Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Alman Başkonsolosu’ndan KOSBİ’ye ziyaret

18.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu ile bölgede faaliyet gösteren Alman AKG firmasını ziyaret etti.

Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu ile bölgede faaliyet gösteren Alman AKG firmasını ziyaret etti.

Almanya İzmir Başkonsolosu Lassig’i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin son derece güçlü olduğunu, bölgemizde de Alman firmaların faaliyetinden memnun olduklarını ifade etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin siyasal alanda da gelişmesinin her iki ülke için faydalı olduğunu söyleyen Porsuk, “Başkonsolosumuzla da burada yapılabilecek işbirliklerini konuştuk” diye konuştu.

 

Mesleki eğitime Alman modeli

KOSBİ bünyesinde bulunan Alman firmalarının varlığının iş birliği adına önemli olduğunu dile getiren Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Almanya ile Türkiye arasındaki yıllara dayanan köklü ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Almanya ile Türkiye arasında siyasi olarak bazı zor dönemler geçirdiklerini ancak şimdi yeniden ilişkilerin eski seviyesine gelmesinin önemli olduğunu ifade eden Lassig, “İki ülke arasındaki yapıcı ilişkiler kapsamında ticari faaliyetlerin gelişmesi için heyetler arası görüşmeler ve karşılıklı seyahatler yapılması olanaklarını inceleyeceğiz. Tarafımızdan da kardeş sanayi bölgeleri ilan edilerek karşılıklı iş birliği imkanlarının arttırılması, KOSBİ bünyesinde yapılması düşünülen mesleki eğitim projelerinde Alman ekolü eğitim modellerinin uygulanması için gerekli desteği verebileceğimizi ifade edebilirim” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, kenti bilimde dünya ligine taşıyacak dev adımlar atıyor.

Ege-Koop, 35. yılında kent merkezi dışına çıkmaları zorunlu hale gelen iş yerleri için bir soluk olacak ''Ege-Koop Ege Ticaret Merkezi''ni kuruyor.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’ın 1 Şubat 2019 tarihinde Amerika’da Stony Brook Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Samuel L. Stanley ile gerçekleştirdiği toplantı ardından, ...

İzmir elektrik kesintisi nerelerde olacak ne zaman bitecek 18 Mart 2019

İzmir Ticaret Borsası (İTB) önderliğinde hayata geçirilen Ege Lisanslı Depoculuk A.Ş. (ELİDAŞ) 2018 yılı çalışmalarının incelenmesi amacıyla gerçekleştirilen olağan ge...

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Çarşamba Toplantıları kapsamında CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’i ağırladı. İZSİAD üyelerinin soru...

Dünyanın en büyük ve en prestijli seyahat fuarı Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda (ITB Berlin) İzmir rüzgârı esti. 6-10 Mart tarihlerinde düzenlenen 53. ITB Berlin ...

Yazarlar
Website Security Test