Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Havagazı’nda kültürel buluşma etkinliği

21.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'de eğitim gören Gambiya’lı öğrencilerin oluşturduğu “Gambiya Öğrenci Birliği” ikinci toplantısını Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenledi.

Etkinliğe Gambiya Cumhuriyeti Büyükelçisi Kemeseng Jammeh, Gambiya Manisa Fahri Konsolosu ve Afrika Ticaret Merkezi Kurucusu Süha Özkan, Askeri Ateşe Tuğ General Omar Bune Mbye katıldı. Havagazı Gençlik Merkezi'nde akademik sunumlar ile öğrencilerin tanıtımının yapıldığı törende Gambiya’lı Öğrenciler Birliği, Büyükelçi Jammah Fahri Konsolos-Afrika Ticaret Merkezi Kurucusu Süha Özkan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan’a sertifika verdi.

Ülkelerin tanıtılıp gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan toplantıda Büyükelçi Jammeh, tüm öğrencilerinin disiplin sahibi olarak Türk Halkı’nın kurallarına, kültürlerine uyum sağlamasını istedi ve “hepiniz birer Büyükelçi olarak burada bulunmaktasınız” dedi. Öğrenci Birliği’nin ülkelerin tanıtımı ve gelişmesinde çok önemli katkıları olduğuna değinen Büyükelçi Jammeh konuşmasını şöyle sürdürdü; “Toplumların gelişmesi ve sürdürülebilirliğinde eğitimin büyük önemi vardır. Bu noktada size neden Türkiye’de bulunduğunuzu unutmamanızı tavsiye ederim. Sizler öğrenci ve birer Gambiya Büyükelçisi olarak buradasınız. Bu desteği ve bursu bunun için kazandınız. Eğer ki öğrenciler olarak istediğiniz noktaya gelmeyi başaramazsanız toplum sizi üzecektir. Bu nedenle sizi bir Gambiya ekibi olarak görmek istiyorum. Odak noktanız disiplin olsun. Çok sıkı çalışın, çalışmalarınızın ödülünü alacaksınız. Öğrenci olarak çok büyük özverilerde gösterip geride bıraktığınız aileleriniz, akrabalarınız ulusal katkılar yapmanız için geri dönmenizi bekliyor. Türkiye ile 50 yılı aşkın güçlü ilişkilerimizi devam ettirmeliyiz. Umuyorum oluşturulan Öğrenci Birliği biran önce amacına ulaşır. Bu yıl için belirlediğiniz ‘Diyalog’ teması için ayrıca hepinizi kutluyorum. Dünyanın her yerinde bağları güçlendirmek için büyük rol oynayan diyalog ‘barış’ ve ‘gelişim’ için önemli bir anahtar olabilir. Çünkü hiç bir ulus tek başına olmayı göze alamaz. Bir çok ülke ile iletişim halinde olan Gambiya barışsever bir ülke olarak bilinmekte. Dostane ilişkiler ülkelerin üstlendiği yükü azaltır.”

Gambiya Cumhuriyeti Büyükelçisi Kemeseng Jameh, etkinliklerin ardından öğrencilere sertifika verdi.  Üç gün süren etkinlik kapsamında öğrenciler Kültür Gezisi için Havagazı Gençlik Merkezi üyesi gençler ve  Gambiyalı öğrencilerin birlikte Efes Müzesi, Meryem Ana Evi ve Şirince'ye gitti. Toplantı, Havagazı Gençlik Merkezinde Gambiya kültür gecesi ile son buldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ailesini siyanürle öldüren kimya öğrencisi çocuk kim? Ailesini siyanürle öldüren çocuk ve olayın özeti. Siyanürle annesini babasını öldüren çocuk nereli, olay nerede y...

Şef Ahmet Ünlü yönetimindeki TED Senfoni Orkestrası solist Dilek Türkan eşliğinde 19 Mayıs'ta İzmirli müzikseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in himayelerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 31 Mayıs - 6 Haziran 2019’da düzenlenecek ''Her Şey Çok Güzel Olacak...

Urla vapur seferleri ne zaman başlıyor? Urla vapur seferleri saatleri. Urla vapuru ücreti ne kadar? Kaç liraya Urla'ya gidilir? Urla vapurla kaç saat? Urla vapur sefer...

Ekoloji İzmir Fuarı, 15-18 Mayıs tarihleri arasında, onuncu kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ''Avrupa Günü'' nedeniyle İzmir'e gelen Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'i ağırladı.

İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut'tan önemli açıklamalar.

Yazarlar
Website Security Test