Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Borsa Akademi-Zeytin Okulu için İzmir Ticaret Borsası ve İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü güç birliği yapacak

20.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Borsası bünyesinde faaliyet gösterecek Borsa Akademi/Zeytin Okulu eğitim faaliyetleri kapsamında Borsa ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü arasında işbirliği yapılması ve ortak çalışma yürütülmesi konularında protokol imzalandı.

Protokol kapsamında, İzmir Ticaret Borsası tarafından sektörün ve kamunun ihtiyaçları göz önünde tutularak eğitim, seminer, söyleşi, konferans, atölye çalışmalarının yapıldığı, kitap, broşür, film, eğitim materyallerinin üretildiği Zeytin Okulu’nda verilecek eğitim, teknik gezi ve tadım atölyeleri gibi faaliyetlerin tamamında Enstitü ile iş birliği yapılacak. Tasarımcı ve yenilikçi bir bakış açısı ile sektör paydaşlarına fayda sağlamak ve yeni bir vizyon kazandırmak için kurulan Zeytin Okulu, önümüzdeki günlerde yapılacak açılış töreniyle hizmete girecek Borsa Akademi bünyesinde yer alacak.

Protokol imza töreninde konuşan Işınsu Kestelli ve Dr. Ünal Kaya, işbirliği protokolünün iki kurum için de hayırlı olmasını dilediklerini belirterek kurumlararası güç birliği sayesinde ülkemiz için stratejik öneme sahip zeytin ve zeytinyağı sektörünün geliştirilmesi, halkımızın zeytini daha iyi tanıması, bilinçli ve daha fazla zeytinyağı tüketmesi adına birçok başarılı çalışmaya imza atacaklarına inandıklarını ifade ettiler.

Protokol imza törenine İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Ünal Kaya’nın yanı sıra İTB Genel Sekreter Dr. Erçin Güdücü, Başkanlık Danışmanı Dr. Pınar Nacak, Ar-Ge Müdürü Mustafa Yağcıoğlu ile İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Yetiştirme Tekniği Bölüm Başkanı Murat Özaltaş, Islah ve Genetik Bölüm Başkanı Öznur Çetin ve Gıda Teknikleri Bölüm Başkanı Ferişte Öztürk Güngör katıldı.

Zeytin Okulu’nda hangi faaliyetler düzenlenecek?
Borsa bünyesinde oluşturulması hedeflenen Zeytin Okulu’nda, zeytin/zeytinyağı sektörünün aktörlerine ve kamuya yönelik üretimden-tüketime eğitim seminerleri, atölye çalışmaları, tadım etkinliği, zeytin odaklı sanat ve tasarım çalışmaları düzenlenecek. Ayrıca ulusal ve uluslararası düzeyde Ege Bölgesi’nin zeytinden kaynaklanan doğal, endüstriyel ve kültürel mirasına yönelik farkındalığın artmasına, bu mirasın korunmasına ve zenginleşmesine katkıda bulunmak amacıyla temel ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Zarzuela bestecilerinin çeşitli eserlerinden alınan bölümlerden oluşan İspanyol Renkleri, 23 Şubat 2019 Cumartesi günü saat 20.00’da İZDOB Elhamra Sahnesi’nde İzmirlil...

Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD), 21. Olağanüstü Genel Kurulu’nda İzmir 2030 gelecek vizyonu için proje fikirlerinin derlendiği “Ege İş Dünyası Gözünden...

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, seçim kampanyasıyla ilgili çalışmalarını sürdürdü. Gün içinde sırasıyla Akademik İstişare Kurulu, Ege İhracatçıl...

Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İzmir'deki en büyük sorunların neler olduğunu anlattı. NTV'de yerel seçim projelerine ilişkin soruları ...

CHP'nin adaylığını geri çektiği CHP İzmir Buca Adayı Suat Nezir basın toplantısı düzenledi.

13 yıldır devam eden ve Türkiye’nin en kapsamlı pazarlama etkinliği olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde (İPZ) 2019’un ilk turu İzmir ile başladı.

Türkiye'de eğitim gören Gambiya’lı öğrencilerin oluşturduğu “Gambiya Öğrenci Birliği” ikinci toplantısını Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenledi.

Yazarlar
Website Security Test