Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Milletvekili Beko: Memurlar ve emekliler de işçiler gibi yoksulluğa mahkum edildi

4.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Milletvekili Kani Beko, "Memurlar ve emekliler de işçiler gibi yoksulluğa mahkum edildi" açıklamasında bulundu.

İzmir Milletvekili Kani Beko, "Memurlar ve emekliler de işçiler gibi açlığa, yoksulluğa, sefalete mahkum edildi" açıklamasında bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Pazar Enflasyonu yüzde 40, TÜİK Enflasyonu yüzde 14.60; memur zammı ise sadece yüzde 7.36 oldu; emekliye de 8,36! AKP ekonomik krizlerin faturasını bugüne kadar hep halka kesti. Bugün de yine aynısı oldu. Tek adam rejimi; işçinin, memurun, emekçinin, emeklinin değil sarayın, zenginin ve yandaşın tarafında olduğunu bir kez daha tescilledi. “ dedi.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Pazar Enflasyonu yüzde 40, TÜİK Enflasyonu yüzde 14.60; memur zammı ise sadece yüzde 7.36 oldu; emekliye de 8,36! AKP ekonomik krizlerin faturasını bugüne kadar hep halka kesti. Bugün de yine aynısı oldu. Tek adam rejimi; işçinin, memurun, emekçinin, emeklinin değil sarayın, zenginin ve yandaşın tarafında olduğunu bir kez daha tescilledi. “ dedi.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko aralık ayına ilişkin enflasyon rakamlarının açıklanması ve memur maaş artışlarının belli olmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP’li Beko açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Ayçiçek yağına yüzde 110, Doğalgaz ve Elektrik fiyatlarına yüzde 40 zam yapılan bir dönemde sarayın memura, emekçiye reva gördüğü artış oranı 7.36 olarak açıklandı! Baklagiller yüzde 60, peynir %27, Yumurta %80 zamlanırken, emekliye sadece yüzde 8,36 artış yapıldı.

Saray rejimi; müteahhite, yandaşa, zengine dost olduğunu her fırsatta belirtiyor. Bugünkü karar o yüzden kimseyi şaşırtmadı. Bütçede engelli, işçi, emekçi, memur, emekli yani halk yok sayılmışken bugün de farklı bir karar beklenmiyordu.

Memura, emekliye insan olmaktan kaynaklanan temel ihtiyaçlarını karşılayacak ve insan onuruna yakışan bir maaş çok görülmüştür. Onurlu bir yaşam sürdürmeye çalışan ancak zorluklarla baş etmek adına akşamları pazar artıkları ile beslenmek zorunda kalan emekliler; AKP tarafından yine sefalete mahkum edilmişlerdir.

Dört maaşla, beş maaşla saraylarda yaşayanların halkın derdiyle dertlenmesi mümkün değildir. Tok açın halinden anlamaz. Halkı açlığa ve yokluğa terk etmeyi tek adam düzeniyle sürdüreceklerini zannedenler, ilk seçimde halkın kararını görecek ve ucube rejimleriyle beraber devrilip, dağılıp gidecekler.

Herkes biliyor ki;

AKP DEMEK AÇLIK DEMEK, YOKSULLUK, İŞSİZLİK, YOKLUK VE ZAM DEMEKTİR!

AKP DEMEK DEVLET İMKANLARIYLA YANDAŞ BESLEMEK, HALKIN İSE KURU EKMEĞE MUHTAÇ HALE GELMESİ DEMEKTİR.

Bu düzen böyle gitmez. Yokluğa, açlığa yoksulluğa, zamlara, adaletsizliğe karşı olanların, ezilenlerin, sömürülerin sesi artık bir çığlığa dönüşmüştür. Kulakları sağır eden bu çığlık saraylardan duyulmaz ama sandıkları patlatır. Gitmekte olanın gidişi artık durdurulamaz. Kimse umutsuzluğa, yılgınlığa düşmesin; aydınlık yarınlar artık yakın…”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Setur Marinaları, yeni yıla denizcileri mutlu edecek kampanyalarla merhaba dedi. Türkiye’nin lider zincir marina işletmesi, sahip olduğu marina zinciriyle sunduğu eşsi...

Sağlık iksiri zeytinyağı pandeminin zirve yaptığı 2020 yılının son çeyreğinde, 2020/21 ihracat sezonuna başarılı bir giriş yaptı.

İzmir Mekan Rehberi, esnaflardan kendilerine gelen mail ve mesajlara kayıtsız kalmayarak mekanların açılması için “Mekanlara HES Esnafa Nefes” sloganıyla bir kampanya ...

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), TÜRKONFED kurumsallaşma çalışması kapsamında yeni logosunu hazırlayarak kamuoyu ile paylaştı.

Dijitalleşme, kurumların faaliyetlerinde, iş yapış biçimlerinde köklü değişimler yaratıyor.

Türkiye, gıda fiyatlarında yıllık yüzde 20.6’ya ulaşan artışla OECD ülkeleri arasında şampiyon oldu.

Türkiye, gıda fiyatlarında yıllık yüzde 20.6’ya ulaşan artışla OECD ülkeleri arasında şampiyon oldu.

Yazarlar
Website Security Test