Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yusuf Rıza Projesi'nde imzalar atıldı

29.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kemeraltı’nın yeniden İzmir’e yön veren bir merkez olması yolunda en önemli projelerden biri olan Yusuf Rıza Ofisleri (Tasarım Odaklı Teknoloji Geliştirme Bölgesi) Projesi; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Borsası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sun Tekstil, TARKEM, YUROKEM, Yusuf Rıza Düvenci ile İzmir Kent Değerlerini Koruma ve Geliştirme Derneği’ni bir araya getirdi.

Öncelikle Yusuf Rıza Eski İlkokulu arazisinde saha ziyareti gerçekleştirilirken, ardından kurumların üst düzey temsilcileri TARKEM Tarihi Abacıoğlu Hanı ofisinde ağırlandı. Mutabakatın imzalanmasının öncesinde Yusuf Rıza Ofisleri Projesi’ne ilişkin bilgilendirmeler yapılırken, görüşler paylaşıldı.


‘Tasarım Kenti İzmir’ konseptinde katma değer üretecek çok önemli bir proje olduğunu belirten Sun Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Ünlütürk, “Yusuf Rıza Ofisleri, özellikle İzmir ve Ege Bölgesi’nde tasarım odaklı çalışmalar yürüten yapılar için bir merkez haline getirilmeli.” dedi.


Girişimcilik ve inovasyon merkezi hayali olduğunu belirten İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, “Bu projeyi de bunun ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Bu projenin bir diğer önemi ise projeye özel sektörün de dâhil olması. Bu konuda özellikle Ünlütürk ailesine teşekkür ediyor, bunun bir örnek olacağına inanıyoruz.” diye konuştu.


Düvenci’ye teşekkür
Yusuf Rıza Düvenci “120 yıldır ailemle bu alandayız. Yusuf Rıza Projesi ile okulumuzun yenilikçi yaklaşımlarla gelecek nesillere aktarılacağı için çok mutluyuz” derken, TARKEM Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Yüce ise bu işin temellerinin atılmasını sağlayan Yusuf Rıza Düvenci’ye özel olarak teşekkür etti. Başından beri tarihi alana ve bu vizyona inanan Düvenci’nin projenin hayata geçmesini sağladığını belirtirken, imzalanan bu protokolün tarihi alan için bir dönüm noktası olacağına inandığını ifade etti.
Kestelli Bölgesi’nin merkezinde, tasarım odaklı ofis paylaşım yapısı ile İzmir Tarihi Kent Merkezi’ne nitelikli işgücünü ve gençleri çekmek stratejisini destekleyen çok önemli bir adım olan Yusuf Rıza Projesi için mutabakat imzalandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) ve Köstem Zeytinyağı Müzesi, Zeytin Dostu Derneği ve Butik Zeytin ve Zeyt...

İzmir'in raylı sistemi İZBAN'dan bir intihar haberi daha geldi. Karşıyaka'da bir kişinin raylara atlayarak intihar ettiği bilgisi paylaşıldı. Olayın ardından İZBAN'da ...

Konak'ta vatandaşlar yüksek elektrik faturalarına isyan etti. Vatandaşlar binlerce liralık faturalar karşısında ne yapacağını şaşırmış durumda.

Karşıyaka Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde ilk Robotik Kodlama Sınıfı açıldı.

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi kuruluş yıl dönümünde merkezin amaçları basın açıklamasıyla anlatıldı.

Son 5 yılda hızlı göç alan İzmir’de konut stoku artmaya başladı. Teknoloji odaklı faaliyet gösteren gayrimenkulpr.com sitesi, hürriyetemlak, sahibinden ve ilanlara yan...

Karaburun’a bağlı köylerde yaşayan ve ürettikleri doğal ürünleri tüketicilerle buluşturan kadınların durağı bu kez MaviBahçe AVM oldu.

Yazarlar
Website Security Test