Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EBSO'da Yorgancılar yeniden başkan

11.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar’ın tek listeyle gittiği seçimde sandık mesaisi başladı

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda (EBSO) ilk aşama olan komite seçimleri geride kaldı. Meclise giren isimler netleşirken bu kez yeni dönem için de adaylığını açıklayan başkanlık seçimleri için mesai start aldı.

Seçime mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ın tek listesiyle gidildi.

Yönetim Kurulu üyeleri, Disiplin Kurulu üyeleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul Delege listelerinde birbirinden önemli isimler yer aldı.

YÖNETİM SİL BAŞTAN
Eski yönetimde yer alan önemli isimler yeni dönem için oluşturulan listede yer almadı. Değişimin beklendiği yeni dönemde bu derecede bir revizyonun sürpriz olarak nitelendiriliği belirtildi. Komite seçimlerinde kaybeden ve meclise giremeyen Cemal Altıntaş’a ilaveten Kamil Porsuk, İsmail Deniz Gündüz, Erdoğan Çiçekçi ve Haluk Tezcan yeni yönetime giremedi.

Oluşturulan yeni yönetim kurulu listesinde Yaşar Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı İdil Yiğitbaşı, Meditera Group CEO’su Atilla Sevinçli, CHP 24’üncü dönem İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel’in oğlu Ali Arda Yüksel yer aldı.

SEÇİM SONUÇLANDI, YORGANCILAR TULUM ÇIKARDI
EBSO’da oy kullanma hakkı olan 132 meclis üyesinden 125’i sandık başına gitti. Sayımda sandıktan 3 oy boş çıkarken 2 tanesi de geçersiz sayıldı. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar geçerli olan 120 oyun tamamını alarak 3. kez başkamn seçildi.

KİM KAÇ OY ALDI?
Diğer isimlerin aldıkları oylar şu şekilde:

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Gökçüoğlu ise: 94

Muhsin Dönmez: 120

 Eyüp Sevimli: 118

Hakan Ürün: 118

 Ateş Demirkalkan: 117,

Metin Akdaş: 99

Atilla Sevinçli: 116

İdil Yiğitbaşı: 119

Aytekin Öztaş: 117

 Ali Arda Yüksel: 111

BAŞKAN YARDIMCISINA 26 ÇİZİK!
Eski yönetimden Cemal Altıntaş, Erdoğan Çiçekçi, Deniz Gündüz, Kamil Porsuk ve Haluk Tezcan yeni dönemde görev alamadı. Yeni isimlerden Metin Akdaş, Atilla Sevinçli, İdil Yiğitbaşı, Aytekin Öztaş ve Ali Arda Yüksel  yönetime giren yeni isimler arasındaki yerini aldı. Ayrıca önceki yönetimde başkan yardımcısı olarak görev yapan Gökçüoğlu’nun 94 oyda kalması dikkat çekti. Toplam 120 oydan 26 kişi Gökçüoğlu’nun ismini çizdi. 

Meclise 5 yeni isim girmiş oldu. 

KIRGINLIK NE OLABİLİR Kİ?
Seçim sonrasında açıklama yapan Yorgancılar şunları söyledi: "Kadın üye daha önceki yönetimde de vardı. Daha önce Berkay Hanım vardı. Şimdi ise İdil Hanım’ı aldık. Genç arkadaşımız Ali Arda Yüksel de bu dönemde bizimle olacak. Dolayısıyla o da burada yetişir. Oda camiası, oda çalışmaları ile ilgili tecrübe kazanır. Çünkü bu işi bizden sonra yapacak olanlar gençler. O yüzden bizim gençlere örnek olmamız lazım. Yenilenmemiz ve gençleşmemiz lazım. Eski yönetimde olup da yeni yönetimde olmayan üyelerde herhangi bir kırgınlık söz konusu değil. Kırgınlık ne olabilir ki? Biz her zaman dostuz, arkadaşız. Biri gidecek, biri gelecek. Ben de gittiğim zaman benim yerime birileri gelecek. Kırgınlık olduğunu düşünmüyorum. Başka yerlerde kırgınlık olabilir ama burada olmaz. Burası Ege Bölgesi Sanayi Odası. Burada kırgınlık, kavga, küslük olmaz.  Onu başka yerlere sormak gerek"

(EGEDESONSÖZ)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yemeksepeti, yemeğin içinden çıkan sigara izmaritini nasıl buldu? Yemeksepeti nasıl çalışıyor? Yemeksepeti'nde kaç restoran var? Yemeksepeti'nin işleyişi. Kurye yemeği...

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ikinci toplantısı sona erdi. Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrası hükümet, işçi ve işveren tarafı açıklamalarda bulundu. Çalışma Gen...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu sonrası faiz kararını açıkladı.

Devlet garantili dolar, euro, döviz cinsi tahvili halka arz edilecek.

Zeolit Nedir? Zeolit ne işe yarar? Manisa Gördes 1.5 milyar ton rezervlik zeolit madeni.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nden memurlar için kanun teklifi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, 657. Devlet Memurları Kanunu...

Türkiye ekonomisi nereye gidiyor? TÜİK'in açıkladığı büyüme rakamlarının ardından Türkiye ekonomisinin 2019 yılı tahminleri, Türkiye ekonomisi 2019'da nasıl olacak, ne...

Yazarlar
Website Security Test