Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Selçuk Yaşar Resim Müzesi’ne İZKA'dan Destek

24.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’na ait S.Yaşar Resim Müzesi ve Galerisi’nin rölöve, restütisyon ve restorasyon projesi hazırlandı. İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı kapsamında projelendirmede mali destek sağlayacak.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kültür ve sanata katkı sağlamak amacıyla hizmete açtığı S.Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi, 1985-2020 yılları arasında Dyo Sanat Ödülleri daimi sergisinin yanı sıra 286 sergiye ev sahipliği yaparak her ay birbirinden değerli sanatçıların eserlerini ve sanatseverleri ağırladı.

Rölöve, restütisyon ve restorasyon projeleri tamamlanan ve İZKA’nın da, Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı kapsamında projelendirme desteği vereceği S.Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nin, proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından Selçuk Yaşar Kültür ve Sanat Merkezi olarak sanata ve sanatseverlere hizmet vermesi planlanıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ana kademe seçimlerini sona ermesinin ardından Gençlik Kolları ve Kadın Kolları seçimlerinde heyecan sürüyor.

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, ünlü İtalyan Şef ve Yazar Danilo Zanna'yı ağırladı. Kent Meydanı'nda kurulan seyyar mutfakta yemek pişiren Zanna, eğlenceli tavır...

İzmir'de yeni haftada hava nasıl olacak? 17-21 Şubat haftası günlük hava tahminleri... Güneşli havaya hasret kalan İzmirliler için bahar havası geliyor.

KAZED (Karşıyaka Akademi Zihinsel Engeliler Deneği) gençleri ''Biz Bunu Yaparız'' adlı meslek edindirme projeleri ile çalışma hayatına katıldı.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD), örnek bir uygulamaya imza atarak başarıyı ödüllendirdi.

İzmir Kiraz’ı hem taşkın riskinden kurtarmak, hem de daha çağdaş bir görünüme kavuşturmak için başlatılan çalışmalar kapsamında 2700 metrelik hatta taş tahkimatı yapıldı.

Ege İhracatçı Birlikleri kalitesini ve başarısını uluslararası standartlara taşıyarak ISO: 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.

Yazarlar
Website Security Test