Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye Yelken Federasyonu Kupası sona erdi

30.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bodrum Belediyesi desteğiyle Yalıkavak Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen TYF Federasyon Kupası sona erdi.

Kupanın ikinci haftasında 420 sınıfında 9 kulüpten 38 sporcu, 470 sınıfında 5 kulüpten 12 sporcu, RS:X Rüzgar Sörfü sınıfında 7 kulüpten 19 sporcu, RS: One sınıfında 3 kulüpten 6 sporcu ve Techno 293 sınıfında 15 kulüpten 102 olmak üzere toplam 177 sporcu mücadele etti. Dereceye giren sporculara ödülleri Yalıkavak Marina’da düzenlenen ödül töreniyle verildi.

Törende konuşan Ceyhun Üstüner TYF Federasyon Kupası’nın ikinci haftasını başarıyla tamamladıklarını söylerken “Bizler burada yarışırken İtalya’da Milli Sporcumuz Dilara Uralp Olimpiyat kotasını ülkemiz adına kazandı. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Üstüner “Kupada dereceye giren ve yarışan tüm sporcularımızı, onları yetiştiren antrenörlerimizi, kulüplerimizi, emek veren velilerimizi ve hakemlerimizi tebrik ediyorum. Bu yarışlarımızda sponsorların destekleri çok önemli. Bizlere yarışımızda destek veren Bodrum Belediyesi ve Yalıkavak Marina’ya teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
470 Genel kategorisinde A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Rasim Yaşar-Kaan Parlas birinciliğin sahibi olurken ferdi olarak yarışan Batu Özonur-Efe Karakaplan ikinci ve Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Dario Deniz Ergün-Lalin Taşa üçüncü oldu. 470 Genç kategorisinde ise A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Rasim Yaşar-Kaan Parlas birinci ve Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Dario Deniz Ergün-Lalin Taşa ikinci sırada yer aldı.

420 Genel kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Kerem Erkmen-Berke Burhan Gündüz birinci, ferdi olarak yarışan Atahan Böge-Okay Aksun ikinci ve İstanbul Yelken Kulübü’nden Selin Yılmaz-Ece Emine Şener üçüncü oldu.

420 Kız ve 420 U19 Kızlar kategorilerinde İstanbul Yelken Kulübü’nden Selin Yılmaz-Ece Emine Şener birinciliği, Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Lara Cindoğlu-Deniz Pala ikinciliği ve Fenerbahçe Doğuş Yelken’den İclal Doğa Demirel-Duru Bayramoğlu üçüncülüğü elde etti.

420 U19 Erkekler kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Kerem Erkmen-Berke Burhan Gündüz birinci, ferdi olarak yarışan Atahan Böge-Okay Aksun ikinci ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Can Ertürk-Ali Beren Adamcil üçüncü sırada yer aldı.
420 U17 Kızlar kategorisinde Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Lara Cindoğlu-Deniz Pala birinciliği elde ederken 420 U17 Erkekler kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Kerem Erkmen-Berke Burhan Gündüz birinci, Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Can Ertürk-Ali Beren Adamcil ikinci ve Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Demir Dirik-Doruk Solmazlar üçüncü oldu.

RS:X Erkekler kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Jeremy Berke Zalma birinci, Çağla Kubat Rüzgarsörfü ve Yelken Kulübü’nden Luis Göktepe ikinci ve Kuzey Öztaş üçüncc sırada yer aldı. RS:X Genel ve Genç kategorilerinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Kerim Sahir Giritlioğlu birinciliği elde ederken EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü’nden Dora Derinler ikinciliği ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Batuhan Arslan üçüncülüğü elde etti.

RS:One Kadınlar kategorisinde ferdi olarak yarışan Ceyda Talia Alkaç birinci ve Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Akya Ayberk ikinci oldu.

Techno293 U17 Genel kategorisinde Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Alaz İneler birinci, EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü’nden Ozan Türker ikinci ve Çanakkale İçdaş Spor Kulübü’nden Yaman Kayacık üçüncü sırada yer aldı. Techno293 U17 Kızlar kategorisinde Çanakkale İçdaş Spor Kulübü’debn Sezer Tuğçe Akyıldız birinci Merve Vatan ikinci ve Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Buse Tunç 3.sıranın sahibi oldu.

Techno293 U15 Genel kategorisinde EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü’nden birinci Eren Can Kolburan, ferdi olarak yarışan Efe Enis ikinci, Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Sina Elakdar üçüncü olarak yarışları tamamladı. Techno293 U15 Kızlar kategorisinde ferdi olarak yarışan Naz Enis birinci sırayı alırken Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Duru Kutluoğlu ikinci, EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü’nden Alya Kaplan üçüncü sırayı aldı.
Techno293 U13 Genel kategorisinde EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü’nden Efe Halil Yakın birinci, Çanakkale İçdaş Spor Kulübü’nden Burak Alp Akyıldız ikinci ve Türk Balık Adamlar Yelken Kulübü’nden H.Efe Yılmaz üçüncü oldu. Techno293 U13 Kızlar kategorisinde Çanakkale İçdaş Spor Kulübü’nden Delfin Ada Canpolat birinciliği, ferdi olarak yarışan Öykü Kesoğlu ikinciliği ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ada Arıstak üçüncülüğü elde etti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Uluslararası organizasyon ve fuarlarla kentin marka değerini daha da arttırmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin spordaki en önemli projelerinden biri olan M...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in katkılarının bulunduğu, Elazığ'a Destek Günleri Sergisi fuar Kültürpark'ta İzmirlilere düzenlenen açılış töreni ile k...

İzmir Alsancak’ta Çin usulü yemekleri Türk damak tadıyla karma hale getiren Red Dragon restoranı 1983 yılından bu yana gelmiş deneyimini, yeni şubeleriyle güçlendirmey...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça Gençlik Kolları seçimli olağan kongresi (23 Şubat 2020 Pazar Günü) yapıldı. Caner Aktan 2 yıllık süre için başkanlığa seçildi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) İzmir Şubesi, 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde Genel Kurul Toplantısı düzenleyerek yeni başkanını da seçti. Seçimle birlikte İMO İzmir Şub...

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) “Geleceğin İş İnsanlarını Nasıl Yetiştirmeliyiz” paneli Elçin Tün’ün sunumuyla İZSİAD dernek merkezinde yapıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nden tartışma yaratan seminer için açıklama geldi. Emniyet, çevreci ve hayvanseverlere terörist denmediğini ancak teröristlerin öyle davrandığı...

Yazarlar
Website Security Test