Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Lise öğrencileri münazara etti

23.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bornova Koleji ve Argüman Fabrikası işbirliği ile düzenlenen “Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvası” Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini Bornova Kolejinde bir araya getirdi.

Galatasaray Lisesi, Kabataş B, Kabataş A, Harabat Sardar Qasem Soleimani takımlarının final mücadelesi verdiği Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvası’nın şampiyonu Galatasaray Lisesi oldu.

Aralarında Robert Koleji, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi, Galatasaray Lisesi, İzmir Fen Lisesi, Bornova Anadolu Lisesinin de bulunduğu okullardan katılan münazara takımları iki gün boyunca genel kültür, mantık, analiz ve hitap yetenekleriyle jürinin önünde rakipleri ile yarıştı.

Öğrencilerin güncel konularla ve dünya sorunlarıyla ilgilenmelerini sağlamak, yapıcı tartışma kültürünü geliştirmek, ilgi alanlarını ve ders kitapları dışındaki kaynakları da kullandırarak bilgi edinme alanlarını genişletmek, düşünceler arasında bağlantılar kurabilme, olaylar arasındaki ilişkileri fark edebilme yeteneklerini geliştirmek, hazırlıklı ve hazırlıksız olarak topluluk önünde konuşma becerisini geliştirerek özgüvenlerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvaya 20 okuldan 52 takım katıldı. Galatasaray Lisesi, Kabataş B, Kabataş A, Harabat Sardar Qasem Soleimani takımları finalde şampiyonluk mücadelesi verdi. Turnuvada şampiyonluk kupası Galatasaray Lisesinin oldu.

Ödül töreninde konuşma yapan Özel Bornova Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Alper Abay, “İnsanların en önemli becerisinin iletişim olduğunu buradaki gençler iki gün boyunca bizlere gösterdi. Umarım münazara organizasyonlarında yakılan ateş tüm dünyayı sarar. Argüman Fabrikasına ve tüm katılımcılara teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ana kademe seçimlerini sona ermesinin ardından Gençlik Kolları ve Kadın Kolları seçimlerinde heyecan sürüyor.

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, ünlü İtalyan Şef ve Yazar Danilo Zanna'yı ağırladı. Kent Meydanı'nda kurulan seyyar mutfakta yemek pişiren Zanna, eğlenceli tavır...

İzmir'de yeni haftada hava nasıl olacak? 17-21 Şubat haftası günlük hava tahminleri... Güneşli havaya hasret kalan İzmirliler için bahar havası geliyor.

KAZED (Karşıyaka Akademi Zihinsel Engeliler Deneği) gençleri ''Biz Bunu Yaparız'' adlı meslek edindirme projeleri ile çalışma hayatına katıldı.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD), örnek bir uygulamaya imza atarak başarıyı ödüllendirdi.

İzmir Kiraz’ı hem taşkın riskinden kurtarmak, hem de daha çağdaş bir görünüme kavuşturmak için başlatılan çalışmalar kapsamında 2700 metrelik hatta taş tahkimatı yapıldı.

Ege İhracatçı Birlikleri kalitesini ve başarısını uluslararası standartlara taşıyarak ISO: 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.

Yazarlar
Website Security Test