Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EnTaksi İzmir uygulaması hayata geçirildi VIP uygulaması da başladı

7.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir taksi taşımacılığında yeni dönem bugün başladı. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından geçtiğimiz yıl projelendirilen taksi çağrıma sistemi ''EnTaksi İzmir'' uygulaması başladı.

Kamu işbirliği ile yola çıkan "EnTaksi İzmir" uygulaması Kaya Termal Otel’de yapılan program ile hizmete giriyor. Açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, oda başkanları ile çok sayıda taksici esnafı katıldı.

Mobil aplikasyonun getirdiği avantajlar hakkında konuşan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, "Yeni nesil dijital taksi projesinde müşterilerimiz gerek çağrı merkezinden gerekse mobil uygulama üzerinden tek tuşla bulundukları konuma, yada başka bir konuma taksi çağırabilecek, rezervasyon yapabilecek ve kredi kartı ile de ödeme yapabilecektir.Müşterilerimizin-yolcularımızın her bir taksi yolculuğu için geri bildirim verebildiği, bu geri bildirimlerin büyük veri olarak işlenerek sistemde her bir şoför arkadaşımız ile ilgili puanların, şikayetlerin tutulduğu şeffaf, izlenebilir, raporlanabilir, hesap verebilir bir sisteme geçiyoruz. Puanlama sistemi iyi hizmet veren şoför arkadaşlarımızın ödüllendirilmesini, kötü hizmet verenlerin ise sistemden elenmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı. Dolayısıyla, her meslek gurubunda olabilecek kötü deneyimleri tespit ederek, gerekli tedbirleri zamanında alabileceğiz. Taksicilik mesleğine kalite standartları getirebilmek adına büyük bir adımı bugün atıyoruz. Bu sistem sadece müşteri odaklı değil. Sistemin taksimetreye entegre çalışması nedeniyle araçlar çok daha verimli çalışacak vetaksilerin trafikte boş gezmelerinin önüne geçilecektir.Bu şekilde karbon salınımı azaltılacaktır" dedi.

KAYIP EŞYA SORUNU

Kayıp eşya ihbarları hakkında konuşan Anık, "Yılda çok sayıda kayıp eşya talebi duraklarımıza ve bizlere ulaşmakta. Yılda 1000 lerce bize ulaşan talebi eksiksiz olarak çözme konusunda veri yetersizliği nedeni ile sağlıklı bir sonuç alamıyorduk. Sistemin geçmiş yolculukları kaydetmesi sayesinde, bu sorun artık ortadan kalkıyor. Sistem üzerinden geçmiş tüm seyahatlerinize, araçların bilgilerine, ödediğiniz ücretlere, hizmet aldığınız şoför bilgisine ulaşabileceksiniz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan yol durumuyla ilgili de kolaylık sağlanacağını söyleyen Anık, "Taksilere takılabilecek sensörlerle, trafik durumu, şehrin nem, sıcaklık, hava kirliliği ve yolların fiziki durumu ölçülerek büyükşehir belediyemize raporlanabilecektir" dedi.

ENGELSİZMİR!

Engelli vatandaşlara yönelik yenilikleri de anlatan Celil Anık, "İzmir’in herkesin bildiği bir sloganı vardır. ENGELSİZ İZMİR. Biz de taksiciler olarak bu slogana destek vermek ve tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş engelli vatandaşlarımızın taksiye erişimini sağlamak amacıyla, sadece engelli vatandaşlarımıza hizmet edecek ve engelli erişime uygun teknik özelliğe sahip araçlarımızı önümüzdeki günlerde sizinle paylaşacağız. Büyükşehir belediyemiz ile birlikte sosyal sorumluluk bilinciyle başlattığımız bu projenin detaylarını ve ENGELSİZ TAKSİ yi çok yakın zamanda sizinle paylaşacağız" ifadelerine yer verdi.

MUTLU: BİLGİ EN ÖNEMLİ ŞEYDİR

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ise, "Bilgi en önemli şeydir. Çağımızda bilgiyi iyi kullanmak gerekiyor. Teknoloji, inovasyonu kullanamazsak diğer rakiplerimizle yarışamayız. Bizim rakiplerimiz Dünya kentlerimdeki taksicilerdir. Global sermayeye sahip firmalar bizim işlerimize uzanıyor. Vahşi kapitalizm buraya gelmesin demek yerine ‘biz onlardan daha iyisini nasıl yaparız’ demek zorundayız. Bakın, büyük şirketler AVM’ler de engel oluyor. Ama en iyisini yaparak birlikte müdahale edeceğiz. Amacımız insan odaklı hizmet sunmaktır" dedi.

SOYER'DEN TAKSİCİLERE MESAJ

Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Bilgi en önemli şeydir. Çağımızda bilgiyi iyi kullanmak gerekiyor. Teknoloji, inovasyonu kullanamazsak diğer rakiplerimizle yarışamayız. Bizim rakiplerimiz Dünya kentlerimdeki taksicilerdir. Global sermayeye sahip firmalar bizim işlerimize uzanıyor. Vahşi kapitalizm buraya gelmesin demek yerine ‘biz onlardan daha iyisini nasıl yaparız’ demek zorundayız. Bakın, büyük şirketler AVM’ler de engel oluyor. Ama en iyisini yaparak birlikte müdahale edeceğiz. Amacımız insan odaklı hizmet sunmaktır" dedi.

Andorid: EnTaksi uygulaması için tıklayın.

iOS: EnTaksi uygulaması için tıklayın.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Admin

07.01.2020 - 23:10
Uygulamanın Android ve iOS linkleri habere eklenmiştir.

Cengiz Kemal Karakurt

07.01.2020 - 23:59
Bu habere insan bi link koyar. :(
Diğer Haberler

Bodrum’un en güzel ormanlarından biri olan Kaynar mevkiindeki ormanda çalışma yapan belediye ekipleri Ormanın 3’de 1’inin çöple kaplandığını görerek şok geçirdiler.

Kaynakların verimli kullanılması ve doğaya duyarlı üretim eksenli “Sürdürülebilirlik” kurumların kamuoyunun dikkati çekmek için üzerinde yoğun mesai harcadığı bir kavr...

Karabağlar Belediyesi, İzmir’in simgelerinden biri haline gelen Nasrettin Hoca Heykeli’ni ''Uzundere Nasrettin Hoca Çocuk, Bilim, Teknoloji, Kültür ve Sanat Merkezi Pr...

Deri sektöründe çifte ödül töreni heyecanı yaşanıyor. Deri sektörüne yenilikçi ve vizyoner tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen Deri’n Fikirler Deri Üretim ve ...

İzmir’in Karabağlar ilçesinde yer alan bazı plan notlarının; şehircilik ilkeleri, planlama esasları ve kamu yararına aykırı olması nedeniyle Mimarlar Odası tarafından ...

Türkiye'de 9.4 milyar liralık pazar payına ulaşan kozmetik sektörü için İzmir, nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda harekete geçti. İzmir Ticaret Odası ve İzmir İ...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı ailesine yeni bir üye daha eklendi. Bir ay önce dünyaya gelen dişi kaplan, İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda doğan ilk kaplan o...

Yazarlar
Website Security Test