Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

6 bin Marriott Oteli'nde İzmir tanıtılacak

14.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin birinci yılını kutlarken İzmir’in tanıtımı için önemli bir adım attı. Four Points by Sheraton İzmir Otel Müdürü Bülent Süzer, Marriott Oteller Grubu'na bağlı 6 bin otelde bu ay İzmir’in tanıtılacağını söyledi.

Bülent Süzer, birinci yılını dolduran Four Points by Sheraton İzmir otelinin iş dünyasının bir çok seçkin firması ve kişileri ile doluluk açısından iyi bir yıl geçirdiklerini söyledi. Temmuz ve Ağustos aylarında bile İzmir’de doluluk oranının yüzde 80 civarında olduğunu belirten Bülent Süzer, “Bu aylarda gelen turistin yüzde 50’si Araptı. Araplar İzmir’in yaşam tarzını merak ediyor. Aynı dönem, İzmir’in tatil beldelerinde tatil yapmak isteyen insanlarda İzmir’deki otellerde konaklamayı seçti” dedi. Bülent Süzer, Marriott Oteller Grubu'na bağlı 6 bin otel olduğunu söyleyerek, önümüzdeki ay İzmir'in bu otellerin ekranlarında tanıtılacağını kaydetti.

6 OTELİ AYNI ANDA GELİŞTİRİYORUZ
Turizm sektörünün önemli markalı otel yatırımcılarından ve aynı zamanda uluslararası otel zinciri Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin ilk yılını kutlarken ikinci otelini İstanbul Kağıthane’de açmaya hazırlanıyor.
Bir ülkenin ekonomik gücünü, büyük oranda özel sektörünün ekonomiye sağladığı katkıların belirlediğini söyleyen Er Yatırım ve Turizm firmasının Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat. İzmir’deki otellerinin birinci yılı ve yeni yatırımları hakkında şunları söyledi:
“İlk otelimizi 30 milyon dolarlık bir yatırımla, 2017 yılı Eylül ayında İzmir Bayraklı’da hizmete açtık. Yine aynı marka altında 2019 yılında Kağıthane’de, 2020 yılında Gebze’de, 2021 ve 2022 yılında da İstanbul Kartal ve Ataşehir’de otel projelerini hayata geçireceğiz. Şu anda 6 oteli aynı anda geliştiriyoruz.
Toplamda 300 milyon dolara mal olacak olan yatırımlar ile 1000 kişinin üzerinde istihdam yaratmış olacağız. 300 milyon dolarlık bir yatırımla 10 yılda 20 otel yapmayı hedefleyerek yola çıktık. Yüzde 50’sini öz kaynağımızla finanse ettiğimiz yatırımlarımıza planlarımız doğrultusunda devam etme kararlılığındayız. Bu ülkeye inanıyoruz. Bu coğrafyanın alternatifi yok.”

EGO YATIRIMLARI TURİZME ZARAR VERİYOR
Türkiye’nin dünya turizminden aldığı payı arttırması için turizm sektöründe bilinçli otel yatırımcılarına ihtiyaç olduğunu söyleyen Ferzan Çelikkanat “hesap kitap yapılmadan turizm yatırımı yapılamaz” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Turizm sektöründeki yatırımcılara iyi bakmak lazım. Yatırımcı EGO yatırım mı yapıyor yoksa büyük resmi görerek bilinçli bir yatırım mı yapıyor? Bugün doktor değilseniz muayenehane açamazsın. Ama herkes otel yatırımcısı olabilir. İşi turizm olan turizmci sayısı ne yazık ki çok az. Ana işi turizm olan daha matematik hesap yapıyor. Dört işlemin kurtarmadığı bir işe girmiyor. Matematik hesabı yaparak bu işe giren yatırımcı, ülkenin dünya turizminden aldığı payı artırmaya çalışıyor. EGO yatırımları ise sektöre ve ülkeye zarar veriyor. Bugün İstanbul’a gelen turist sayısı 9 milyon iken sadece Eiffel ve aşk teması ile pazarlanan Paris’e giden turist sayısı İstanbul’un iki katı. İşi gerçekten turizm olmayanlar; aynı güneşi aynı denizi ve aynı kumu Cort d’azur’dan çok daha ucuza satmanıza neden oluyorlar. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) verilerine göre toplam kredilerin yüzde 60’ı turizm sektöründe. Yüzde 60’ın yüzde 30’una yakını da takipteki alacak.”

TURİZM HOLDİNG GİBİ YÖNETİLMELİ
Tanıtım ve pazarlama konusunun kritik bir iş olduğunu ve bakış açısını değiştirmek gerektiğini söyleyen Ferzan Çelikkanat, “Ürün bazında pazarlama yapılmalı. İstanbul, Kapadokya, İzmir, Mardin vb ülkenin her bir noktası ayrı bir ürün olarak pazarlanmalı. Türkiye’yi tek bir ürün olarak pazarladığımızda, ülkenin herhangi bir yerinde çıkan bir olay tüm ülkenin turizmini topyekûn etkiliyor” diyerek şöyle devam eti:
“Turizmin holding gibi yönetilmesi ve başına da CEO atanması gerektiğine inanıyorum. Turizmciler olarak CEO’muza kavuştuk. Ancak kadrolar da bu yapılanmaya uygun olmalı. Dönüşüm bütün bünyede yapılmalı.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ressam Resul Aytemür’ün Resim Sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açıldı. Resul Aytemür: "Resimlerimde 'Türkiye’nin Renkleri'ni kullanıyorum." diyor.

ESİAD bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İzmir Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70’inci yılı sebebiyle Avrupa Birliği Türk...

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Alaattin Yüksel, aday gösterilip seçilmesi halinde kentin bütün sorunlarını meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ile ...

Ülkemizin de üyesi olduğu Uluslararası Zeytin Konseyi’nin dünyada zeytin ve zeytinyağının önemine vurgu yapmak amacıyla ilan ettiği “Dünya Zeytin Günü” dolayısıyla yap...

İzmir'in Menderes ilçesinde, bir fabrikada kimyasal maddeden meydana gelen sızıntı nedeniyle hastaneye kaldırılan 1 işçi yaşamını yitirirken, diğer 3 işçinin ise tedav...

Çeşme’nin en çok ziyaret edilen ve buluşma noktalarından bir olan Cadde Plus Alışveriş Merkezi, 4 gün boyunca düzenleyeceği 'Hediyelik Eşya Günleri'nde yılbaşına özel ...

İGC tarafından hazırlanan 51 yıllık gazeteci, eski milli atlet ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka’nın kişisel fotoğraf sergisi Ege Bölgesi Sanayi Odası Sergi Salonu’nda...

Yazarlar
Website Security Test