Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Gediz Nehri'nin kirliliği rahatsız edici seviyede çiftçiler ne diyor?

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gediz Nehri, Türkiye'nin ikinci en kirli nehri. Gediz ovasındaki çiftçiler, kirliliği rahatsız edici seviyelere ulaşan nehir için neler söyledi?

Ege Bölgesi'nde Sarıgöl'den başlayıp, Manisa'nın batı kısmına kadar ulaşan Gediz Ovası'ndaki Gediz Nehri'ndeki kirlilik rahatsız edici seviyelere ulaştı.

BBC Türkçe konuya ilişkin bölgeye gidip kapsamlı bir araştırma yaptı. BBC Türkçe yaptığı haberde, " Gediz ovasındaki çiftçiler, tarım arazilerini sularken nehrin suyundan faydalanıyorlar. Böylece tarımın, endüstrinin, madenlerin, kentlerin atıkları besin zincirine giriyor. Bu ovada yetişen ürünler, tüm Türkiye'de ve dünyada tüketiliyor. 401 kilometrelik Gediz nehrinin, Murat dağındaki kaynağından Ege denizine dökülene kadarki yolculuğunu belgeledik. Kimler, nasıl kirletiyor, etkileri ne oluyor yerinde araştırdık. Çözüm çabalarını ve önerileri derledik." ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Ahmet kazoğlu

08.03.2020 - 12:47
Siz bunları başka sitelerden derleyip yazmışsınız
Diğer Haberler

İzmir İş Kadın Derneği (İZİKAD),”İş Gençlikte” projesi ile kız öğrencilere yeni bir bakış açısıyla iş fikirlerini hayata geçirme yolunda destek oluyor. Proje kapsamınd...

Afganistan, Bangladeş, Suriye, Orta Afrika, Somali ve İran uyruklu yüzlerce sığınmacı yasa dışı yollarla yurt dışına gitmek için gemi kaldırdılar. 276 sığınmacının göz...

İzmir'in Konak ilçesi Duatepe Mahallesi 626 Sokak'ta yürüyen bir gruba silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

İzmir'in Kiraz ilçesi Ceritler Mahallesi'nde 17 yaşındaki Cem Yazan isimli genç, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamalarla İzmir'in, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sürecinde değerinin arttığını...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'deki dev çete operasyonu ile ilgili olarak İzmir Emniyeti'ni kutlayarak operasyon hakkında bilgi verdi.

Aydın'ın Söke ilçesinde bulunan Savuca Mahallesi'nde husumetli iki aile fertleri arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü.

Yazarlar
Website Security Test