Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İPZ ile İzmir’de ''dijital dönüşüm'' masaya yatırıldı

21.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

13 yıldır devam eden ve Türkiye’nin en kapsamlı pazarlama etkinliği olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde (İPZ) 2019’un ilk turu İzmir ile başladı.

Marketing Türkiye ve Marketing & Management Institute tarafından düzenlenen İPZ Anadolu 2018’in bu yılki ana teması “Akıllı İşler” olarak belirlendi. 20 Şubat Çarşamba günü Hilton İzmir’de gerçekleşen etkinlik kapsamında değişen dünyanın gerekleri ve dijital dönüşümün iş dünyasına yansımaları tartışıldı. Zirve kapsamında İzmir’in ardından Konya, Ankara ve Kayseri de ilham veren sunumlara ev sahipliği yapacak.

İPZ Anadolu konferansları 13 yıldan bu yana iş dünyasının değişimi barındıran alanlarına odaklanarak bilgi aktarımı yapıyor. İş dünyasında yaşanan dönüşüme dikkat çekerek KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu bilgiye kısa yoldan ulaşmalarına olanak sağlayan İPZ Anadolu, her yıl konferans konularını bir ön ziyaretle zirvenin gerçekleştirileceği ilin kanaat önderleriyle yapılan toplantılarda belirliyor. İPZ Anadolu bir buluşma platformu olarak konumlanırken, Anadolu iş dünyasını geleceğe hazırlanması konusunda önemli bir misyon da üstleniyor.

 

“Yarını konuşuyoruz”

Etkinliğin açılışında konuşan Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni ve Marketing Management Institute (MMI) Türkiye Başkanı Günseli Özen, Starford Üniversitesi’nden uzmanların içinde bulunduğumuz çağı “bağlantılı zeka çağı” olarak adlandırdığını vurguladı. Global ölçekte yaşanan dönüşümün var olan meslekleri ortadan kaldırarak yeni meslekleri ortaya çıkaracağını vurgulayan Özen, “Yeni gereksinimler ve yeni mesleklerin ortaya çıkmasına rağmen insanoğlunun temel ihtiyaçları değişmiyor. Bizler, üreteceğimiz ürün ve hizmetleri her koşul altında Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre şekillendirmeye devam edeceğiz. Ancak yaşadığımız çağda bu hiyerarşinin en alt katmamına ‘şarj’ ve ‘wi-fi bağlantısı’ gibi iki unsuru da artık eklemek zorundayız” dedi. Özen, İPZ Anadolu konferansının altı yıldır İzmir’e “bilgi bulaştırdığını” belirterek “Bunu sağlayan destekçilerimize teşekkür ediyorum. Bu konferasta biz bugünü değil, yarını konuşuyoruz” diye konuştu.

 

İlham veren sunumlar

İPZ Anadolu’nun İzmir ayağında ilham veren konuşmacılar ve ufuk açan sunumlar katılımcılarla buluştu. Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni MMI Türkiye Başkanı Günseli Özen’in açılış konuşmasının ardından Userspots Kurucu Ortağı Mustafa Dalcı, “İşinizi Trendlerle Büyütün, Müşterinize Değer Yaratın” başlıklı bir sunum yaptı. Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Cenk Temiz “TROY’un Hikayesi”ni anyatırken Multinet Up CEO’su Demirhan Şener “Akıllı şirketler sadece akıllı insanlardan mı oluşur?” sorusuna yanıt aradı. Etkinlikte Yapı Kredi KOBİ Bankacılığı Müşteri Yönetimi ve İş Geliştirme Direktörü Burak Bıçaklar ve GittiGidiyor Satıcı Gelişimi Müdürü Görkem Öztürk “KOBİ’lerin Rekabet Gücünün Artırılması” konulu sunumunu İzmirlilerle paylaştı. Digital Partners CEO’su Tunç Günbey “Dijital Pazarlamada Yükselen Trend: Data, Tasarım ve Otomasyonun Bir Arada Kullanılması”nı aktarırken, Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi ise “Yerelden Ulusala Markalaşmanın Gücü” başlıklı sunumunu katılımcılara aktardı. Zirvenin son sunumuysa Sanaluzman.com Kurucusu Niyazi Bekiroğlu’nun gerçekleştirdiği “İşin Geleceği - Yeni Nesil Nasıl Çalışacak?” oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ailesini siyanürle öldüren kimya öğrencisi çocuk kim? Ailesini siyanürle öldüren çocuk ve olayın özeti. Siyanürle annesini babasını öldüren çocuk nereli, olay nerede y...

Şef Ahmet Ünlü yönetimindeki TED Senfoni Orkestrası solist Dilek Türkan eşliğinde 19 Mayıs'ta İzmirli müzikseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in himayelerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 31 Mayıs - 6 Haziran 2019’da düzenlenecek ''Her Şey Çok Güzel Olacak...

Urla vapur seferleri ne zaman başlıyor? Urla vapur seferleri saatleri. Urla vapuru ücreti ne kadar? Kaç liraya Urla'ya gidilir? Urla vapurla kaç saat? Urla vapur sefer...

Ekoloji İzmir Fuarı, 15-18 Mayıs tarihleri arasında, onuncu kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ''Avrupa Günü'' nedeniyle İzmir'e gelen Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'i ağırladı.

İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut'tan önemli açıklamalar.

Yazarlar
Website Security Test