Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ING Bank’tan İTÜ Çekirdek’teki fintech girişimcilerine 100 bin TL’lik destek

20.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin teknoloji geliştirme bölgesi İTÜ ARI Teknokent, ING Bank ile iş birliğini bu yıl da sürdürüyor. Big Bang Girişimcilik Yarışması kapsamında verilen ING Bank Fintech Özel Ödülü ile ING Bank tarafından başarılı bulunan fintech girişimcilerine ödül olarak toplam 100 bin TL destek sağlanacak.

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent, inovatif fikirleri gerek kurum içinde gerekse kurum dışında destekleyecek yapılar oluşturan ING Bank ile geçen yıl başladığı iş birliğine devam ediyor.  Tüm Türkiye’den başvuran girişimcilerle melek yatırımcıları ve hiçbir karşılık beklemeden destekte bulunan kurumları bir araya getiren Big Bang Girişimcilik Yarışması, ticarileştirilebilir ürünlerin ortaya çıkarılmasını amaçlıyor. Bu yıl da kasım ayında düzenlenecek Big Bang Girişimcilik Yarışması’nda başarılı bulunarak 17 milyon TL’den fazla ödül veya yatırıma ulaşması beklenen tüm girişimciler, İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi’nde de bir yıl süreyle açık ofis, satış, mentorluk ve network gibi ayrıcalıklı imkanlara sahip olacak. ING Bank Fintech Özel Ödülü kapsamında ise ING Bank tarafından başarılı bulunan fintech girişimcilerine ödül olarak toplam 100 bin TL dağıtılacak. ING Bank desteğiyle İTÜ Çekirdek girişimcisi olmak isteyenler için ise başvurular www.itucekirdek.com adresinden alınıyor.

 

Çolpan: “Fintech girişimleri İTÜ Çekirdek’te gelişmeye daha uygun bir ortam buluyor”

İTÜ ARI Teknokent CEO’su Kenan Çolpan ise gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili olarak, şunları söyledi; “Avrupa’nın en iyi 2’nci ve dünyanın en iyi 3’üncü kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek olarak, aramıza katılan destekçilerimizle daha da güçlendiriyoruz. ING Bank ile geçtiğimiz yıl başlattığımız iş birliğimizi bu yıl da sürdürmenin mutluluğuyla, finansal teknolojiler alanındaki girişimler, İTÜ Çekirdek’te gelişmeye daha uygun bir ortam buluyor. Bu iş birliğiyle finans sektörüne daha fazla girişimci yetiştirerek katkıda bulunuyoruz. Sektörlerinin inovasyon potansiyelini yepyeni girişimlerle daha da ileriye taşımak isteyen tüm kurumsal firmaları destekçilerimiz arasına katılmaya davet ediyoruz. İTÜ Çekirdek’e bu yıl yapılan binlerce başvuru, gerekli destek ve ortamla buluştuğunda ilgi duyan tüm sektörleri inovasyon ile dönüştürme potansiyeli taşıyor. ING Bank çalışanlarının İTÜ Çekirdek mentorları arasına katılmasıyla bu sürece yapısal bir nitelik kazandıran ve ING Bank Fintech Ödülü ile ayrıca katkı sunan ING Bank’a teşekkür ediyoruz.”

Şamlı: “Türkiye’de ekosistemin gelişmesi herkes için öncelik olmalı”

 

ING Bank Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Şamlı, iş birliğine ilişkin değerlendirmesinde, “ING Bank olarak hem kurum içinde hem de dışında güçlü bir inovasyon ve girişimcilik ekosistemi oluşturmak ve  desteklemek için uzun yıllardır çalışıyoruz. Türkiye’de bu ekosistemin gelişmesi herkes için öncelik olmalı. Çünkü inovasyon ve girişimcilik sadece finans ve teknoloji sektörlerinde değil, tüm sektörlerde Türkiye için çok değerli bir itici güç olma özelliği taşıyor” dedi. Bu anlamda hem şirkete hem de ülkeye yapılabilecek en değerli yatırım alanlarının inovasyon ve girişimcilik olduğuna dikkat çeken Şamlı, ING Bank olarak bu bilinçle inovasyon ekosisteminde kalıcı etkiler yaratmaya odaklandıklarını vurguladı. Şamlı, şöyle devam etti: “Bankacılık sektörünün laboratuvarı olması amacıyla hizmete açtığımız inovasyon atölyemiz Orange Lab, kurum içinde inovatif fikirleri desteklediğimiz global düzeydeki Yenilikçilik Kampı ve İnovasyon Fonu ile geçen yıldan beri memnuniyetle yürüttüğümüz İTÜ ARI Teknokent iş birliğimiz en önde gelen çalışmalarımız arasında. Geçen yıl ilk kez içinde yer aldığımız Big Bang Girişimcilik Yarışması sayesinde girişimlere kuluçka döneminde de destek sağlamış olduk. Bu kapsamda üç projeye finansal desteğin yanı sıra bir yıl boyunca Orange Lab’in ofis alanını ücretsiz kullanma imkanı sağladık. Ayrıca 40’ı aşkın yöneticimizle oluşturduğumuz mentor ağımız üzerinden birçok girişimciyle birebir çalışarak uzman desteği sağladık. İTÜ Çekirdek iş birliğimizin finansal teknolojiler konusunda bizi bir adım daha ileriye taşıyacağına inanıyoruz.”

 

Teknolojiye dayalı ürün ve hizmete dönüşebilir, dijital bankacılıktan ödeme sistemlerine, risk analitiğinden dijital paraya, finans ve bankacılık sektörünü dönüştürme potansiyeline sahip fintech teknolojisine yönelik girişimi olan her yaştan girişimci, İTÜ Çekirdek’te yerini almak veya daha fazla bilgiye sahip olmak için www.itucekirdek.com internet sitesi üzerinden başvurusunu gerçekleştirebiliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

18 Aralık 2018 Salı döviz kuru Dolar ve Euro kaç TL? Bugün (18 Aralık 2018) döviz fiyatları. Dolar ve Euro alış satış fiyatları 18 Aralık 2018 Salı. Japon yeni, İngili...

Serbest piyasa altın fiyatları, çeyrek altın fiyatı 350 lira oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan son dakika bütçe açığı açıklaması geldi. Türkiye cari açık Berat Albayrak son dakika.

Sanayi üretimi 2018 yılı Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,7 azaldı.

Eylül ayı İşgücü İstatistikleri açıklandı. İşsizlik oranı 0,8 puan arttı.

Kısa Vadeli Dış Borç Stoku, 2018 yılı Ekim sonu itibarıyla, 2017 yıl sonuna göre yüzde 1,7 oranında azalışla 116,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.

İmar Barışı son gün ne zaman 2018? İmar Barışına kaç kişi başvuru yaptı 2018? İmar Barışı son başvuru tarihi nedir? İmar Barışında yanlış veya eksik bilgi verenlere ne...

Yazarlar
Website Security Test