Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP İzmir İl Başkanı Yücel'den MHP İzmir İl Başkanı Şahin'e cevap

17.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İzmir İl Başkanı Avukat Deniz Yücel, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'e sert sözlerle cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'e sert sözlerle cevap vererek, "Tabii herkesten aynı nezaketi beklemek yanlış. Sayın Şahin’in bir önceki cümlesini, bir sonraki cümlesinde yalanladığı tutarsız açıklamasını anlamak mümkün değil. Neresinden tutsak elimizde kalıyor" dedi.

Hastalık konusuna değinen Yücel, "AKP İzmir İl Başkanı Sayın Kerem Ali Sürekli’nin iyi niyetle ve İzmir’deki siyasi ortama olumlu anlamda katkı koyacağına inandığımız davetine memnuniyetle katıldım. İnanıyorum ki İYİ Parti İl Başkanı Sayın Hüsmen Kırkpınar da aynı düşüncelerle davete iştirak etti. Bizler AKP ile aynı düşüncelere sahip olduğumuz, iktidarın uyguladığı politikalara katıldığımız veya doğru bulduğumuz için orada değildik. Gayet tabii ben de ‘hastayım, programım yoğun’ gibi bahanelere sığınarak daveti geri çevirebilirdim. Ama ben İzmir için yapılacak ne iş varsa, kim İzmir halkının sorunlarını çözmek için yardım edecekse görüşmekten geri durmam. Hem İzmir halkına karşı olan sorumluluğumuz hem de siyasi nezaket gereği Sayın Sürekli’nin davetine memnuniyetle katıldım. Ancak herkesten aynı nezaketi göstermesini beklemek yanlış olur. Zira siyaseti sadece nutuk atma egosu, baraj korkusu ve yancı olma kaygısıyla yapanların bu tür toplantılarda bulunmak istememesini de anlamak lazım. Birilerinin, İzmir ve İzmir halkı için harcayacak vakti veya ortaya koyacak bir fikri olmadığını zaten biliyorduk." ifadelerini kullandı.

MHP İzmir İl Başkanı Şahin’in açıklamalarında tutarsızlık bulduğunun altını çizen Yücel, "Bu açıklamanın neresinden tutsak elimizde kalıyor. Çok da değerlendirilecek bir ağırlığı yok. Sayın Şahin partimizin Esad’la ve Hafter ile görüşün dediğini ifade etmiş. Doğru söylemiş. Parti yönetimimiz ve Sayın Genel Başkanımız sürekli olarak ‘Türkiye diplomasiden vazgeçmemeli, Türkiye’nin çıkarı için gerekli diplomasi, olayların taraflarıyla kurulmalı, Suriye’de meşru sayılan yönetimle görüşülerek sorun çözülmeli’ diye, defalarca açıklama yaptı. Bu açıklamaların ne kadar doğru olduğunu; Rusya aracılığıyla Esad’la görüşülmesinden ve daha bir ay önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ‘Esad yeniden seçilirse onunla işbirliği yapabiliriz’ açıklamasından da anlıyoruz. Sayın Şahin’in haberi yok galiba ama biz kendisini aydınlatalım. Türkiye her ikisiyle, yani Esad ve Hafter ile görüştü zaten. MHP İzmir İl Başkanı partimizi eleştireceğini düşünürken dört elle tutundukları AKP iktidarını yerden yere vurmuş aslında. Türkiye’nin, Hafter’le Moskova da görüşmesinin, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun ‘Hafter'i yok saymamız söz konusu değil, Hafter'i görmezden gelemeyiz" açıklamasını yapmasının üstünden daha bir hafta bile geçmedi. Türkiye CHP’nin yıllardır yaptığı diplomasi ve barış çağrılarına ve yol gösteren siyasetine eninde sonunda gelmiştir. Sayın Veysel Şahin’in temsil ettiği anlayış İzmir için elini kıpırdatmadığı gibi, kayıtsız şartsız destek verdiği iktidarın yaptıklarından da haberdar değil anlaşılan. Zira haberdar olsaydı, ya ortaklarını eleştirmesi ya da CHP’ye teşekkür etmesi gerekirdi." dedi.

Şahin'in "CHP işgal altında" sözlerine de cevap veren Yücel, "Kendisinin, partimizin işgal altında olduğu sözüne cevap verme gereği duymuyorum. Bence MHP’li yöneticilerin zihinleri işgal altında! Çünkü, Türkiye’de sınırlarımız yangın yerine dönmüşken, işsizlik ve yoksulluktan intiharlar artmışken, ekonomimiz can çekişirken, halkımız her geçen gün fakirleşirken, hala baraj ve makam kaygısıyla bu politikaları destekliyor olmalarını başka türlü anlatmak mümkün değil. Bir kafa karışıklığı olduğu ortadadır. Bu tutarsız açıklamanın neresinden tutsak elimizde kalıyor. Bunların dışında, Sayın Kerem Ali Sürekli’nin iyi niyetle başlattığı bu diyaloğa, önce hastayım diyerek katılmayıp hemen ardından bu süreci baltalayacak tutarsız açıklamalar yapmasını da İzmirlilerin takdirine sunuyorum" dedi.

VEYSEL ŞAHİN NE DEMİŞTİ?

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, 3 il başkanının buluşmasından sonra Cumhur İttifakı ortağı olan AK Parti İl Başkanı Sürekli’yi ziyaret etmiş ve şunları söylemişti;

"Mecliste grubu olan partiyi görmüyorum demek doğru olmaz ama onaylıyorum anlamına da gelmez. Suriye’de Esad’dan Libya’da Hafter’den yana tavır koyan bir partiyi çok kale aldığımı da söylesem yalan olur. Kim Hafter’den kim Esad’dan yanaysa onu kast ediyorum. Bize ‘Esad’la, Hafter’le görüşün’ diyen kim varsa onları kast ediyorum. Bunlara diyecek bir şeyimiz yok. Bunlar milli meseledir. Bunlara milli demek bile az gelir, hayati meseledir. Nefes borumuz gibidir. 1 milyon insan öldürmüş Esad’la ‘niye görüşmüyorsun?’ diyorsa birisi bize Esad’ın fikrini savunuyor, reklamını, sözcülüğünü yapıyordur. “Hafter’i niye kale almıyorsunuz?” diyorsa, devlet aklının önüne geçip başka bir şey diyorsa yollarımız çok ayrı demek. Aynı günde terör örgütünün temsilcileriyle kucak kucağa oturanlarla hangi meseleyi paylaşacağız? Bizim dünya görüşümüz farklı.

Bundan sonra gerçekleşecek il başkanları toplantısına katılmayacak mısınız?” sorusunu yanıtlayan Şahin, “Öyle bir şey demiyorum. Tepkim bilinsin diyorum. Ben İzmir’de MHP il başkanıyım. ‘Ben bunları kale almam, oturmam’ demiyorum. Asla öyle bir şey demiyorum. Otururum, bir araya gelirim, tartışırım ama bunların da bilinmesini istiyorum. İzmir için bir araya gelirim. ‘Onları önemsemem’ gibi bir ukalalık değil. Ama hassasiyetlerin de önemsenmesi lazım diye düşünüyorum. Olay budur. Tepkimiz bunadır!

CHP işgal altında şu anda! CHP’lilerin mili olduğunu biliyoruz, şahidiz. CHP’liler bu hadiselere niçin karşı çıkmıyorlar, şaşırıyoruz! Halbuki CHP’lilerin milli olduğunu biliyoruz."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Okan yildiz

18.01.2020 - 17:19
Varol deniz baskan yuregine diline saglik boyle dik durun ki biz secmenler hep yaninizda olalim
Diğer Haberler

Ana kademe seçimlerini sona ermesinin ardından Gençlik Kolları ve Kadın Kolları seçimlerinde heyecan sürüyor.

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, ünlü İtalyan Şef ve Yazar Danilo Zanna'yı ağırladı. Kent Meydanı'nda kurulan seyyar mutfakta yemek pişiren Zanna, eğlenceli tavır...

İzmir'de yeni haftada hava nasıl olacak? 17-21 Şubat haftası günlük hava tahminleri... Güneşli havaya hasret kalan İzmirliler için bahar havası geliyor.

KAZED (Karşıyaka Akademi Zihinsel Engeliler Deneği) gençleri ''Biz Bunu Yaparız'' adlı meslek edindirme projeleri ile çalışma hayatına katıldı.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD), örnek bir uygulamaya imza atarak başarıyı ödüllendirdi.

İzmir Kiraz’ı hem taşkın riskinden kurtarmak, hem de daha çağdaş bir görünüme kavuşturmak için başlatılan çalışmalar kapsamında 2700 metrelik hatta taş tahkimatı yapıldı.

Ege İhracatçı Birlikleri kalitesini ve başarısını uluslararası standartlara taşıyarak ISO: 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.

Yazarlar
Website Security Test