Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ak Parti İzmir Konak Adayı Melek Eroğlu projelerini anlattı

14.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Melek Eroğlu, seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri, Karaca Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı. Eroğlu’nun 10 başlıkta topladığı projelerinin özünde Konak'ı sadece gündüzleri değil geceleri de yaşayan, 24 saat canlı bir ilçe haline getirmek düşüncesi yer alıyor.

Toplam on başlıkta ele alınan projeler arasında, trafik sorunundan istihdam alanlarının genişletilmesine kadar birçok vaat sıralandı. Proje tanıtım toplantısını, özellikle 14 Şubat Sevgililer Günü'nde yaptıklarını söyleyen Eroğlu, “Sevgi ile yola çıkalım dedik. Konak'a olan aşkımızla yola çıkmak istedik. O nedenle projeleri özellikle bugün anlatmak istedik” dedi.

23 yaşında İzmir’e geldiğini ve hayatını İzmir’de kurduğunu dile getiren Eroğlu, “Konak'ı birkaç alanda markalaştırmak istiyoruz. O nedenle bu toplantıda yapılmayanları değil yapılacak olanı anlatacağız. Müthiş bir tarihimiz var. Konak sadece gündüzleri değil geceleri de yaşayacak. 24 saat canlı yaşayacak. İlçenin 112 mahallesi var, sadece merkez değil tüm mahallelere eşit bir şekilde hizmet götüreceğiz. Konak'ın değerine değer katacağız” diye konuştu.

 

Gültepe vurgusu

Geçtiğimiz hafta İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde iptal edilen Gültepe imar planlarına değinen Eroğlu, “Gültepe'nin planları neden yapılamıyor? İZSU'dan gerekli görüşün alınamadığı söyleniyor. İZSU kimin, o da senin. Bahanelerle 15 yıl geçti. Burada kanayan bir yara var. Biz beş yıl içerisinde çözülmeyen imar planı bırakmayacağız. 81 vilayet dönüştü, biz hala dönüşemedik. 'Keşke her yer İzmir gibi olsun' diye bir laf var. İşte her yer İzmir gibi olsun dedikleri manzara bu! Şehri marka haline getirmemiz lazım. Artık günümüzde ülkeler değil şehirler yarışıyor. Bizim derdimiz Konak” dedi.

Eroğlu’nun açıkladığı projeler arasında Ege Mahallesi ve Çevresi İyileştirme Projesi, Damlacık Tasarım Kenti, Alsancak Gar Kavşağı, Talat Paşa Bulvarı Projesi, Yeşildere Trafiği için çözüm, Ankara Bulvarı Bağlantı Yolu, Liman-Altınyol-Ozan Abay ve Ankara Caddesi Kavşağı, Mürselpaşa Kavşağı, Güzelyalı Köprülü Kavşak, Katlı Otoparklar, Hatay Tünel Otopark, Yatay Asansör ve Seyir Terasları, İzmir Bahçesi Projesi, Çınartepe Konak Bahçeleri, Konak'ta Sıfır Atık Projesi, Yağmur Suyu-Kanalizasyon-Arıtma Projesi, Yeşildere Rekreasyon Alanı, Metruk Binaları İyileştirme, Kemeraltı’nın Yeniden Ticaretin Kalbi Haline Gelmesi Projesi, Meslek Edindirme Kursları, Belediye-İşveren Birliği, Kadifekale Teleferik Bağlantısı, Türkiye'nin En Büyük Arkeoloji ve Medeniyetler Müzesi, Muhtarlık Hizmet Binaları, Ege ve İzmir Mimarisi ile Taksi Durakları, Kapalı Pazar Yerleri, Sokak Hayvanlarının Korunması Projesi, Hayvan Parkı, Çalışan Anneler İçin Çocuk Bakım Evleri, Çamaşırhane, Geleneksel Konak Kahvaltısı, Semt Polikliniklerinin Kurulması ve Etkin Hale Getirilmesi, Engelli Rehabilitasyon, Eğitim ve İş Merkezi, İzmir Veledrom ve Atleitzm Pisti, Sporda Belediye-MEB İşbirliği, Spor Kulüplerinin Desteklenmesi, Akıllı Kent Konak, Ayak İzi Projesi, Sanat Sahneleri, Festivaller Şehri Konak, Gezici Sanat Evleri ve Yaratıcı Performans Merkezleri gibi projeler yer alıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ailesini siyanürle öldüren kimya öğrencisi çocuk kim? Ailesini siyanürle öldüren çocuk ve olayın özeti. Siyanürle annesini babasını öldüren çocuk nereli, olay nerede y...

Şef Ahmet Ünlü yönetimindeki TED Senfoni Orkestrası solist Dilek Türkan eşliğinde 19 Mayıs'ta İzmirli müzikseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in himayelerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 31 Mayıs - 6 Haziran 2019’da düzenlenecek ''Her Şey Çok Güzel Olacak...

Urla vapur seferleri ne zaman başlıyor? Urla vapur seferleri saatleri. Urla vapuru ücreti ne kadar? Kaç liraya Urla'ya gidilir? Urla vapurla kaç saat? Urla vapur sefer...

Ekoloji İzmir Fuarı, 15-18 Mayıs tarihleri arasında, onuncu kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ''Avrupa Günü'' nedeniyle İzmir'e gelen Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'i ağırladı.

İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut'tan önemli açıklamalar.

Yazarlar
Website Security Test