Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun: Esnaf için destek şart

9.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Üretim, imalat ve lojistik yapan firmaların kısıtlamalardan muaf tutulmasının doğru bir karar olduğunu ifade eden TTO Başkanı Olgun ''Mülk sahipleri esnafa kira konusunda yardımcı olmalı. Kısıtlama döneminde esnafın vergi, prim ve kredi borç ödemlerinin etlenmesi gerekiyor'' dedi.

Pandemi tedbirleri kapsamında hafta sonunun tamamı ve hafta içi için saat 21:00 ile 05:00 arası uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları bir haftadır uygulanmaya başladı. Restaurant, kafe, kahvehane, bakkal ve benzeri esnaf dükkânları kısıtlamalardan ciddi derecede etkileniyor. Torbalı’nın çarşısı olarak nitelendirilen 1. Hürriyet, 2. Hürriyet, İsmet Paşa ve Erdinç Tekirli Caddesinde; Meclis Başkanı Erkan Aksoy ile birlikte esnaf ziyareti yapan Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun değerlendirmelerde bulundu. Esnafın kapalı olduğu günlerde kira ve benzeri giderlerini ödemeye devam ettiğini ifade eden Olgun “Mülk sahiplerini bu dönemde taşın altına elini sokmaya davet ediyoruz. Esnafın eli hep taşın altında. Üretim ve imalat yapan bir şekilde başının çaresine bakabiliyor ama esnaf gerçekten de zorda” dedi.

 

ESNAFI ZOR BİR KIŞ BEKLİYOR

Tedarik zincirinin aksamaması adına üretim, imalat, inşaat ve lojistik alanında çalışan firmaların faaliyetine devam ettiğini ifade eden Olgun “Bu karar çok olumlu. İlçemizdeki fabrikalar çarkları döndürmeye devam ediyor. Özellikle ihracat yapan veya iç piyasadaki firmalarımız üretimine ara vermedi. Ama esnafımız için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Acil desteklere ihtiyaç var. Kısıtlamalar ile birlikte iş kaybı ve ekonomik kayıplar esnafı kepenk kapatma noktasına getirdi. Kira, elektrik, su ve benzeri giderler için doğrudan destek verilmesi şart oldu. Kısıtlama döneminde esnafın vergi, prim ve kredi borç ödemlerinin ertelenmesi lazım. Esnafımız bu kış ayını zor çıkarır” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Setur Marinaları, yeni yıla denizcileri mutlu edecek kampanyalarla merhaba dedi. Türkiye’nin lider zincir marina işletmesi, sahip olduğu marina zinciriyle sunduğu eşsi...

Sağlık iksiri zeytinyağı pandeminin zirve yaptığı 2020 yılının son çeyreğinde, 2020/21 ihracat sezonuna başarılı bir giriş yaptı.

İzmir Mekan Rehberi, esnaflardan kendilerine gelen mail ve mesajlara kayıtsız kalmayarak mekanların açılması için “Mekanlara HES Esnafa Nefes” sloganıyla bir kampanya ...

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), TÜRKONFED kurumsallaşma çalışması kapsamında yeni logosunu hazırlayarak kamuoyu ile paylaştı.

Dijitalleşme, kurumların faaliyetlerinde, iş yapış biçimlerinde köklü değişimler yaratıyor.

Türkiye, gıda fiyatlarında yıllık yüzde 20.6’ya ulaşan artışla OECD ülkeleri arasında şampiyon oldu.

Türkiye, gıda fiyatlarında yıllık yüzde 20.6’ya ulaşan artışla OECD ülkeleri arasında şampiyon oldu.

Yazarlar
Website Security Test