Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir’de kış ayında yüzme yarışı

27.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye Yüzme Federasyonu onaylı Türkiye'deki ilk Türkiye Kış Yüzme Şampiyonası, 30 Aralık 2018 Pazar günü Menderes Özdere'de yapılacak. Menderes Belediyesi ev sahipliğinde TYF ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinesinde Aria Claros Otel Özdere'de 1.500 metrelik parkurda yapılacak yarışlara şu ana kadar 150 başvuru yapıldı.

Menderes’te çok özel bir yarış düzenleneceği ifade eden İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, “İlk defa gerçekleşecek uluslararası standartlara sahip bir yarışma olacak. Ege’nin en güzel destinasyonlarına sahip, 46 tane mavi bayraklı bir bölgede gerçekleşecek. Türkiye’de ilk defa yüzme alanında kış yarışları yapılacak. Türkiye Yüzme Federasyonu ile Urla ve Foça’da yarışlar düzenliyorduk.  Bu defa Marathon Masters Kulübü ile düzenliyoruz. Deniz Ticaret Odası olarak herhangi bir organizasyonu yapmak yerine, bu işi yapmak isteyen gönüllü olan ve çaba gösteren insanlara destek olmak daha önemli diye düşünüyorum. Umarım bu yarışma örnek teşkil eder, biz de başka arkadaşlarımızla gerçekleştirmeye devam ederiz. Türkiye Yüzme Federasyonu ile her zaman güzel faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğiz”  dedi.

Menderes’in İzmir’in 3. büyük ilçesi olduğunun altını çizen Menderes Kaymakamı Bahadır Tiryaki, Menderes’in Ege Denizi kenarında 46 kilometre kıyı bandı ile İzmir'in en uzun kıyılarına sahip olduğunu söyledi. Tiryaki, “Paylaştığı deniz Kuşadası Körfezi’ne bakıyor. Denizimiz oldukça temiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak denizden çok yararlanamadığımızı itiraf ediyoruz. Yarışmanın düzenleneceği yerleşim yerleri Efes'e oldukça yakın. Menderes Kaymakamlığı ve Menderes Belediyesi olarak bu yarışmanın mutluluğunu yaşıyor ve paydaşlığını yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yarışmaya kayıtlar devam ediyor

Kulüp olarak tüzüklerinde ve hedeflerin yüzmeyi geniş kitlelere yaymak olduğunu dile getiren Marathon Master Kulübü Başkanı Turgut Esen ise, “Bireysellikten çıkartıp, bir spor kulübü olmanın gerekliliği olarak bu organizasyonu düzenledik. Deniz Ticaret Odası ile beraber organizasyonu bu noktaya getirdik. Menderes Belediyesi ile de güzel bir işbirliği yaptık. En uygun yeri Özdere olarak seçtik, su kalitesi ve yüzme elverişliliği açısından gelişmeye açık bir yer. Turizm potansiyeli olarak gelişmeye açık ve İzmir'imizin bir parçası. Soğuk suda koruyucu elbiselerle yüzülecek. Bin 500 ve 300 metre olarak düzenlenecek. Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından kıyafet giyme zorunluluğu olan ilk yarış olacak. Şu ana kadar 150 kişi kayıt yaptırdı” dedi.

Yarışlar, 25 yaş üzeri yerli ve yabancı yüzücülere açık olacak. Türkiye'nin TYF onaylı ilk yarışlarına yüzme gönüllüsü Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Manş Denizi'ni en hızlı geçen yüzücü Emre Erdoğan, yine Manş Denizi'ni geçen ilk Türk kadın yüzücü Bengisu Avcı ile Marathon Masters Spor Kulübü Başkanı ve milli sporcu Turgut Esen katılacak. Yarışlara kayıtlar devam ediyor. Yarış sonunda katılan herkese anı madalyası verilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, kenti bilimde dünya ligine taşıyacak dev adımlar atıyor.

Ege-Koop, 35. yılında kent merkezi dışına çıkmaları zorunlu hale gelen iş yerleri için bir soluk olacak ''Ege-Koop Ege Ticaret Merkezi''ni kuruyor.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’ın 1 Şubat 2019 tarihinde Amerika’da Stony Brook Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Samuel L. Stanley ile gerçekleştirdiği toplantı ardından, ...

İzmir elektrik kesintisi nerelerde olacak ne zaman bitecek 18 Mart 2019

İzmir Ticaret Borsası (İTB) önderliğinde hayata geçirilen Ege Lisanslı Depoculuk A.Ş. (ELİDAŞ) 2018 yılı çalışmalarının incelenmesi amacıyla gerçekleştirilen olağan ge...

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Çarşamba Toplantıları kapsamında CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’i ağırladı. İZSİAD üyelerinin soru...

Dünyanın en büyük ve en prestijli seyahat fuarı Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda (ITB Berlin) İzmir rüzgârı esti. 6-10 Mart tarihlerinde düzenlenen 53. ITB Berlin ...

Yazarlar
Website Security Test