Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tarım, sanayi ve ticarethanelerde indirimli elektrik için son günler

2.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yıllık 7 milyon kilovatsaat (kWh) ve üzerinde elektrik tüketen tarımsal sulama, sanayi ve ticarethane abonelerinin Ocak 2021'de son kaynak tedarik tarifesinin altında fiyattan elektrik alarak tüketme imkanından yararlanabilmek için son günler.

Yıllık 7 milyon kilovatsaat (kWh) ve üzerinde elektrik tüketen tarımsal sulama, sanayi ve ticarethane abonelerinin Ocak 2021'de son kaynak tedarik tarifesinin altında fiyattan elektrik alarak tüketme imkanından yararlanabilmek için en geç 5 Aralık 2020 tarihine kadar piyasadaki tedarik şirketleriyle anlaşma yapmaları gerekiyor.

Dünya'nın haberine göre, 5 Aralık 2020 tarihine kadar sözleşmelerini imzalamamış aboneler, Ocak 2021 döneminde, piyasa fiyatından daha yüksek olan son kaynak tedarik tarifesinden elektrik tüketmek zorunda kalacaklar. Halen son kaynak tedarik tarifesindeki kWh başına elektrik fiyatı sanayi aboneleri için 53 kuruş, ticarethaneler için 58 kuruş civarında bulunuyor. Üstelik bu tarifenin yeni yılda zamlanması da bekleniyor. Ancak yıllık 7 milyon kWh'in üzerinde tüketimi bulunan aboneler piyasada halen kWh başına 45 kuruşa kadar elektrik satabilecek tedarikçi bulma imkanına sahip.

Özel sektör elektrik tedarik şirketlerinden KOLEN'in Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, son kaynak tedarik tarifesinin altında fiyattan elektrik tüketmek isteyen tarımsal sulama, sanayi ve ticarethane abonelerini, imzalayacakları ikili anlaşmalar konusunda dikkatli olmaya çağırdı. Tedarik şirketleri tarafından kurumlara ve ticarethanelere vaat edilenler ile sözleşmenin örtüşüp, örtüşmediğine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Karayurt “Anlaşılması ve takibi zor olan ön koşullar iyi değerlendirilmeli. Sözleşmede avantajmış gibi görünüp dezavantaja dönüşebilecek maddelerden uzak durulmalı” dedi.

"Tüketime uygun anlaşma yapılmalı"

Karayurt, ikili anlaşma yoluyla indirimli elektrik alma imkanını kullanmayan abonelerin zararlı çıkacağı uyarısında bulundu. Teklifleri toplayacak abonelere kendi tüketim yapılarına göre davranmalarını öneren Karayurt, "Mesela fiyata duyarlıysanız başka, bütçe hassasiyetiniz yüksek ise başka, hizmetin kalitesi sizin için kritikse, sürekli destek ihtiyacı duyuluyorsanız başka noktalara dikkat etmelisiniz" ifadesini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Setur Marinaları, yeni yıla denizcileri mutlu edecek kampanyalarla merhaba dedi. Türkiye’nin lider zincir marina işletmesi, sahip olduğu marina zinciriyle sunduğu eşsi...

Sağlık iksiri zeytinyağı pandeminin zirve yaptığı 2020 yılının son çeyreğinde, 2020/21 ihracat sezonuna başarılı bir giriş yaptı.

İzmir Mekan Rehberi, esnaflardan kendilerine gelen mail ve mesajlara kayıtsız kalmayarak mekanların açılması için “Mekanlara HES Esnafa Nefes” sloganıyla bir kampanya ...

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), TÜRKONFED kurumsallaşma çalışması kapsamında yeni logosunu hazırlayarak kamuoyu ile paylaştı.

Dijitalleşme, kurumların faaliyetlerinde, iş yapış biçimlerinde köklü değişimler yaratıyor.

Türkiye, gıda fiyatlarında yıllık yüzde 20.6’ya ulaşan artışla OECD ülkeleri arasında şampiyon oldu.

Türkiye, gıda fiyatlarında yıllık yüzde 20.6’ya ulaşan artışla OECD ülkeleri arasında şampiyon oldu.

Yazarlar
Website Security Test