Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

AKP'li Baran'ın, yaya geçidi ve engelli isyanı

21.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AKP'li Ahmet Uğur Baran, Caher Dudayev Bulvarı'nda yaşanan yaya geçidi sorununa tepki gösterdi. Baran, ''Engelliler buradan nasıl geçecek?'' diye sordu.

İzmir'de engellilerin günlük hayatta yaşadıkları sorunların sonu gelmiyor. Karşıyaka Caher Dudayev Bulvarı da bu problemlerin son örneği oldu. Bulvarda yaya geçidi olarak tasarlanan alanda normalde yol seviyesine düşmesi gereken kaldırım, yolun oldukça üstünde kalıyor ve engelli geçişlerinde büyük bir zorluk oluşturuyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Engelsiz İzmir Komisyonu Başkanı Ahmet Uğur Baran, yaşanan duruma tepki gösterdi.

Baran, "Caher Dudayev Bulvarı'nda ne yazık ki İzmir yerel bürokrasisinin ve belediyecilik hizmetlerinin ortak zaafiyetini görüyoruz. Yaya geçidinin adeta 'var mı var' mantığıyla yapıldığı yer, İzmir'in kıyıda köşede kalmış ıssız bir noktası değil, tam aksine, kentteki dev AVM'lere oldukça yakın bir noktadır. Engellilerin kullanımı açısından bırakın zor olmayı, imkansız olarak değerlendirilebilecek olan bu sözde geçiş noktası nedeniyle, tekerlekli sandalyeler ve akülü engelli araçlarıyla kaldırıma çıkabilmek için yol kenarından tehlikeli bir yolculuk yapmak gerekiyor. Göreve geldiklerinde 'arka sıradakiler' kavramını kullanan bir anlayışın ne yazık ki göz önünde, burun ucundaki bir aksaklığı dahi fark edemeyişi, İzmirlilere verdikleri değerin göstergesidir." dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İZMİR Kalkınma Ajansı'nda (İZKA) seçim heyecanı yaşandı.

Hürriyet Gazetesi öncülüğünde düzenlenen Sign of the City Awards’ta TARKEM, ''En İyi Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma'' ödülüne layık görüldü.

İZSİAD Çarşamba Toplantıları'nın Aralık ayı konuğu Doç. Dr. Oytun Erbaş oldu. Renkli anlatımları ile dikkat çeken Erbaş, İZSİAD üyelerine ‘Beyin ve Yaşam konulu’ bir s...

İzmir İş Dünyası derneği İZİD İzmir'de 3000 Çam fidanı dağıttı. İZİD başkanı Feyyaz Sungur bu ortak çalışmada Manisalılar derneği ve Orman İşletmesine teşekkür etti.

Türkiye’nin 2023 ihracat hedeflerine ulaşması için 4 yıl Ticaret Müşaviri olarak dünyanın çeşitli ülkelerinde görev yaptıktan sonra yurda dönen Ticaret Bakanlığı Bürok...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in paylaştığı, İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın bir kadın vatandaş karşısında diz çöktüğü fotoğraf gündem oldu.

İhracatını sürekli arttırarak yıllık 900 milyon dolar seviyesine ulaşan Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, ihracatını daha katma değerli hale getirmek, Hindist...

Yazarlar
Website Security Test