Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Konak Cumhuriyet Kadınları Derneği kampanyası

2.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezinin Ağustos ayında tüm şubeleri ile Türkiye genelinde başlattığı ''Hayata Tutun Hayatta Tutun, Uyuşturucuya karşı anneler hareketi'' kapsamında CKD İzmir Şubesi'nden kahvaltı organizasyonu yapıldı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmir Şubesi, "Hayata Tutun Hayatta Tutun, Uyuşturucuya karşı anneler hareketi" kapsamında bir kahvaltı organizasyonu düzenledi.

CKD İzmir Şubesi yapılan organizasyonun ardından yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada şunlara yer verildi;

"Toplumumuzu tehdit eden önemli tehlikelerden biri de uyuşturucu bağımlılığıdır. Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezinin Ağustos ayında tüm şubeleri ile Türkiye genelinde başlattığı " Hayata Tutun Hayatta Tutun, Uyuşturucuya karşı anneler hareketi" kapsamında CKD İzmir Şubesi olarak düzenlediğimiz kahvaltılı söyleşimizi gerçekleştirdik. Konuşmacı olarak Sağlık İş İzmir Şube Başkanı, Aile Terapisti Dr. Alper Zobarlar, Aile Terapisti Uzman Hemşire Şükran Altınbaş Yavuz, Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubeden Polis Memuru Bircan Burkan katıldılar. Uyuşturucu Bağımlılığı ile topyekün mücadele edilmesi için toplumsal mutabakat sağlanmalıdır. Bu amaçla derneğimiz tarafından çeşitli kurumsal ziyaretler gerçekleştirildi. Bu tanıtımlar sonucunda etkinliğimize Ak Parti İzmir İl Kadın Kollar, İyi Parti izmir İl Kadın Kolları, Vatan Partisi izmir İl Temsilcisi, Vatan Partisi İzmir İl Kadın Kolları, ADD Konak Şube Yöneticileri, CKD İzmir Şubeleri Yöneticileri, Mahalle Muhtarları katıldılar. Uyuşturucu ile doğru mücadele edebilmek için doğru bilgilenmek ve kullanımı genellikle gençler arasında yaygın olan bu bağımlılık çeşidinden gençlerimizi koruyabilmek için güvenlik, aile, toplumun iş birliği yapması sonucu çıktı. Bu anlamda Demokratik kitle örgütlerine de önemli görevler düşüyordu. Toplantının en önemli sonucu benim çocuğum değil bizim çocuklarımız diyebilmek ve geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza topluca sahip çıkabilmek çabasıdır. Bu ruhu 100 kişilik kahvaltılı söyleşimizde hissedebildik. Eğitim çalışmalarımız ve kurumlarla görüşmelerimiz ileriki günlerde de devam edecektir. Söyleşimize katılan kurum temsilcilerine ve duyarlı tüm üye ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İZMİR Kalkınma Ajansı'nda (İZKA) seçim heyecanı yaşandı.

Hürriyet Gazetesi öncülüğünde düzenlenen Sign of the City Awards’ta TARKEM, ''En İyi Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma'' ödülüne layık görüldü.

İZSİAD Çarşamba Toplantıları'nın Aralık ayı konuğu Doç. Dr. Oytun Erbaş oldu. Renkli anlatımları ile dikkat çeken Erbaş, İZSİAD üyelerine ‘Beyin ve Yaşam konulu’ bir s...

İzmir İş Dünyası derneği İZİD İzmir'de 3000 Çam fidanı dağıttı. İZİD başkanı Feyyaz Sungur bu ortak çalışmada Manisalılar derneği ve Orman İşletmesine teşekkür etti.

Türkiye’nin 2023 ihracat hedeflerine ulaşması için 4 yıl Ticaret Müşaviri olarak dünyanın çeşitli ülkelerinde görev yaptıktan sonra yurda dönen Ticaret Bakanlığı Bürok...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in paylaştığı, İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın bir kadın vatandaş karşısında diz çöktüğü fotoğraf gündem oldu.

İhracatını sürekli arttırarak yıllık 900 milyon dolar seviyesine ulaşan Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, ihracatını daha katma değerli hale getirmek, Hindist...

Yazarlar
Website Security Test