Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Bosna Sancak Derneğinden Balkanlara ziyaret

4.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Bosna Sancak Derneğinden Balkanlarda bir dizi ziyaret yaptı.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve beraberindeki heyet Karadağ ve Sırbistan da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında Karadağ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Kemal Purişiç ve Çalışma Bakanlığı Kabine Şefi Sead Şahman'ı ve Belgrat Türk Büyükelçiliği Müsteşarı Gül Sarıgül ve Sancak Bölgesi Novipazar Şehir Hastanesi Üroloji Bölüm Başkanı Edin Hadzibuliç ziyaret etti.

KÜLTÜREL PROJELERİ BİRLİKTE HAYATA GEÇİREBİLİRİZ
Ziyarette Gül Sarıgül, ‘İzmir Bosna Sancak Derneği ile güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum, çok güzel kültürel projeleri birlikte hayata geçirebileciğimize inanıyorum.’ dedi.

Belgrat Türk Büyükelçili Müsteşarı Gül Sarıgül ve Sancak Bölgesi Novipazar Şehir Hastanesi Üroloji Bölüm Başkanı Edin Hadzibuliç ziyaret edildi. Ortak projeler üretilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

DERNEĞİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Daha Önce Dernek olarak Novipazar şehir hastanesine yaptığımız bağışlar sayesinde bazı eksiklerin giderildiği ancak hastanede birtakım malzeme eksikliğinin halen devam ettiğini ifade eden Hadcibuliç, ‘Bu eksiklerin giderilmesi konusunda İzmir Bosna Sancak Derneğinin destekleri sayesinde bu eksiklerimizinde giderileceğini düşünüyorum. Derneğinize bizlere verdiği destek için teşekkür ediyorum.’ dedi.

Ziyaretler kapsamında daha sonra Karadağ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Kemal Purişiç ve Çalışma Bakanlığı Kabine Şefi Sead Şahman ile Karadağ’da yaşayan Boşnaklar ile Türkiye’de yaşayan Boşnaklar arasında Kültürel ve Ticari işbirliği ve yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

DERNEK OLARAK SİZLER GERÇEK BİR KÖPRÜSÜNÜZ
Bakan Kemal Purişiç, 'Karadağ'da yatırım yapacak olan Türk yatırımcıların doğru insanlarla iletişime geçmesi gerektiğini ifade ederken yanlış yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Türkiye'de ki bazı dernekler bu coğrafyayı yakından biliyor ve ilişkileri gerçekten iyi yürütüyor. Bu derneklerden bir tanesi de İzmir Bosna Sancak Dernek başkanı Abdullah Gül Yatırımcılara doğru yolu gösteren bir kişi. Ülkemizde de bu işleri gerçekten doğru yapan ofisler mevcut önemli olan o doğru ofisleri bulmak. Kültürel işbirliğimiz zaten sizlerle çok iyi bir seviyede bu seviyeyi düşürmeden daha üst seviyeye getirmek sizlerin ve bizlerin elinde. Dernek olarak sizler bu konuda gerçek bir köprü vazifesi görüyorsunuz.' dedi.

SAMİMİ VE SICAK BİR HAVA VARDI
İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül görüşmeyle ilgili şunları söyledi;
'Bizler dernek olarak üzerimize ne düşerse yapmaya çalışıyoruz. Karadağ da, Sırbistan da, Bosna Hersek’te yatırım yapacak iş insanlarımız bizden yardım isterlerse bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye çalışacağız.

Görüşmelerimiz samimi ve sıcak bir havada gerçekleşti diyebiliriz. Bizler Kültürel hizmetleri ve Sosyal projeleri de üyelerimizle el ele vererek yürütüyoruz. Bu görüşmelerimizde çok güzel diyalog gerçekleştirdik. Samimi ve sıcak yaklaşımlarından dolayı, Bakan Purişiç’e, Belgrat Büyükelçik müsteşarımız Sarıgül’e Novipazar Şehir Hastanesi Üroloji Başkanı Hadzibuliç çok teşekkür ederiz.' dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadın Derneği (İZİKAD),”İş Gençlikte” projesi ile kız öğrencilere yeni bir bakış açısıyla iş fikirlerini hayata geçirme yolunda destek oluyor. Proje kapsamınd...

Afganistan, Bangladeş, Suriye, Orta Afrika, Somali ve İran uyruklu yüzlerce sığınmacı yasa dışı yollarla yurt dışına gitmek için gemi kaldırdılar. 276 sığınmacının göz...

İzmir'in Konak ilçesi Duatepe Mahallesi 626 Sokak'ta yürüyen bir gruba silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

İzmir'in Kiraz ilçesi Ceritler Mahallesi'nde 17 yaşındaki Cem Yazan isimli genç, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamalarla İzmir'in, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sürecinde değerinin arttığını...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'deki dev çete operasyonu ile ilgili olarak İzmir Emniyeti'ni kutlayarak operasyon hakkında bilgi verdi.

Aydın'ın Söke ilçesinde bulunan Savuca Mahallesi'nde husumetli iki aile fertleri arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü.

Yazarlar
Website Security Test