Facebook ta paylaştweet le

Menemen OSB'nin 2023 hedefi; 5 bin kişilik istihdam

1.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Teknolojinin sağladığı tüm olanakları kullanarak altyapısı, arıtma tesisi, yolları ve diğer kullanım alanları ile modern bir sanayi bölgesi olan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi sağladığı olanaklarla katılımcılarının rekabet gücünü arttırıyor. Bölge, 2021 yılında da yatırımlarına devam etmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin tek Plastik İhtisas Sanayi Bölgesi olma özelliğini taşıyan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB), şehir merkezine, hava, deniz taşımacılığına ve raylı sistemlere, sağlık ve eğitim tesisleri ile işgücü yerleşim birimlerine çok yakın konumu ve ulaşım kolaylığı ile sanayicilerine rahat bir çalışma ortamı sağlıyor. Dünya ve ülke genelinde yaşanan ekonomik belirsizlikleri daha da arttırarak sanayicilerin çok zor bir yıl geçirmesine sebep olan Covid-19 salgınına rağmen yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor.

“Ekonomik krizler ve pandemiye rağmen 2020 yılında da Organize Sanayi Bölgemizde yatırımlarımıza devam ettik” diyen EBSO Meclis Başkanı ve MPİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “Kullanılan teknoloji olarak Ege Bölgesi’nde emsali olmayan Arıtma Tesisimizi devreye aldık. Yine Türkiye’de çok az OSB’de bulunan elektrik, su ve doğalgaz şebekelerimizin tümünü kapsayan SCADA Sistemimiz’in kurulumunu tamamladık. 2021 yılında da en modern şekilde tamamladığımız altyapımıza ilave olarak Bölgemizde sosyal tesis projelerimizi faaliyete geçirmeyi ve katılımcılarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bunların yanı sıra İzmir’de plastik sektörü, teşvik yönünden desteklenmeyen sektörler arasında yer almasına rağmen bizim Bölgemiz’de plastik yatırımı yapan sanayici, ihtisas özelliğimizden dolayı bölgesel teşviklerden yararlanabiliyor. Bu avantajların da etkisi ile 41 sanayi parselinden oluşan Bölgemiz’de tüm parselleri tahsis ettik. Hali hazırda 21 parsel üretime geçti. Şu anki istihdam sayımız 2000 kişi. 2021 yılında da bu sayının 30 parsele çıkmasını 2023 yılında ise tüm parsellerin üretime geçmesini ve 5000 kişilik istihdamı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ocak ve Şubat aylarından sonra Mart ayında da yüzde 81’lik artışla 35 milyon doları Türkiye’ye kazandırarak artış rekortmeni olan Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı...

Türkiye’ye 2020 yılında 910 milyon dolar döviz kazandıran Tütün sektörü, ihracatta sürdürülebilirliği sağlamak için geleneksel oriental üretimine ek olarak Virginia tü...

İl Koordinasyon Kurulunun 2021 Yılı 2. Olağan Toplantısı, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında gerçekleştirildi.

Merkez Bankası'nın repo ihalesine 152 milyar liralık teklif geldi. Piyasa ise güne yaklaşık 3 milyar lira eksi rezervle başladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2021 yılı mart ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

TÜRSAB ve Bodrum Tanıtım Vakfı (BOTAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen Bodrum Leleg Yolu çalıştayının tanıtım toplantısında Bodrum turizminin geliştirilmesi ve 12 aya ya...

Ege İhracatçı Birlikleri, Mart ayında ihracatını yüzde 18 artırarak 1 milyar 286 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.

Yazarlar