Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Dikili'ye kurulacak yeni Rüzgar Enerji Santrali (RES)

8.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'in Dikili ilçesine 23 MW kapasiteli yeni bir Rüzgar Enerji Santrali (RES) kurulacak. Çandarlı Rüzgar Enerji tarafından kurulacak RES, 57,5 milyon liraya değerinde bir proje.

Ekonomi İzmir'in haberine göre, İzmir'in Dikili ilçesinde Çandarlı Rüzgar Enerji tarafından yeni bir RES kurulup işletilecek. 

Çandarlı RES Elektrik Üretim. A.Ş., İzmir İli, Dikili İlçesi, Yaylayurt ve Deliktaş Mahalleleri arasında 22,95 MW kapasiteli Çandarlı Rüzgar Enerji Santrali (RES) kurmayı planlıyor. Yaklaşık 57,5 milyon lira değerindeki proje kapsamında 11 adedi 2 MW, 1 adedi ise 0,95 MW olmak üzere toplam 12 rüzgar türbini kurulacak. Kurulacak türbinler ile 80.325.000 kwh/yıl elektrik üretilecek. Üretilen elektrik 154 kV Dikili TM OG Barası’na bağlanarak ulusal sisteme aktarılacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 15 Temmuz şehitlerini anma törenine katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ilk 100 gün projeleri arasında hayata geçirilen toplu ulaşımda “Baykuş" seferleri büyük ilgi görüyor. Uygulamadan yarar...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Açık Hava Yaz Sinemaları Nostalji Geceleri başlıyor. Kültürpark’ta 16 Temmuz - 6 Ağustos tarihleri arasındaki film gösterim...

Buca Belediye Başkanı Kılıç: Bu imza milat olmalı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte görev yapan muhtarlar için toplu ulaşımı mesai saatleri içinde ücretsiz hale getirdi.

İzmir’de girişimcilik kültürünün ve ekosisteminin güçlenmesine yönelik somut adımlar atan İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), doğrudan yabancı yatırım alanının en önemli yay...

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.(ESBAŞ) işbirliğinde Sanayi ve Çevre Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.

Yazarlar
Website Security Test