Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Alman Başkonsolosu’ndan KOSBİ’ye ziyaret

18.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu ile bölgede faaliyet gösteren Alman AKG firmasını ziyaret etti.

Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu ile bölgede faaliyet gösteren Alman AKG firmasını ziyaret etti.

Almanya İzmir Başkonsolosu Lassig’i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin son derece güçlü olduğunu, bölgemizde de Alman firmaların faaliyetinden memnun olduklarını ifade etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin siyasal alanda da gelişmesinin her iki ülke için faydalı olduğunu söyleyen Porsuk, “Başkonsolosumuzla da burada yapılabilecek işbirliklerini konuştuk” diye konuştu.

 

Mesleki eğitime Alman modeli

KOSBİ bünyesinde bulunan Alman firmalarının varlığının iş birliği adına önemli olduğunu dile getiren Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Almanya ile Türkiye arasındaki yıllara dayanan köklü ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Almanya ile Türkiye arasında siyasi olarak bazı zor dönemler geçirdiklerini ancak şimdi yeniden ilişkilerin eski seviyesine gelmesinin önemli olduğunu ifade eden Lassig, “İki ülke arasındaki yapıcı ilişkiler kapsamında ticari faaliyetlerin gelişmesi için heyetler arası görüşmeler ve karşılıklı seyahatler yapılması olanaklarını inceleyeceğiz. Tarafımızdan da kardeş sanayi bölgeleri ilan edilerek karşılıklı iş birliği imkanlarının arttırılması, KOSBİ bünyesinde yapılması düşünülen mesleki eğitim projelerinde Alman ekolü eğitim modellerinin uygulanması için gerekli desteği verebileceğimizi ifade edebilirim” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

DJ Berke Yurdakul sevenlerini Alaçatı'ya davet etti.

Seferihisar ve Urla'da yapılması planlanan balıkçı barınaklarına ilişkin valilikten onay geldi.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 54. Lastik, Akümülatör ve Motosiklet Grubu üyeleri, 17 Haziran ''Dünya Motosikletle İşe Gitme Günü'' dolayısıyla Alsancak vapur iskelesi önü...

İzmir'de 20 Haziran Perşembe günü su kesintisi olacak ilçeler hangileri? Hangi ilçede perşembe günü su kesintisi olacak?

İzmir'de musluk ve şebeke suyu ile ilgili whatsapp'tan yayılan mesaj için İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi. Bugün (17 Haziran 2019 Pazartesi) musluk suy...

İzmir esnafı, 15 -16 Haziran’da üniversite sınavına girecek olan öğrencilere güzel bir jest yapmaya hazırlanıyor. İzmir'deki fotoğrafçı esnafından YKS'ye girecek adayl...

ELİDAŞ’ta gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın ardından ilk Yönetim Kurulu Toplantısı İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda ...

Yazarlar
Website Security Test