afetlerden korusun. Ancak böyle afetler olduğu zaman da biz ülkece omuz vermek, destek olmak, birbirimizin acısını hafifletmek anlamında kendi imkanlarımızla veya ihtiyaçlar doğrultusunda farklı farklı yardım kampanyaları düzenliyoruz. Afete maruz kalan bölgelerde hem hükumet olarak, hem devlet olarak en üst seviyede, Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve halkımız bir araya gelmesini biliyoruz. Biz de deprem bölgesinde, hayvanlarını kaybeden ve ağılları göçen üreticilerimize, İzmir’deki kardeşleri olarak acılarını bir nebze olsun hafifletebilmek adına, bu kötü ve üzüntülü günlerinde yanlarında olabilmek adına böyle bir kampanya düzenledik. Böyle bir afet olduğunda biz bir araya gelmesini, kardeşimize el vermesini, omuz vermesini bilen bir toplumuz. Umarım onların acısını bir nebze olsun hafifletmiş oluruz. Elazığ ve Malatya bölgesindeki depremzede kardeşlerimize bu koyunlarla birlikte kucaklar dolusu sevgiler gönderiyoruz” dedi.

HAYVANLARIN TAMAMI GÖNÜLLÜLÜK ESASI İLE BİRARAYA GELDİ
Tarım ve Orman Bakanlığının yaşanan felaketten sonra bölgedeki üreticilerin telef olan hayvanlarının yerine yenilerini verdiğini belirten Özen “Zararlarının tamamını karşıladı. Normalde mağdur bir üreticimiz yok. İlk günden itibaren hükümetimiz bütün organları ile birlikte o bölgelerde telef olan hayvanları yemleri ile birlikte karşıladı. Biz sadece o kardeşlerimizin acısına ortak olmak adına bu kampanyayı başlattık” dedi.
İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cafer Tayyar Gülpınar ise; “10 bin 200 üyemizin tamamının gönlü orada. Sadece onların acısını duyduğumuzu, kardeş olduğumuzu, ülkede birlikte yaşadığımızı bilmeleri için böyle bir kampanya başlattık” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karşıyaka'da Selçuk Yaşar Ortaokulu'ndan Zübeyde Hanım İlkokulu'na taşınan öğrencilerin velileri tepkili.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Ödemiş'te deprem konferansında konuştu. Sözbilir, Akhisar ve Ege Bölgesi için ...

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmir İl Temsilciliğinden yapılan açıklamada TÜGVA Genel Merkezi tarafından Türkiye Fikir Kongresi’nin başvurularının başladığı bildirildi.

Menemen-Aliağa-Çandarlı Kuzey Ege Otoyolu’nun fiyat tarifesi belli oldu. Yeni açılan Kuzey Ege Otoyolu ile ilgili vatandaşlar, tüm geçiş ücretlerini merak ediyor. Öte ...

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile 81 il ve tüm ilçelerde eşzamanlı olarak yapılan ve 6 gün süren gıda denetim seferberliği son buldu.

İzmir’i kanatlarının altına alan Mevlana Heykeli’nin yenilenmesi için kolları sıvayan Buca Belediyesi, sona yaklaştı. Tıngırtepe Mevlana Tesisleri kafeteryadan yeşil a...

İnstitut français İzmir, Frankofoni ayı etkinlikleri ve Albert Camus’nün ölümünün 60. yılı çerçevesinde, ziyaretçilerini yeni bir keşfe çıkardı. İzmirliler için hazırl...

Yazarlar
Website Security Test