Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de büfeciler isyanda: Açık alan büfe yasak, AVM serbest

26.11.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (EİSOB) Başkanvekili ve İzmir Büfeciler Odası Başkanı Selahattin Arslan, açık alanda bulunan büfelerin saat 20'de kapanmasını ancak AVM'lerin açık olduğu konusunda eleştiriler yöneltti.

İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (EİSOB) Başkanvekili ve İzmir Büfeciler Odası Başkanı Selahattin Arslan, büfecilerin sorunlarıyla ilgili isyan etti.

Egedesonsöz'ün kanalı SonSöz TV'ye konuşan Arslan, "Buradan bilim kuruluna sesleniyorum. Hangi bilim kurulu üyesi varsa tartışmaya hazırım. Açık alanda deniz kenarında yasak ediyorsun ama AVM’de 500 – 600 kişi yürüyecek kapalı alanda yasak değil. Benim artık kafam yerinde değil, kafam oynuyor. Ağır konuşacağım artık. Dalga mı geçiyorlar bizimle? Bizi de çağırın bizim görüşümüzü de alın birlikte yapalım. Birlikte yaparsak başarılı oluruz.’" dedi.

"Bu hafta sonu AVM’ye gittim gözlem yapmaya. Toplu alanlarda insanlar oturmuş yemek yiyordu. Bir merdivende 18 kişi vardı, kendim saydım. Kahve satan bir dükkanın önünde tam 37 kişi vardı. Aralarında mesafe filan yoktu. Aralarında gereği kadar mesafe olsa Konak’a kadar gider. Çatıya çıktım açık alana. Sigarasından tut ne ararsan var. Emniyeti aradım dedi ki ‘açık alan.’ Bunun açık alanı kapalı alanı mı var? AVM’nin yetkilisi sandalye taşıyor. AVM’de hiçbir şey olmaz sanki. AVM’lerin kapanması lazım. 4 metrekarelik büfelerde ne sandalye var ne masa var ‘burada korona var’ diyorsun. Bu konuyla ilgili mücadeleye devam edeceğim gerekirse her yere başvuracağım."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

TÜSİAD tarafından düzenlenen “Dijital Türkiye Konferansı” 27 Ocak 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirildi.

Ekonomi dünyasından ve şirketlerden güncel gelişmeleri okurlarımızın ilgisine sunuyoruz.

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Davut ER'in yazdığı makaleyi okurlarımızın ilgisine sunuyoruz.

E-ticaret sitelerinin eforsuz bir şekilde artırılmış gerçeklik deneyimi yaratmasına imkân veren derin teknoloji girişimi ART Labs, ön-tohum yatırım turunu 2 milyon dol...

Ege İhracatçı Birlikleri’nin açıkladığı 2020 yılı İhracatın Yıldızları listesinde Petkim, kimya sektöründe birinci, tüm sektörler kategorisinde ise ikinci sırada yer a...

Rüzgâr enerjisindeki kurulu gücünü son on beş yılda 181 kat artıran Türkiye, 2020 yılı sonunda ulaştığı 9 bin 244 Megavat  (MW) kurulu güçle Avrupa’da 7’inci sırada ye...

EİB 2020 yılında 5,3 milyar dolar döviz kazandıran 57 şampiyonu dokuz sütuna manşet yaptı.

Yazarlar
Website Security Test