Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tuna Masters Alaçatı balıkçılık turnuvası tüm hızıyla sürüyor

11.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Turkcell Platinum Tuna Masters Alaçatı balıkçılık turnuvası, bu yıl, 10-13 Ekim 2019 tarihleri arasında, 13. kez düzenleniyor.

Türkiye’de ünlü iş insanlarının ve usta balıkçıların buluşma noktası olan Turkcell Platinum Tuna Masters Alaçatı, yine dev balıklar peşinde. Bu yıl da birçok ünlü ismin yer alacağı yarışmada, Gökhan Çarmıklı, Murat Aslan, Burhan Çavuşoğlu, Erkut Soyak, Turgut Konukoğlu, Adil Konukoğlu, Feridun Bigalı, Berent Akdemir, Kerem Şengezer, Turan Mutlu, Sinan Kuran, Mahmut Özgener, Bülent Akgerman, Rikardo Aliberti gibi isimler kıyasıya mücadele edecek.

Güney Afrika ve Yunanistan’dan katılan var
Katılımcıların yanı sıra, destekçileriyle de dünyanın ve Türkiye’nin lider markalarını bir araya getiren Tuna Masters Alaçatı, bu yıl da farklı markaların katılımıyla değerini artırdı. Her yıl olduğu gibi Turkcell Platinum Black ana sponsorluğunda, Çeşme Belediyesi ve Port Alaçatı Marina ev sahipliğinde gerçekleşecek olan turnuva, Audi/Vosmer, Arvento, CMS, Evinrude, Raymarine, Can-Am, SeaDoo, Antmare, MP Hotels, 7800 Çeşme, FerdiBaba, Birlikte Güzel, Meridian Adventure, İzce Outdoor, Viking Yachts, Northstar, Seaguar, Momoi, Accurate, Gamakatsu ve Numberblue ile birlikte.
Yine uluslararası katılımla adından dünyada da söz ettirecek olan turnuva, balıkçılarımızı dünya ustalarıyla bir araya getirmesiyle ünlü. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Yunanistan’dan ve Güney Afrika’dan gelen usta rakipler turnuvaya katıldı.

Yılın usta balıkçısı seçilecek
2019 yılı itibarıyla, Tuna Masters Turnuvalarında, “Tuna Masters of the Year” uygulaması başlıyor. Her iki turnuvada yani Tuna Masters Teos ve Alaçatı’da yakalanan balıklar ve toplanan puanlar göz önünde bulundurularak, yılın “Tuna Masters of the Year” takımı/teknesi seçilecek. Kazanan takım, 1 yıl boyunca kendilerine takılan “şampiyonluk kemerini” taşıyacak ve bir yıl sonra yeni şampiyona devredecek.
“Masters Class” uygulamasıyla, “daha hafif takım sınıfı” olan tek turnuva Turkcell Platinum Tuna Masters Alaçatı, bu yıl da bu özelliği ile ustalık seviyesini daha yukarılara taşıyor. Usta balıkçılar, rakiplerine karşı, çekeri daha az misina kullanarak farklı bir meydan okumada bulunuyor.
Turnuva günleri boyunca denizdeki heyecan, balıkların karaya getirilmesi ile birlikte, sahada da büyük bir coşkuya dönüşüyor. Cuma ve Pazar günleri, balık tartısı ve birçok etkinliğin yer aldığı, akşamüzeri 16.00-20.00 saatleri, turnuvanın en coşkulu anları olacak. Pazar akşamı, kazananların açıklandığı ödül töreninde, yakalanan balıklar sahada pişirilip bu lezzet tüm katılımcılarla paylaşılacak. Bu coşkulu anları paylaşmak isteyen tüm deniz severler, bu hafta sonu Port Alaçatı Marina turnuva alanına davetli.

Tuna Masters Ormanı kurulacak
Doğa ve macera tutkusu ile tanınan ve ayrıca çevre sorumluluğu taşıyan Tuna Masters organizatörleri Murat İyriboz ve Elvio Pennetti, bu yıl İzmir’in yaşadığı orman yangını felaketine kayıtsız kalmadılar. Tuna Masters turnuvaları nakit para ödülleri, yarışmacıların da destekleri ve bağışları ile bu yıl, Ege Orman Vakfı ile yapılan bir protokol çerçevesinde oluşturulacak “Tuna Masters Ormanı” projesinde kullanılacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'de Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde bir doktorun jiletle boğazı kesildi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası(EBSO)’da 81 ilde aynı anda olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)’a bağlı Oda ve Borsalar öncülüğünde Türk Silahlı Kuvvetleri Barış P...

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın K...

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) mezunu Kubilay Yılmazer ve üçüncü sınıf öğrencisi Mert Güvel ile Katip Çelebi Üniversitesi’nde okuyan Oğuz Gökkaya, yaptıkları mobil u...

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) 2019-2020 sezonunun açılışını pop müziğinin sevilen sanatçılarından Işın Karaca ve İzmir Metropolitan Orkestrası ile yaptı. Ul...

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve emlak sektöründe dijital değişim ve dönüşüm konusunun ele alındığı Prop -Tech İzm...

İzmir Devlet Opera ve Balesi ( İZDOB ) Çocuk Korosu için sınav düzenlendi. 12-13 Ekim'de gün boyu süren elemelerde 231 öğrenci, koroya girmek için ter döktü.

Yazarlar
Website Security Test