Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Gediz Nehri'nin kirliliği rahatsız edici seviyede çiftçiler ne diyor?

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gediz Nehri, Türkiye'nin ikinci en kirli nehri. Gediz ovasındaki çiftçiler, kirliliği rahatsız edici seviyelere ulaşan nehir için neler söyledi?

Ege Bölgesi'nde Sarıgöl'den başlayıp, Manisa'nın batı kısmına kadar ulaşan Gediz Ovası'ndaki Gediz Nehri'ndeki kirlilik rahatsız edici seviyelere ulaştı.

BBC Türkçe konuya ilişkin bölgeye gidip kapsamlı bir araştırma yaptı. BBC Türkçe yaptığı haberde, " Gediz ovasındaki çiftçiler, tarım arazilerini sularken nehrin suyundan faydalanıyorlar. Böylece tarımın, endüstrinin, madenlerin, kentlerin atıkları besin zincirine giriyor. Bu ovada yetişen ürünler, tüm Türkiye'de ve dünyada tüketiliyor. 401 kilometrelik Gediz nehrinin, Murat dağındaki kaynağından Ege denizine dökülene kadarki yolculuğunu belgeledik. Kimler, nasıl kirletiyor, etkileri ne oluyor yerinde araştırdık. Çözüm çabalarını ve önerileri derledik." ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Bostanlı’da kıyıya vurmuş halde bulunan caretta caretta, sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardı...

Ege Üniversitesi kampüsünde yapımı tamamlanan Bilal Saygılı Camisi’nin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

İzmir Oto Galericiler Müşavirlik Kiralama ve Yıkamacılar Odası artık kendi mülkü olan yeni merkezinde üyelerine hizmet verecek. Tepecik’te kira olan merkezi Çankaya’da...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Kadın Kolları Lösemi Hastası Çocuklara farkındalık oluşturmak için ilçelerde etkinlikler düzenliyor.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) gençleri ustalarla buluşturan etkinlikleri Prof. Rengim Gökmen’in 'Yuvarlak Masa Söyleşisi' ile devam ediyor.

Deri sektöründe katma değerli ürünlerin ortaya çıkması amacıyla yenilikçi ve vizyoner deri mühendisleri ile tasarımcıların yarıştığı Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tas...

AKP İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Genç Erdemliler Platformu’nun düzenlediği 'Ahde Vefa' programına katıldı.

Yazarlar
Website Security Test