Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Esnafa, rekabet için e-ticaret hamlesi

29.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), esnaf sanatkarlar ve odaları için internet dünyasında yeni bir pencere açıyor. Günün gereklerinden olan e-ticaret’in esnaf teşkilatı tarafından benimsenmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Sitemia Firması ile protokol imzalayan İzmir Birliği, esnaf sanatkârlara kurumsallaşmanın önemli adımlarından birisi olan kurumsal web sitesi hizmeti sunacak.

3 ay ücretsiz
İESOB Başkanvekili Hulusi Demir ile İntercontinental Yazılım A. Ş. Kurucu Ortağı Aytuğ Topçu arasında imzalanan protokol gereği, esnaf sanatkârlara e-ticaret alt yapılı web sitesi hizmeti sunulacak. Ücretsiz olarak hazırlanacak kurumsal web sitesi aracılığıyla esnaf sanatkârlar teknolojinin takipçisi olacak.

Esnaf sanatkârlar, web sitesinin kurulmasının ardından, bağlı bulundukları meslek odalarından alacakları kod ile 3 ay süresince yine ücretsiz olarak web sitesi desteği alabilecek. 3 ayın ardından verilen hizmetlerden memnun kalan, fayda görenler, talep ettikleri takdirde indirimli olarak hizmetlerden yararlanmaya devam edecek. 3 ay sonunda 1 yıl süresince aylık 33.32 lira ödeyerek web sitelerini kullanmaya devam edebilecekleri gibi, devam etmek istemeyen dilediği zaman herhangi bir cayma bedeli ödemeden sitesini kapatabilecek.

Rekabet gücü artacak
E- ticaret sisteminin artık ticari hayatın en önemli unsurlarından biri haline geldiğine dikkat çeken İESOB Başkanvekili Hulusi Demir, “Projemiz ile esnaf sanatkârlar ilk üç ay ücretsiz, ardından cüzi bir bedelle tüm ürünlerini internet üzerinden satabilecekler. Böylece esnaf sanatkârların rekabet gücü artacak.” dedi.

İnsanların artık bilgisayarları ile telefonları ile ürün seçip satın aldıklarını hatırlatan Demir, “Masalarından kalkmadan, evlerinden, ofislerinden çıkmadan ürünler hakkında bilgi alabiliyor, fiyat karşılaştırması yapıyor ve internet üzerinden satın alıyorlar. Teknolojinin gereklerine ayak uyduramayanların gelecekte yaşama şansı bulunmuyor. İzmir Birliği de bu düşüncelerle esnaf sanatkârlara ve odalarına doğru rehberlikler vermek, çağın yeniliklerine uyumlarını kolaylaştırmak ve öncülük etmek adına gereken çalışmaları planlamaya ayrı bir önem vermektedir. İmzaladığımız protokol böyle bir düşüncenin ürünüdür. Hedefimiz, esnaf sanatkârların e-ticarete uyum süreçlerine destek vermek, ihtiyaçlarını en hızlı, en iyi ve en uygun şartlarda karşılamalarını sağlamak, rekabet gücünü artırmaktır.” dedi.

Yüzde 32 indirim
Protokol çerçevesinde ücretsiz dönem sonunda hizmetlerin ayrı bir indirimle verileceğini de belirten Hulusi Demir, “3 ay sonucunda web sitesinde ürününü pazarlamaktan, tanıtmaktan, satmaktan memnun kalan ve devam etmek isteyen üyelerimiz, odalarından alacakları indirim kodu ile aylık 49 lira yerine %32 indirimli olarak aylık 33,32 lira ödeyerek web sitesini kullanmaya devam edebilecekler.” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

120 otel ve 35 restoranla yıllık 245 milyon liralık ekonomik büyüklüğe sahip Alaçatı Turizm Derneği, yeni yönetimini belirledi. Bu kapsamda, derneğin yönetim kurulu ba...

Chios (Sakız), Lesvos (Midilli) ve Samos (Sisam) adalarına toplam 100 bin kişilik 3 yeni göçmen kampı yapılacak olması, yerli halkı ayaklandırdı.

''020 Model'' isimli albümüyle ses getiren Murathan Mungan, D&R’da düzenlenecek imza gününde İzmirli hayranlarıyla buluşuyor.

İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk ve dayanışma konusundaki duyarlılıklarını uluslararası boyuta taşıdı.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) ve Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu’nun (TSKF) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında birlikte organize ettiği ...

Ahbap Platformu İzmir gönüllüleri, Fransız komedi yazarı Molière'in yazdığı ''Cimri'' isimli tiyatro oyunuyla Narlıdere'de sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin önde gelen enerji sektörü oyuncularından Aydem Enerji kuruluşu olan Gediz Elektrik ile İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İZSMMMO) arasında in...

Yazarlar
Website Security Test