Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Necip Nasır İZTO'nun konuğu oldu

29.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) gerçekleştirilen meclis toplantısına konuk olan AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır, 'Birlik olursak İzmir'in önünde aşamayacağı engel yok' mesajı verdi.

İZTO Meclis salonunda katılımcılara yönelik bir sunum gerçekleştiren Necip Nasır, 50 yıldır iş yaşamında olan ve çeşitli STK'ların da başkanlığını yapan biri olarak şimdi de milletvekilliği görevi ve sorumluluğuyla kente hizmet için çalıştığını söyledi.

İzmir’in hakettiği konumda olmadığına ve kentin gerek insan kalitesi, gerekse de ekonomik dinamikleri anlamında hiçbir eksiği bulunmadığına dikkat çeken Nasır, önemli sorunlardan birinin kurumlar arasındaki koordinasyon ve birlikte iş yapma anlayışının eksikliği olduğunu, bu eksikliği giderecek aktörün de yönetimde değişim gerçekleştiren İzmir Ticaret Odası olduğunu ifade etti.

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesi olduğunu da hatırlatan AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır, imar kanunu, kentsel dönüşüm kanunu ve müteahhitlik sektörü ile ilgili yıllardır çözüm bekleyen pek çok kanun ve düzenlemenin yürürlüğe girmesi için görev aldığını da belirtti.

MÜTEAHHİTLİĞİN ÇERÇEVESİ ÇİZİLDİ

Kısa süre önce onaylanan “Yapı Müteahhitliğinin Sınıflandırılması” yönetmeliğinin sektöre önemli katkılar getireceğini ifade eden Nasır, “ Müteahhitliğin tanımının yapılacağı ve sektörü disipline edecek kanun onaylandı, artık her önüne gelen, parası olan müteahhitlik yapamayacak bu konuda en başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olmak üzere emeği geçen herkese müteşekkiriz” dedi.

Başkanlık sistemiyle birlikte yürütmenin çok daha hızlı karar alabilecek bir yapıya kavuştuğunu dile getiren Necip Nasır, hükümetin ve Türk halkının ülke üzerinde oynanan her türlü oyuna karşı koyabilecek güçte ve iradede olduğunun da altını çizdi.

Nasır, Başkanlık sisteminde milletvekillerinin haftanın 3 günü Mecliste 4 günü kendi illerinde yaptıkları çalışmalarda tespit ettikleri sorunların giderilmesi için mecliste ilgili komisyon çalışmaları ile kanun yapımında aktif hareket ederek sorunların hızlı çözüldüğü yeni bir sistemin oluştuğunu da dile getirdi.

SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM
Necip Nasır sözlerini şöyle sürdürdü: “Merkezi ve yerel yönetim ile STK’lar arasında koordinasyonu sağlayacak katılımcı yönetişim anlayışıyla kentin sorunlarını çok iyi bilen İZTO'nun bünyesinde hizmet veren 76 komite ile İzmir ekonomisi için yeni bir dönem başladı. İzmirli olmak, eğriyle doğruyu, sözle eylemi ayırt etmektir. İzmirli olmak, özgürlüklere, kültürlere, inançlara, dillere eşit saygıdır, hoşgörü de cömert olmaktır. Toplumsal, ekonomik, siyasal hayat için kafa yormaktır. Çalışana, sözünde durana omuz vermektir. Bireysel değil, genel çıkarların hesabını yapabilmektir. İzmirli olmak duyarlılıktır, aydınlıktır. Ülkesini, bayrağını Ata’sını sevmek demektir. İzmir’i temsil ise sorumluluktur, dirayet ve niyet işidir”

İzmir Ticaret Odasından gelecek sorunlar ve çözüm önerilerini içeren görüşlerini TBMM’e gündemine taşıyacağını belirten Necip Nasır, son olarak 'İzmir ve İzmirlilerin hizmetindeyim' vurgusu yaptı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in gözde aktivitelerinden biri olan Balçova'daki teleferiğin çalışma günleri, saatleri ve ücretleri nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkıları ve Yaşar Üniversitesinin organizasyonuyla “İzmir’de iyilik var” sloganıyla bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, bu yıl 4....

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) yeni üye katılımlarıyla büyümesini sürdürüyor. Mutfak 93’de düzenlenen kahvaltılı toplantıda İZSİAD’ın 27 yeni üyesi pl...

Türk sinemasının altın çağını yaşadığı günümüzde yeni filmler birbiri ardına vizyona girerken, İzmir Optimum yine çok değerli bir filmin özel gösterimine ev sahipliği ...

İzmir’in önde gelen turizm etkinliklerinden 13. Travel Turkey Fuarı dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların akınına uğradı.

Bornova Doğa Koleji'nde öğretmenlerin maaşı ödenmiyor gerekçesiyle kolejde bulunan öğrencilerin velilerinden basın açıklaması yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, İzmir'de Türkiyeli turizm acentesi temsilcileriyle bir araya geldi. Sektörel destek çağrısını di...

Yazarlar
Website Security Test