Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Bosna Sancak Derneğinden Balkanlara ziyaret

4.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Bosna Sancak Derneğinden Balkanlarda bir dizi ziyaret yaptı.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve beraberindeki heyet Karadağ ve Sırbistan da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında Karadağ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Kemal Purişiç ve Çalışma Bakanlığı Kabine Şefi Sead Şahman'ı ve Belgrat Türk Büyükelçiliği Müsteşarı Gül Sarıgül ve Sancak Bölgesi Novipazar Şehir Hastanesi Üroloji Bölüm Başkanı Edin Hadzibuliç ziyaret etti.

KÜLTÜREL PROJELERİ BİRLİKTE HAYATA GEÇİREBİLİRİZ
Ziyarette Gül Sarıgül, ‘İzmir Bosna Sancak Derneği ile güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum, çok güzel kültürel projeleri birlikte hayata geçirebileciğimize inanıyorum.’ dedi.

Belgrat Türk Büyükelçili Müsteşarı Gül Sarıgül ve Sancak Bölgesi Novipazar Şehir Hastanesi Üroloji Bölüm Başkanı Edin Hadzibuliç ziyaret edildi. Ortak projeler üretilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

DERNEĞİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Daha Önce Dernek olarak Novipazar şehir hastanesine yaptığımız bağışlar sayesinde bazı eksiklerin giderildiği ancak hastanede birtakım malzeme eksikliğinin halen devam ettiğini ifade eden Hadcibuliç, ‘Bu eksiklerin giderilmesi konusunda İzmir Bosna Sancak Derneğinin destekleri sayesinde bu eksiklerimizinde giderileceğini düşünüyorum. Derneğinize bizlere verdiği destek için teşekkür ediyorum.’ dedi.

Ziyaretler kapsamında daha sonra Karadağ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Kemal Purişiç ve Çalışma Bakanlığı Kabine Şefi Sead Şahman ile Karadağ’da yaşayan Boşnaklar ile Türkiye’de yaşayan Boşnaklar arasında Kültürel ve Ticari işbirliği ve yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

DERNEK OLARAK SİZLER GERÇEK BİR KÖPRÜSÜNÜZ
Bakan Kemal Purişiç, 'Karadağ'da yatırım yapacak olan Türk yatırımcıların doğru insanlarla iletişime geçmesi gerektiğini ifade ederken yanlış yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Türkiye'de ki bazı dernekler bu coğrafyayı yakından biliyor ve ilişkileri gerçekten iyi yürütüyor. Bu derneklerden bir tanesi de İzmir Bosna Sancak Dernek başkanı Abdullah Gül Yatırımcılara doğru yolu gösteren bir kişi. Ülkemizde de bu işleri gerçekten doğru yapan ofisler mevcut önemli olan o doğru ofisleri bulmak. Kültürel işbirliğimiz zaten sizlerle çok iyi bir seviyede bu seviyeyi düşürmeden daha üst seviyeye getirmek sizlerin ve bizlerin elinde. Dernek olarak sizler bu konuda gerçek bir köprü vazifesi görüyorsunuz.' dedi.

SAMİMİ VE SICAK BİR HAVA VARDI
İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül görüşmeyle ilgili şunları söyledi;
'Bizler dernek olarak üzerimize ne düşerse yapmaya çalışıyoruz. Karadağ da, Sırbistan da, Bosna Hersek’te yatırım yapacak iş insanlarımız bizden yardım isterlerse bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye çalışacağız.

Görüşmelerimiz samimi ve sıcak bir havada gerçekleşti diyebiliriz. Bizler Kültürel hizmetleri ve Sosyal projeleri de üyelerimizle el ele vererek yürütüyoruz. Bu görüşmelerimizde çok güzel diyalog gerçekleştirdik. Samimi ve sıcak yaklaşımlarından dolayı, Bakan Purişiç’e, Belgrat Büyükelçik müsteşarımız Sarıgül’e Novipazar Şehir Hastanesi Üroloji Başkanı Hadzibuliç çok teşekkür ederiz.' dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türk sinemasının altın çağını yaşadığı günümüzde yeni filmler birbiri ardına vizyona girerken, İzmir Optimum yine çok değerli bir filmin özel gösterimine ev sahipliği ...

İzmir’in önde gelen turizm etkinliklerinden 13. Travel Turkey Fuarı dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların akınına uğradı.

Bornova Doğa Koleji'nde öğretmenlerin maaşı ödenmiyor gerekçesiyle kolejde bulunan öğrencilerin velilerinden basın açıklaması yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, İzmir'de Türkiyeli turizm acentesi temsilcileriyle bir araya geldi. Sektörel destek çağrısını di...

Köyünün belgeselini çekip, kitabını yazan Banu Ersan belgeselde oynayan Barbaroslular’la birlikte ödül aldı.

Ege Giyim Sanayileri Derneği, (EGSD) Rönesans Ajans ve İzmir Moda Tasarımcıları Derneği işbirliği ile bu yıl yedinci kez gerçekleşecek olan İzmir Fashion Week 17-19 Ar...

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi tarafından İslam Toplumu – Avrupa Milli Görüş heyetinin katılımıyla ‘Kulluk Bilinci’ konulu İhsan Sohbet...

Yazarlar
Website Security Test